Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

Tenhle filmek s Brucíkem mi hodně dlouho unikal, nebo lépe řečeno, nikdy mě nenapadlo se na něj podívat. Přeci jen pro chlapce drsné akce (jakým Figusek bezpochyby je!), který si přečte pod názvem filmu žánr "romantický", mě opravdu odrazoval nejvíce. A hle o co jsem takovou dobu přicházel... O úžasnou myšlenku a skvělý příběh! Zajímavý, zamotaný, tajemný, lehce erotický a hlavně skvěle zakončený thrillerek, který mě svojí koncovkou skopl na kostrč a rozhodl o pěti hvězdách, jaké si jednoduše zaslouží! Směšnému hodnocení se směju, protože je k smíchu... 90%(20.6.2014)

Tento film je pre mňa úplnou lahôdkou.preto píšem komentár k tomuto filmu ako môj prvý komentár. takýto film si nezaslúži hodnotenie odpad. prinajhoršom 3 hviezdičky. 75% Podľa mňa najlepší Willisov thriler. Je to asi jediný film v ktorom môžeme vidieť všetky žánre: napätie, erotiku, romantiku, sem tam som sa aj zasmial na tom právnikovi ktorý mi pripomína Monka.Určite každému sa musela páčiť scénka v pazéne a Willisov monológ, ktorý začína:,,víš já tě vlastne neznám, kto si .....atď. tí ktorí to videli aspoň 5 x tak si to vedia doplniť. tak aby som už toľko nepísal. tento film stojí za pozretie. 8.2.2017 videné v director cut verzii predĺženej o cca 25 minút nových záberov. A keďže už prešlo 10 rokov čo som to videl nezapôsobilo to už na mňa v takej miere ako keď som to videl prvýkrát. Moje prehnané hodnotenie ale nejdem upravovať, pretože v čase dospievania to bola moja srdcová záležitosť a asi prvý erotický film, ktorý som videl a bol z neho vtedy hotový a dokázal som ho pozerať každý deň :) Na Jane March sa mi aj včera dobre pozeralo a prial by som si s ňou viac erotických záberov. Pre mňa nestarnúca klasika a film, ktorý aj naďalej ostáva v mojej top 10 na prvom mieste síce nie čo sa kvality filmu týka, ale kvôli môjmu sentimentu.(13.7.2009)

• 4k7

Atmoška devadesátek, Bruce Willis v hlavní roli a zápletka se zajímavým nápadem... tak kde je sakra chyba, že film působí jako odbytá karikatura sama sebe? Snaha o thriller s erotickým nádechem se na půli cesty a hlavně v závěru vymyká Richard Rushovi z rukou. Snímku nepřidá ani fakt, že už na první pohled působí lacině a každá scéna jakoby musela být natočená hned na první pokus(23.12.2011)

• Slartibarkfast

Psycholog Bill Capa se po traumatickém zážitku, kdy jeho pacientka spáchá sebevraždu přímo při sezení, rozhodne navštívit svého dávného přítele a kolegu. Záhy však zjistí, že odpočinku od práce a traumatických zážitků se mu rozhodně nedostane. Romantický thriller, který má v sobě celkem slušný potenciál. Bohužel zůstal nevyužit a já věděl prakticky od začátku oč jde. Solidní herecká etuda Willise, který však tentokrát sahá po kratším konci lana. Naopak velmi přesvědčiví pro mne byli Henriksen a Dourif, kteří malinko oživili celkem nudný a táhlý erotický snímek s nádechem parodie. Už první vražda mi připomněla Bláznivou střelu. Smířlivé dvě i za rozkošnou Jane March a její svůdné křivky. 45%(12.3.2014)

• castor

Psychiatr Bill Capa nezačal tenhle den zrovna nejšťastněji. Jeho pacientka se totiž vrhla z okna mrakodrapu přímo na rušnou newyorskou silnici. Otřesený lékař hledá útěchu u svého kolegy, jenže ten mu stačí představit pětici svých pacientů a pak se rukou vraha dostane taktéž na onen svět. Byl vrahem někdo z klientely nebo tajemná Rose, která zničehonic vstoupí do jeho života? Tahle smrtící partie ještě zdaleka nekončí.. co ale končí, je trpělivost diváka. Po několika desítkách minut se tahle hra dostává do nepříjemné motanice, která je vším, jen ne pořádnou psychiatrickou lekcí. Režisér se snaží zahlazovat stopy, ale i trošku protřelý divák mu málokdy na něco skočí. Naštěstí leccos zachrání půvaby Jane March a její vytetovaná a vhodně umístěná růžička.. Rádoby spletitý příběh se uzavře a divák doufá, že napříště to vyjde o poznání lépe!!(3.5.2010)

• - Ve scéně, kdy spolu jdou Bill (Bruce Willis) a Rose (Jane March) poprvé na kávu a odchází z restaurace, líbají se při čekání na taxi. Bill poté sundá Rose ramínko šatů a sahá ji na ňadra. Hned po střihu má však Rose ramínka na svém místě. (Pepy)