Nám se to stát nemůže (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1986, 55 min

aj ked ceskoslovenske filmy v druhej polke 80. rokov uz dodychavali a nebolo jaxi ani tem na tocenie, stale ide o lahko nadpriemernu normalizacnu konzervacku. Petr narozny sa ulohy zhostil dobre, dialogy su take normalne, na urovni, Vranova bola vyborna, trochu slabsi rozjazd, ale slusna podivana stale : 70 %(11.2.2017)

Povedená televizní inscenace, která plynule přechází z komedie do dramatu a zpět. Nárožný potvrzuje, že je schopný zvládnout i vážnější role, zatímco Vladimír Brabec prokazuje svůj komediální talent. Sympatický je i závěr, který nevyznívá ani dobře ani špatně a nesnaží se o nějaké řešení či nedej bože o nějaké morální hodnocení.(12.8.2015)

Za pozornost stojí, že pokud to výslovně nevyžadoval scénář, tak za socíku měli všichni byty jako kráva. A i když se tu uvádí žánr komedie, Petr Nárožný v překvapivě solidní vážné poloze. Proti němu neméně dobrá Alena Vránová jako lavírující strážkyně rodinného krbu. Jejich společné úsilí ale sráží konec o hovně.(11.10.2017)

Ta otřesná osumdesátková hudba použitá do kontrapunktu je už dnes vážně k nesnesení, jinak to ale nebyl špatnej nápad. Rozhodně lepší, než zvolit klasické temné melodie podbarvující rodinné dráma, to bysme skončili někde u telenovely. Zpracování není nic extra, ale není to vyloženě špatná inscenace, nejsilnější je scénář a potom Petr Nárožný. Mně teda z jeho přístupu vůbec neběhal mráz po zádech, naopak, kéž by bylo více takových lidí, kteří i takto bolestivou záležitost dokážou zvládnout s chladnou hlavou. Jen škoda, že film straní mužům, Nárožný je tu prostě oběť, nebylo by špatné, kdyby i on měl máslo na hlavě a situace by potom nebyla tak jednoznačná.(2.2.2012)

Nemohu začít jinak než poklonou panu Nárožnému, svou roli zde zahrál naprosto fantasticky, proti němu byli ostatní prostý kompars ...Major Zeman pronesl asi 3 repliky, neboť úžasem nemohl ani pořádně mluvit.Vránová se snažila vyrovnávat Nárožnému ale přes veškerou snahu působila křečovitě.To už se mi víc líbil celkový projev Lucie Juřičkové, proti "sestře" Gajerové, která mi nebyla moc sympatická ..Dobré cameo Vladimíra Dlouhého ale prim hrál už výše zmíněný..Kvůli němu, za mně 80%.(5.1.2016)