Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka, v níž hraje hlavní roli hudba, vypráví o dvou muzikantech, princezně Kláře a kouzelníku Manettim. Tomáš a Jakub zbaví sice princeznu zlé moci kouzelníkovy zlaté flétny, ale ten se tak snadno nemíní vzdát... Krajem putují dva čeští muzikanti Jakub a Tomáš (M. Suchánek a R. Hrušínský nejml.). Hrají na housle a klarinet a je jim veselo. Pak ale zabloudí do království, kde je smutno. Zdejší princeznu totiž začaroval zlý kouzelník Manetti (R. Hrušínský ml.). Mládencům se samozřejmě nad kouzelníkem podaří zvítězit, jenže pak nastane problém, koho z nich si vyvolí princezna (M. Žáková) za ženicha? Při té zkoušce ještě jednou kouzelník ohrozí štěstí princezny, ale muzikanti svým přátelstvím jeho zlou moc porazí. A koho že si princezna nakonec vybrala za muže? To už se dozvíte v pohádce, v níž hraje důležitou roli hudba z pera J. Stivína. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

kingik 

všechny recenze uživatele

Bonaventura s Haničincovou umožnili ojedinělé setkání skutečného otce se synem. Klan Hrušínských se jim odvděčil zábavně prkenným herectvím, což je znásobeno popularitou mladšího z dvojice po Discopříběhu a staršího před popularitou v Ulici. Příběhově se divák nedočká velkých zázraků, ani příliš zručných písní, autor hudby Stivín to málo rozbalil. A kontrast mezi tmavými studiovými interiéry a jásavě světlými přírodními exteriéry nebyl ideální. Nicméně atributy malé televizní pohádky to nemá nejhorší. Žáková coby princezna ukazuje, že ještě než záhadně nakynula a stala se tedy pro režiséry postrachem castingů, měla v sobě jistý erotický náboj, který následně zúročila dabováním Sharon Stone v Základním instinktu, jen vlasový stylisté to trochu přehnali s objemem jejího účesu. Mrkvička s Křiváčkem poskytli hereckou jistotu, druhému jmenovanému připadla výraznější role krále a o něco větší strávený čas na place. Lír s Bruderem tradičně v miniroličkách, které ovládaly. Nápad udělat ze Suchoše s Hrúšou bratry není úplně nemožný, oba herce pojí podobná tělesná konstituce a poněkud diskutabilní herectví, ke všemu jejich muzicírování příliš krásy nepobralo. Dějově se jede ve velmi předvídatelném duchu. Zlý kouzelník Monetti je příliš jednorozměrný a jeho uvrhnutou kletbu by zlomil i retard. Ke všemu má příběh jen málo vyměřený čas a vše dějově podstatné se musí sfouknout do třičtvrtěhodiny, což je dost znát. Plusem je určitě relativně neohrané herecké obsazení, občasné originální dějové tahy a nepříliš časté reprízování. Na pohádkově zábavný průměr to stačí. 5/10 ()

otík 

všechny recenze uživatele

No to vám byla pohádka! Sice exteriérová se slušnými venkovními záběry, ale s hrozným vnitřkem zámku a zcela tragickým oblečením pro princeznu. Jinak je to klasická poobědová pohádka, s poměrně slušným pohodovým vyzněním, i když některé scény trošku strašidelné mohou být. Ale ty skončí velmi rychle, a tak vlastně ani není čas se o hlavní hrdiny bát. Překvapí snad jen ultra kladný Michal Suchánek. Hudba: Jiří Stivín ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Trochu strašidelná pohádka o manipulátorském kouzelníkovi-hudebníkovi, který se zamiloval do princezny v tragicky ohavných šatech a místo, aby holku okouzlil, což by mu jako kouzelníkovi nemělo dělat problémy, zkusil to vydíráním a zastrašováním. Proti jeho kouzlům se úspěšně postavila sourozenecká dvojce muzikantů. Problém byl v tom, že ač měla princezna ruce dvě, za její osvobození byla nabídnuta jen jedna. Jeden z chlapců to tedy vzdal a jen zpovzdálí princezně zachraňoval život. Sice se při tom choval jako balvan, ale byl ve své snaze úspěšný. Princezna přežila. Velkým plus je milostný song zpívaný zamilovaným klarinetistou Suchánkem, je to jedna z nejlepších milostných písní českých nedělních pohádek. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Náhodně měli na návštěvě zapnutou televizi a pohádku jsem protrpěl. Původní pohádky musely zaplnit kdysi každé nedělní či sobotní odpoledne, a tak došlo k jejich inflaci, což mělo vliv na jejich kvaliutu. Tahle pohádka je vlastně o ničem. O zlém kouzelníkovi, jemuž přijdou do cesty dva bratři, přičemž se všichni začnou ucházet o princeznu, kterou si ten kouzelník preventivně zaklel. Už cesta k hradu je pro chlapce trnitá a což teprv, když se jim princezna odekleje a hoši musí bojovat s kouzelníkem... Už už se jim to nepovede, ale nakonec zasáhne skřítek Mrkvička a i toho Tomáše se podaří nějak záhadně vysvobodit ze zkamenění... Prostě pouze zabitý čas, ale lepší, než kdyby děti seděly u počítače... Dost chabé jsou i výkony herců, ale co mají ze scénáře psaného horkou jehlou vytvořit. Robustní Monika Žáková pak rozhodně nebyla princezna, do jaké bych se musel zamilovat, na svou roli se vůbec nehodila. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Wtf? Deset minut sledujeme dva nijak zajímavé mládence (Suchánek a nejmladší Hrušínský), jak jdou lesem a hrají, pak deset minut, jak se snaží dostat do hradu, deset minut, jak hraním vypudí čaroděje, deset minut, jak se snaží složit písničku jeden a druhý překazit čarodějova kouzla, aby pak během chvilky princezna intuitivně udělala bžum a čaroděj byl pryč - a nakonec si všichni zase zahráli písničku. Do toho tam skáče pořád nějaký skřet v Mrkvičkově podání a nemá pro děj valný význam, než že na konci přinese všem jejich hudební nástroje zapomenuté v jeskyni. Hudba a písničky jsou zde spíše otravné, Žáková vypadá vedle obou mládenců jako jejich starší sestra a vedle Suchánka jako žirafa, a jediné, co mne bavilo, byly asi tři nebo čtyři skvělé hlášky nebo gesta krále v podání Ladislava Křiváčka. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • V exteriérech můžeme vidět zříceniny hradů Točník a Valdek. (rakovnik)

Reklama

Reklama