• sator
  ***

  Na žádost proč ČT seriál nevysílá: K uvedenému seriálu nevlastní Česká televize vysílací práva. Dá se předpokládat, že při dělení Československé televize přešel tento seriál do fondu Slovenské televize.Slovenskou Tv jsem oslovil-žádná reakce.. Záhadou zůstává proč po 30 ne li více letech se seriál nikde neobjevil... námět-kniha: https://www.csfd.cz/tvurce/460500-karel-valtera/(22.12.2013)

 • burton
  ****

  Sledovala jsem to jako malá holka a moc se mi to líbilo. Když o tom tak dumám, dobrá detektivka s "tajemnou zápletkou", krásnou doktorkou Květou Fialovou, krásným horalem Stanislavem Mikulskim, krásnou a občas hrozivou Tatranskou karajinou. Muzika, provázející seriál mi utkvěla v paměti zcela zřetelně a pamatuju si to proto, že i když jsem byla malá, nepřipadalo mi to trapný a v hloubi své malé, dětské, probouzející se duše jsem veděla, že to má dobrý potenciál. Myslím, že by Česká televize měla investovat peníz a zakoupit práva na promítání a naopak zatnout tipec takovým kokotinám, jako je stomilióntá řada fucking Růžové Ulice a Doktorů ze Zahrady!(5.4.2015)

 • roduch
  ****

  Byl jsem ještě malý, ale podle matných vzpomínek to byl dobrý seriál, mimo jiné i o poválečných tajemstvích. Škoda, že ho nikdo ještě neopakoval. Navíc nejde ani nikde získat videozáznam jednotlivých dílů seriálu, pouze je k mání filmová povídka Karla Valtery v knižní podobě. Zkoušel jsem oslovit ČT, ale údajně je seriál ve vlastnictví FS Barrandov. Napsal jsem tedy do našich slavných filmových laboratoří a překvapivě je to jinak. Práva vlastní Státní fond kinematografie a za mírný poplatek není problém si seriál zapůjčit (tedy jakoukoli TV stanicí, která by jej chtěla vysílat). Spíše je to vše o jiných penězích než o chtění něco dobrého vysílat - seriál by se musel zřejmě digitalizovat a to není zadarmo... Hlavně, že máme v TV možnost vidět Okres na severu a jiné politicky podložené programy z dřívějška. 25.2.2017 - doplňuji fajn informaci. Přes Google.pl jsem našel odkaz na všechny díly seriálu! Vysílala ho v roce 2015 TV Kino Polska. Už jsem si všechny díly stáhnul. :-) http://freedisc.pl/aleksandra-20,d-1555866,luk-teczy-duhovy-luk-1972(8.3.2012)

 • sharka.68
  ****

  viděla jsem to jako malá holka, dobrou roli měl i Kemr..a doktorku Evu hrála nádherná Květa Fialová, Mikulski hrál záchranáře Adama,....nedávno jsem v antiku viděla malou knížečku s fotkama, no za 6,-kaček - nekupte ji, tak jsem si to oživila...jedná se o ukryté zlato a bankovky v jezeře-plese,v Tatrách, schoval je tam německý voják, když ustupovali před Rudou armádou a po letech se tam vrací...pak je tam pár mrtvejch a poklad najde někdo jiný...tohle bych klidně poštěla v TV dál, když můžou dávat jiné a mnohem horší, proč ne tohle.....(8.6.2009)

 • regentor
  ***

  Zapomenutý koprodukční seriál ze začátku 70. let minulého století který popisuje sice fiktivní ale ne zcela smyšlený příběh. Detektivní zápletka na pozadí Tater nabízí dnes už značně vybledlou část historie 2. světové války a především události které následovaly po ní v Československo-polském pohraničí. Ve třináctidílném seriálu oživají stará tajemství i nové křivdy.Dílo je samozřejmě poplatné době svého vzniku ale krimi zápletka není vytvořena úplně mimo realitu .Když k tomu přidáme plejádu tehdejších hereckých hvězd jako Stanislaw Mikulski, Květa Fialová, Martin Růžek, solidní hudbu a krásu slovenských velehor, tak dostaneme docela zajímavý retro příběh který je možné shlédnout zde: http://www.dailymotion.com/video/x5viocs(18.2.2018)