poster

Zlatá flétna (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 45 min

 • Chrysopras
  **

  Dost zvláštní mišmaš. RH ml. s lehkým zeleným přelivem, muzikanti jejichž protagonisté neumějí hrát ani zpívat, zvláštní scénář... Za pana Křiváčka dávám aspoň ty dvě hvězdy.(9.10.2016)

 • otík
  ***

  No to vám byla pohádka! Sice exteriérová se slušnými venkovními záběry, ale s hrozným vnitřkem zámku a zcela tragickým oblečením pro princeznu. Jinak je to klasická poobědová pohádka, s poměrně slušným pohodovým vyzněním, i když některé scény trošku strašidelné mohou být. Ale ty skončí velmi rychle, a tak vlastně ani není čas se o hlavní hrdiny bát. Překvapí snad jen ultra kladný Michal Suchánek. Hudba: Jiří Stivín(9.12.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Trochu strašidelná pohádka o manipulátorském kouzelníkovi-hudebníkovi, který se zamiloval do princezny v tragicky ohavných šatech a místo, aby holku okouzlil, což by mu jako kouzelníkovi nemělo dělat problémy, zkusil to vydíráním a zastrašováním. Proti jeho kouzlům se úspěšně postavila sourozenecká dvojce muzikantů. Problém byl v tom, že ač měla princezna ruce dvě, za její osvobození byla nabídnuta jen jedna. Jeden z chlapců to tedy vzdal a jen zpovzdálí princezně zachraňoval život. Sice se při tom choval jako balvan, ale byl ve své snaze úspěšný. Princezna přežila. Velkým plus je milostný song zpívaný zamilovaným klarinetistou Suchánkem, je to jedna z nejlepších milostných písní českých nedělních pohádek.(9.7.2016)

 • Vesecký
  **

  Náhodně měli na návštěvě zapnutou televizi a pohádku jsem protrpěl. Původní pohádky musely zaplnit kdysi každé nedělní či sobotní odpoledne, a tak došlo k jejich inflaci, což mělo vliv na jejich kvaliutu. Tahle pohádka je vlastně o ničem. O zlém kouzelníkovi, jemuž přijdou do cesty dva bratři, přičemž se všichni začnou ucházet o princeznu, kterou si ten kouzelník preventivně zaklel. Už cesta k hradu je pro chlapce trnitá a což teprv, když se jim princezna odekleje a hoši musí bojovat s kouzelníkem... Už už se jim to nepovede, ale nakonec zasáhne skřítek Mrkvička a i toho Tomáše se podaří nějak záhadně vysvobodit ze zkamenění... Prostě pouze zabitý čas, ale lepší, než kdyby děti seděly u počítače... Dost chabé jsou i výkony herců, ale co mají ze scénáře psaného horkou jehlou vytvořit. Robustní Monika Žáková pak rozhodně nebyla princezna, do jaké bych se musel zamilovat, na svou roli se vůbec nehodila.(8.10.2016)

 • Cival
  *

  Je hodně velká zábava sledovat filmaře jak vypjaté scény násilně zkracují na několik málo sekund, aby se vešli do kratičké stopáže. Úlet.(16.7.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace