Válka tvrdě prověří lidské charaktery, neboť se sebemenším podezřením ze selhání se těžce žije. Odbojový pracovník, jenž se v takové situaci ocitne, raději obětuje vlastní život, aby pochybnosti svého okolí jednou provždy vyvrátil. Vznikla však jen naivní, popisná agitka o mravní vyspělosti těch, kteří uvědoměle a ze správných třídních pozic bojovali proti nacismu. (oficiální text distributora)

zette

Muj treti film Ludovita Filana a opet jsem videl jen utahany, nudny a velmi plochy film, ktery nema cim zaujmout. Ztrata casu, hvezdicku za Kukuru. ()

brasek

Milan Kiš je hviezda tohto snímku, hoci hrá iba vedľajšiu postavu. Zvyšok je slabý. Kukura nie je môj obľúbenec a tak radšej sa k nemu nevyjadrím. ()

Flego

Ľudovít Filan nikdy nebol kvalitným režisérom, v tomto prípade nedokázal pretaviť do kvality ani svoj ambiciózny námet ( scenár je nesúrodý ako réžia ). Dramatický príbeh hovorí o bývalom lodnom kapitánovi ( Juraj Kukura ), ktorý bol prinútený spolupracovať s tajnou políciou za Slovenského štátu, aby pomohol odhaliť ilegálnu komunistickú skupinu v dunajskom prístave. Akčné scény sú katastrofálne natočené, ale v tom by som najväčší problém nevidel, horšie je to, že snímok je spočiatku príliš nezrozumiteľný a veľa postáv nemá v krátkej stopáži vysvetlené motívy. Adamovskú nahovorila Kamila Magálová a Skořepovú Oľga Vronská. ()

• Filmovalo sa v lokalitách Bratislava, Hrušov, Praha, Gabčíkovo a Kližská Nemá. (dyfur)