Reklama

Reklama

Devadesát jedna bílých koní

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Letní filmový příběh vypráví o klukovském fanfaronství a rivalitě, která dá vzniknout přátelství. Příběh je zasazený do jihočeské vesnice, kam přijíždí Petr na prázdniny s rodiči. Petrův otec jezdí závodně rallye, a tak je i pro chlapce svět motorů vším. Hned první den se Petr střetne s Pavlem, synem správce státního statku, kde chovají koně. A jejich rivalita vrcholí nerovným, ale napínavým závodem auto versus kůň. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Prázdniny a kluci, ať už malí nebo velcí. Za zajímavost stojí zde uvedený Karel Houska, který v titulcích filmu je vynechán, neboť pouze dabuje postavu ztvárněnou Bohumilem Vávrou. ()

Reklama

CageDepp 

všechny recenze uživatele

Tohle musí znát spousta lidí z mladí, takový to dokázání nečeho před ostatníma. A pak být ten nejlepší. To co rodiče nikdy nechápou, ale přitom byly to samý. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Pohodový film pro mládež, který v televizích zrovna často reprízovaný nebyl. Což je možná škoda. Rozhodně není horší než většina, která se v programech točí stále dokola. Podobný příběh zažil ve svém dětství asi každý, není to nic co by autoři museli složitě konstruovat a vymýšlet. Přesto, nebo právě proto, jde o příjemné pokoukání. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • V úvodním záběru filmu můžeme vidět Stádlecký řetězový most na řece Lužnici, který původně stál od roku 1848 do roku 1960 v Podolsku na Vltavě, než byl kvůli stavbě přehrady Lipno rozebrán a v roce 1975 byl znovu sestaven na Lužnici na spojnici obcí Dobřejice a Stádlec (podle kterého most nese název). (tommahol)
  • Přesto, že se celý příběh odehrává v jižních Čechách, má Pavlův otec (Ivan Vyskočil) auto s pražskou poznávací značkou. (cundak)
  • Názov filmu vznikol na základe súčtu 90 koní (66 kW), čo je výkon športového auta Škoda 120L, plus jedného bieleho pretekárskeho koňa. (PATWIST)

Reklama

Reklama