Nám se to stát nemůže (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1986, 55 min

Bohužel poněkud zapomenutá inscenace plná nezapomenutelných hlášek. Václav: „Tak já vás tedy všechny vzájemně představím. To je moje dcera. To je přítel mojí dcery, to je moje žena. To je přítel mojí ženy... A tohle je zase můj přítel Josef.“ Pan Petr Nárožný přesně tak, jak ho známe. I v situaci na mašli stále se sympatickým nadhledem, byť lehce ironický a poněkud jízlivý (opravdu jen maličko :-)(14.12.2013)

Za pozornost stojí, že pokud to výslovně nevyžadoval scénář, tak za socíku měli všichni byty jako kráva. A i když se tu uvádí žánr komedie, Petr Nárožný v překvapivě solidní vážné poloze. Proti němu neméně dobrá Alena Vránová jako lavírující strážkyně rodinného krbu. Jejich společné úsilí ale sráží konec o hovně.(11.10.2017)

aj ked ceskoslovenske filmy v druhej polke 80. rokov uz dodychavali a nebolo jaxi ani tem na tocenie, stale ide o lahko nadpriemernu normalizacnu konzervacku. Petr narozny sa ulohy zhostil dobre, dialogy su take normalne, na urovni, Vranova bola vyborna, trochu slabsi rozjazd, ale slusna podivana stale : 70 %(11.2.2017)

Vynikající Petr Nárožný v poněkud vážnější poloze než na jakou jsme u něho zvyklí se skvěle doplňuje s Alenou Vránovou, příjemně velký prostor dostal také Vladimír Brabec... Inscenace je, řekl bych, výjimečná svojí hořkostí a vyzněním, které není ani dobré ani špatné. Scénář je plný vtipného textu (hodně se ho dostalo Veronice Gajerové a Lucii Schneiderové dobře hrajícím dcery ústředního páru) stejně jako opravdu vážných replik, které pronáší a neodolatelnou kousavou ironií prokládá právě Petr Nárožný. Jak já jsem té jeho se vším smířené a ke všemu odhodlané tragikomické postavě rozuměl... "Já vás představím. Tohle je přítel naší dcery, tohle je moje žena a tohle je zase přítel mojí ženy."(4.12.2011)

Ta otřesná osumdesátková hudba použitá do kontrapunktu je už dnes vážně k nesnesení, jinak to ale nebyl špatnej nápad. Rozhodně lepší, než zvolit klasické temné melodie podbarvující rodinné dráma, to bysme skončili někde u telenovely. Zpracování není nic extra, ale není to vyloženě špatná inscenace, nejsilnější je scénář a potom Petr Nárožný. Mně teda z jeho přístupu vůbec neběhal mráz po zádech, naopak, kéž by bylo více takových lidí, kteří i takto bolestivou záležitost dokážou zvládnout s chladnou hlavou. Jen škoda, že film straní mužům, Nárožný je tu prostě oběť, nebylo by špatné, kdyby i on měl máslo na hlavě a situace by potom nebyla tak jednoznačná.(2.2.2012)