Barva noci

Trailer

Keď sa u nepodarí zabrániť svojmu pacientovi v samovražde, vzdáva sa psychológ Bill Capa (Bruce Willis) svojej praxe. Len čo navštívi kolegu, kamaráta z výšky, je tento zavraždený a hlavné podozrenie padá na členov skupiny Billovych psychicky labilných klientov. Psychológ urobí osudovú chybu, keď sa zamiluje do jedného z nich, krehkej Rose (Jane March). (POMO)

Trailer

Pohrobek

Podle mého mínění není Willis vůbec žádný herec, role psychiatra (nebo psychologa, psychoanalytika či čeho) mu přesto sedne asi nejhůře. Jeho herecký projev je tak neskutečně ubohý, že ho zastiňuje kdejaký průměrný herec či herečka. Autorem scénáře je snad také on, protože ve filmu není jediná zapříčeněná nebo alespoň odůvodnitelná zápletka. Je pravda, že konec mě překvapil, i když ne úrovní, na kterou jsem si za předchozí desítky zbytečných minut už stačil přivyknout. ()

Malarkey

Kdo kdy řek, že Bruce Willis hraje jen ve slušných filmech, tohle je sračka na entou a to celé na druhou. Je hezký že Bruce je tu drsnej až na půdu, ale celkově příběh, zpracování a zbytek herců neherců je jeden velkej hnus na který člověk radši chce okamžitě zapomenout. Tady prostě Willis trošku přestřelil, ale to se může stát každému, on si to rok na to stejnak zpravil v 12ti Opicích. Ale tomuhle filmu se fakt pro příště vyhnu velikánský obloukem. ()

tron

Šesť blbcov a jeden Bruce Willis sedia v miestnosti, dve hodiny prenášajú bláboly, tvária sa záhadne a má to byť ako od Hitchcocka. Ruka v ruke s otrasným scenárom kráča mdlá réžia, úžasne prehajdákané herecké obsadenie (Blades, Henriksen, La Salle z Pohotovosti, Brad Dourif) a zlyhal i sex; žiadny sympatický škandál a lá rafinovaný ZÁKLADNÝ INŠTINKT sa nekoná (odporúčam len nevystrihnutý penis Brucea Willisa v bazéne). Smutnú korunku tomuto hlúpemu prasiatku nasadí tragikomicky kvázi šokujúca záverečná pointa. Režisér bol potrestaný tým, že nakoniec vo finálnom zostrihu nechal Willisovu chloubu a odvtedy nenatočil jediný film. Verhoevenov zvrhlý trhák odštartoval hollywoodsku vlnu erotických trilerov, ale prakticky žiadny z nich sa nevyrovnal blbnutiu Michaela Douglasa a Sharon Stone. ()

choze

Velmi zábavná nechtěná parodie hollywoodských erotických thrillerů, s nimiž se po ZÁKLADNÍM INSTINKTU roztrhl pytel (NĚKDO SE DÍVÁ, SKANDÁLNÍ ODHALENÍ...), která nevynechá žádné stupidní klišé. Hlavním plusem je supersvůdná Jane March, která vypadá jako sestra Jessicy Biel a nevydrží pět minut v kuse oblečená. Obzvlášť erotické pnutí mezi ní a Lesley Ann Warren bylo fajn, zatímco vidět tvarohovej zadek Bruce Willise asi nikdo moc nemusel. Jinak se tu dost brečí, po Bruceovi někdo pořád háže auta a závěrečněj twist je fakt úlet... No, jak říkám, je to prča. ()

Tom Hardy

Ve své době jsem Barvu noci nevnímal tak kritickým okem, ale bylo mi 12 a Jane March nevypadá nahá vůbec špatně, tak to mě omlouvá;). Dnes tento film vnímám jako spálenou velkou příležitost a je mi upřímně líto Rushe, který zahodil šanci na velký film. Příběh má nápad a samotná pointa je příjemně mrazivá. Rushovi však rozpadl film pod rukama a nedokázal potencionálně silný příběh ukočírovat. Důkazem toho je již vražda Capova přítele, která je TAK nechtěně vtipně natočená, že by si to snad zasloužilo i nějaké ocenění. Rush totálně selhává v budování napětí a jeho "erotické" scény jsou akorát rušivé (upřímně bych je z filmu nejraději vyhodil, protože v Hitchcockovsky laděném thrilleru je to jak špatný vtip). Pod Rushovým vedením ani někteří slušní herci nejsou schopni vykřesat víc, než průměrné výkony (ze šesti cvoků, které Bill hlídá, příjemně překvapí akorát Lance Henriksen). Ani charismatický Bruce Willis to tentokrát nedokáže zachránit - i když se snaží, naslouchajícího psychologa mu zde prostě nevěřím. Zbývá tak několik povedenějších momentů, zajímavý, ale hrubě nevyužitý příběh a dokonale cynický poručík Hector Martinez v podání Rubéna Bladesa. Jeho dialogy s Capou jsou naprosto to nejlepší, co Barva noci nabízí. 2 1/2* ()

• Ve scéně, kdy spolu jdou Bill (Bruce Willis) a Rose (Jane March) poprvé na kávu a odchází z restaurace, líbají se při čekání na taxi. Bill poté sundá Rose ramínko šatů a sahá ji na ňadra. Hned po střihu má však Rose ramínka na svém místě. (Pepy)