Nám se to stát nemůže (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1986, 55 min

Nemohu začít jinak než poklonou panu Nárožnému, svou roli zde zahrál naprosto fantasticky, proti němu byli ostatní prostý kompars ...Major Zeman pronesl asi 3 repliky, neboť úžasem nemohl ani pořádně mluvit.Vránová se snažila vyrovnávat Nárožnému ale přes veškerou snahu působila křečovitě.To už se mi víc líbil celkový projev Lucie Juřičkové, proti "sestře" Gajerové, která mi nebyla moc sympatická ..Dobré cameo Vladimíra Dlouhého ale prim hrál už výše zmíněný..Kvůli němu, za mně 80%.(5.1.2016)

Vynikající Petr Nárožný v poněkud vážnější poloze než na jakou jsme u něho zvyklí se skvěle doplňuje s Alenou Vránovou, příjemně velký prostor dostal také Vladimír Brabec... Inscenace je, řekl bych, výjimečná svojí hořkostí a vyzněním, které není ani dobré ani špatné. Scénář je plný vtipného textu (hodně se ho dostalo Veronice Gajerové a Lucii Schneiderové dobře hrajícím dcery ústředního páru) stejně jako opravdu vážných replik, které pronáší a neodolatelnou kousavou ironií prokládá právě Petr Nárožný. Jak já jsem té jeho se vším smířené a ke všemu odhodlané tragikomické postavě rozuměl... "Já vás představím. Tohle je přítel naší dcery, tohle je moje žena a tohle je zase přítel mojí ženy."(4.12.2011)

aj ked ceskoslovenske filmy v druhej polke 80. rokov uz dodychavali a nebolo jaxi ani tem na tocenie, stale ide o lahko nadpriemernu normalizacnu konzervacku. Petr narozny sa ulohy zhostil dobre, dialogy su take normalne, na urovni, Vranova bola vyborna, trochu slabsi rozjazd, ale slusna podivana stale : 70 %(11.2.2017)

Nejlepší hořkosladké repliky dostal všechny Petr Nárožný. Obsahově cynické věty podal dokonale gentlemansky smutnou formou a právě on spolu se scénáristou Boučkem zaslouží největší pochvalu za tuto kvalitní konverzačku místy až francouzského střihu. Ostatní herci víceméně příjemně sekundují, minimálně Vladimír Brabec však za své gagy "nejlepšího přítele rodiny" zaslouží rovněž zmínit jmenovitě. 80%(28.2.2016)

Povedená televizní inscenace, která plynule přechází z komedie do dramatu a zpět. Nárožný potvrzuje, že je schopný zvládnout i vážnější role, zatímco Vladimír Brabec prokazuje svůj komediální talent. Sympatický je i závěr, který nevyznívá ani dobře ani špatně a nesnaží se o nějaké řešení či nedej bože o nějaké morální hodnocení.(12.8.2015)