Reklama

Reklama

Obsahy(1)

13. dílný dobrodružný seriál z československo - polského pohraničí po skončení 2. světové války...
Díly:
1.Smrt na štítě  
2.Svědek
3.Strach 
4.Noční rozhovor
5.Poklad na jezeře
6.Svátek všech svatých
7.Houpačka smrti
8.Štvanice
9.Muži jdou městem
10.Muž s maskou
11.Štědrý večer
12.Odplata
13.Lavina (oficiální text distributora)

Recenze (12)

sharka.68 

všechny recenze uživatele

viděla jsem to jako malá holka, dobrou roli měl i Kemr..a doktorku Evu hrála nádherná Květa Fialová, Mikulski hrál záchranáře Adama,....nedávno jsem v antiku viděla malou knížečku s fotkama, no za 6,-kaček - nekupte ji, tak jsem si to oživila...jedná se o ukryté zlato a bankovky v jezeře-plese,v Tatrách, schoval je tam německý voják, když ustupovali před Rudou armádou a po letech se tam vrací...pak je tam pár mrtvejch a poklad najde někdo jiný...tohle bych klidně poštěla v TV dál, když můžou dávat jiné a mnohem horší, proč ne tohle..... ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Seriál rozpráva príbeh na pozadí začínajúceho sa vzťahu horolezca Adama a lekárky Evy. Do Tatier sa vracajú nacisti, ktorí pod tlakom práve prebiehajúceho Norimberského procesu s divíziou Rainbow Arch (Dúhový luk), prišli zničiť dôkazy ale aj svedkov. Vo filme sa odvíja príbeh veliteľa práporu Gebirgsjäger (horských strelcov) majora SS Lediga, ktorý prišiel do Tatier z Nemecka aby si odniesol ukryté archívy SS, falošné peniaze a zlikvidoval všetkých žijúcich svedkov z obdobia kedy sa zdržiavali nacisti v Tatrách. Príbeh je čiastočne fiktívny, ale na historickom základe. Ako to bolo s nemeckými posádkami v priestore Vysokých Tatier v dobe 2. svetovej vojny. Podľa mojich vedomosti bola v Tatrách jediná stála nemecká posádka a to na observatóriu Lomnický štít. Z našich jednotiek bola vojenská jednotka v Tatranských Zruboch (Vojenské Sruby), išlo o vojenskú základňu pre výcvik vojakov v horách. V jej zruboch boli vytvorené pred a cez SNP podmienky na ubytovanie partizánov oddielu Vysoké Tatry a nakoniec aj celý tento útvar sa pridal k Slovenskému národnému povstaniu. A v Tatrách bol aj tatranský oddiel žandárstva a finančnej stráže. Predstavitelia slovenského vojnového štátu ponúkli Tatry Nemcom. Väčšinu tatranských zariadení obsadil wehrmacht a jednotky SS, viacero penziónov bolo vyčlenených pre mládežnícku organizáciu Hitlerjugend, kde sa pripravovali mládenci na front. Po potlačení povstania, ktoré aj vo Vysokých Tatrách bolo pod taktovkou generála SS Höffleho, Vysoké Tatry obsadili 8.9.1944 nemecké vojenské jednotky. V Starom Smokovci zriadili vojenské veliteľstvo a usídlila sa tu aj Waffenschule PzAOK 1. Panzerarmee (vojenská škola tankovej armády), v Tatranskej Lomnici sa usadilo Gestapo a od októbra 1944 Štrbské pleso obsadila divízia Rainbow Arch. Väčšina vojenských jednotiek zo Starého Smokovca odišla 25. a 26.1.1945 a posledné jednotky odišli 27.1.1945. Išlo o príslušníkov štábu "Armeegruppe Heinrici" (armádna skupina Heinrici, pomenovaná po generálplukovníkovi Gotthard Heinricim) a jednotka poľných žandárov. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Na žádost proč ČT seriál nevysílá: K uvedenému seriálu nevlastní Česká televize vysílací práva. Dá se předpokládat, že při dělení Československé televize přešel tento seriál do fondu Slovenské televize.Slovenskou Tv jsem oslovil-žádná reakce.. Třinácti epizoda polsko-československé série v tónu špionážní a senzační podívané. Akce byla zahájena v 70. letech v Tatrách, na polsko-slovenských hranicích a vypráví o záhadném případě skrytých archivů SS, které se po mnoha letech staly předmětem zájmu různých lidí, kteří je chtějí najít a odvézt do Německa. ()

burton 

všechny recenze uživatele

Sledovala jsem to jako malá holka a moc se mi to líbilo. Když o tom tak dumám, dobrá detektivka s "tajemnou zápletkou", krásnou doktorkou Květou Fialovou, krásným horalem Stanislavem Mikulskim, krásnou a občas hrozivou Tatranskou karajinou. Muzika, provázející seriál mi utkvěla v paměti zcela zřetelně a pamatuju si to proto, že i když jsem byla malá, nepřipadalo mi to trapný a v hloubi své malé, dětské, probouzející se duše jsem veděla, že to má dobrý potenciál. Myslím, že by Česká televize měla investovat peníz a zakoupit práva na promítání a naopak zatnout tipec takovým kokotinám, jako je stomilióntá řada fucking Růžové Ulice a Doktorů ze Zahrady! ()

regentor 

všechny recenze uživatele

Zapomenutý koprodukční seriál ze začátku 70. let minulého století který popisuje sice fiktivní ale ne zcela smyšlený příběh. Detektivní zápletka na pozadí Tater nabízí dnes už značně vybledlou část historie 2. světové války a především události které následovaly po ní v Československo-polském pohraničí. Ve třináctidílném seriálu oživají stará tajemství i nové křivdy.Dílo je samozřejmě poplatné době svého vzniku ale krimi zápletka není vytvořena úplně mimo realitu .Když k tomu přidáme plejádu tehdejších hereckých hvězd jako Stanislaw Mikulski, Květa Fialová, Martin Růžek, solidní hudbu a krásu slovenských velehor, tak dostaneme docela zajímavý retro příběh který je možné shlédnout zde: http://www.dailymotion.com/video/x5viocs ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama