Nám se to stát nemůže (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1986, 55 min

Nejlepší hořkosladké repliky dostal všechny Petr Nárožný. Obsahově cynické věty podal dokonale gentlemansky smutnou formou a právě on spolu se scénáristou Boučkem zaslouží největší pochvalu za tuto kvalitní konverzačku místy až francouzského střihu. Ostatní herci víceméně příjemně sekundují, minimálně Vladimír Brabec však za své gagy "nejlepšího přítele rodiny" zaslouží rovněž zmínit jmenovitě. 80%(28.2.2016)

Bohužel poněkud zapomenutá inscenace plná nezapomenutelných hlášek. Václav: „Tak já vás tedy všechny vzájemně představím. To je moje dcera. To je přítel mojí dcery, to je moje žena. To je přítel mojí ženy... A tohle je zase můj přítel Josef.“ Pan Petr Nárožný přesně tak, jak ho známe. I v situaci na mašli stále se sympatickým nadhledem, byť lehce ironický a poněkud jízlivý (opravdu jen maličko :-)(14.12.2013)

Nemohu začít jinak než poklonou panu Nárožnému, svou roli zde zahrál naprosto fantasticky, proti němu byli ostatní prostý kompars ...Major Zeman pronesl asi 3 repliky, neboť úžasem nemohl ani pořádně mluvit.Vránová se snažila vyrovnávat Nárožnému ale přes veškerou snahu působila křečovitě.To už se mi víc líbil celkový projev Lucie Juřičkové, proti "sestře" Gajerové, která mi nebyla moc sympatická ..Dobré cameo Vladimíra Dlouhého ale prim hrál už výše zmíněný..Kvůli němu, za mně 80%.(5.1.2016)

aj ked ceskoslovenske filmy v druhej polke 80. rokov uz dodychavali a nebolo jaxi ani tem na tocenie, stale ide o lahko nadpriemernu normalizacnu konzervacku. Petr narozny sa ulohy zhostil dobre, dialogy su take normalne, na urovni, Vranova bola vyborna, trochu slabsi rozjazd, ale slusna podivana stale : 70 %(11.2.2017)

Za pozornost stojí, že pokud to výslovně nevyžadoval scénář, tak za socíku měli všichni byty jako kráva. A i když se tu uvádí žánr komedie, Petr Nárožný v překvapivě solidní vážné poloze. Proti němu neméně dobrá Alena Vránová jako lavírující strážkyně rodinného krbu. Jejich společné úsilí ale sráží konec o hovně.(11.10.2017)