Nám se to stát nemůže (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1986, 55 min

Nejlepší hořkosladké repliky dostal všechny Petr Nárožný. Obsahově cynické věty podal dokonale gentlemansky smutnou formou a právě on spolu se scénáristou Boučkem zaslouží největší pochvalu za tuto kvalitní konverzačku místy až francouzského střihu. Ostatní herci víceméně příjemně sekundují, minimálně Vladimír Brabec však za své gagy "nejlepšího přítele rodiny" zaslouží rovněž zmínit jmenovitě. 80%(28.2.2016)

Vynikající Petr Nárožný v poněkud vážnější poloze než na jakou jsme u něho zvyklí se skvěle doplňuje s Alenou Vránovou, příjemně velký prostor dostal také Vladimír Brabec... Inscenace je, řekl bych, výjimečná svojí hořkostí a vyzněním, které není ani dobré ani špatné. Scénář je plný vtipného textu (hodně se ho dostalo Veronice Gajerové a Lucii Schneiderové dobře hrajícím dcery ústředního páru) stejně jako opravdu vážných replik, které pronáší a neodolatelnou kousavou ironií prokládá právě Petr Nárožný. Jak já jsem té jeho se vším smířené a ke všemu odhodlané tragikomické postavě rozuměl... "Já vás představím. Tohle je přítel naší dcery, tohle je moje žena a tohle je zase přítel mojí ženy."(4.12.2011)

Tato inscenace si u mě zaslouží pět hvězdiček. Protože nikomu se nepodařilo překecat Nárožného aby zůstal po dvaceti letech manželství s nimi. Šel si za svým a nakonec se neudobřili jak už to ve filmech bývá že se nakonec všichni usmíří. Konečně jedna situace která nebyla přes kopírák. A nejvíc mě pobavila ta scéna kde se všichni sešli v obývacím pokoji. Ale sama bych rozvod zažít nechtěla, takže se mi to líbí opravdu jenom ve filmech, což dělá filmy zajímavějšími.(10.1.2018)

Povedená televizní inscenace, která plynule přechází z komedie do dramatu a zpět. Nárožný potvrzuje, že je schopný zvládnout i vážnější role, zatímco Vladimír Brabec prokazuje svůj komediální talent. Sympatický je i závěr, který nevyznívá ani dobře ani špatně a nesnaží se o nějaké řešení či nedej bože o nějaké morální hodnocení.(12.8.2015)

Za pozornost stojí, že pokud to výslovně nevyžadoval scénář, tak za socíku měli všichni byty jako kráva. A i když se tu uvádí žánr komedie, Petr Nárožný v překvapivě solidní vážné poloze. Proti němu neméně dobrá Alena Vránová jako lavírující strážkyně rodinného krbu. Jejich společné úsilí ale sráží konec o hovně.(11.10.2017)