Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

• Malarkey

Kdo kdy řek, že Bruce Willis hraje jen ve slušných filmech, tohle je sračka na entou a to celé na druhou. Je hezký že Bruce je tu drsnej až na půdu, ale celkově příběh, zpracování a zbytek herců neherců je jeden velkej hnus na který člověk radši chce okamžitě zapomenout. Tady prostě Willis trošku přestřelil, ale to se může stát každému, on si to rok na to stejnak zpravil v 12ti Opicích. Ale tomuhle filmu se fakt pro příště vyhnu velikánský obloukem.(11.5.2009)

Velmi zábavná nechtěná parodie hollywoodských erotických thrillerů, s nimiž se po ZÁKLADNÍM INSTINKTU roztrhl pytel (NĚKDO SE DÍVÁ, SKANDÁLNÍ ODHALENÍ...), která nevynechá žádné stupidní klišé. Hlavním plusem je supersvůdná Jane March, která vypadá jako sestra Jessicy Biel a nevydrží pět minut v kuse oblečená. Obzvlášť erotické pnutí mezi ní a Lesley Ann Warren bylo fajn, zatímco vidět tvarohovej zadek Bruce Willise asi nikdo moc nemusel. Jinak se tu dost brečí, po Bruceovi někdo pořád háže auta a závěrečněj twist je fakt úlet... No, jak říkám, je to prča.(28.12.2008)

Filmy Bruce Willise se dělí do dvou skupin. Thriller a akční. Tenhle spadá do skupiny mírně nadprůměrný thriller a je na něm znát určitá rezignace tvůrců, kteří jako by si sami byli vědomi, že tohle nebude úspěšný film. A taky nebyl. Námět o vraždách, které má na svědomí někdo z klientů prominentního psychologa zněl dobře, ale Bruce Willisovi se nedá věřit, že hraje psychologa. Marně se snaží dostat se celou dobu do své postavy a sžít se s ní. Když už Willis hraje mizerně, tak by to mohlo být lepší na jiné frontě. Ano, pár vražd, zejména ta úvodní vypadá dobře, docela dobrá je i tajemná atmosféra a Jane March je velmi neokoukaná herečka. Není to však tak horké s označením erotický thriller, protože pokud pomineme obnaženou scénu Willisova přirození v bazénu, už větší porce erotického dusna se nedočkáme. Nenudil jsem se, množství scén bylo originálních a závěrečné rozuzlení, kdo je skutečným vrahem, jsem bez problému odhalil. Je však škoda, že tvůrci nebyli důslednější a na filmu si nedali více záležet. 60%(23.12.2011)

• Anderton

Farbu noci som videl v autobuse počas školského výletu v sedemnástich, keď nám ju pustil v noci vodič. Asi aby sme rýchlo zaspali. Ja som to vydržal a vtedy ma celkom zaujala. Neskôr som to ešte náhodou videl v televízii a smial sa na pseudopsychológii scenára a celkovej vážnosti ľahko predvídateľného filmu. Willis asi hľadal nejakú novú hereckú polohu, ale zopakujem, že na to by potreboval lepší scenár.(27.10.2012)

• Aqualung

Po profesním selhání se psychiatr stáhne a objeví se u svého spolužáka z fakulty. Je přijat, proč taky ne. Jeho kolega je však příšerným způsobem zabit a skupina, kterou nešťastník vedl mu jaksi samo sebou spadla do klína. Až potud je to nezajímavé. Ovšem bizarní, značně vulgární a jaksi sympatická postava policejního komisaře vyšetřujícího vraždu jakoby se měla zařadit do skupiny ,kterou Capa převzal. Panu Willisovi svědčí jiné role než je lékaře se schopností naslouchat duši duševně nemocných. No a žensky brilantní "výkon" Rose, která zvládla snad všechny s výjimkou komisaře. Dodejme, že Capu údajně milovala. No budiž! Následují další brutální vraždy bez motivu.Trochu to připomíná Deset malých černoušků, trochu Psycho. Nakonec vrah je brácha...,ale dost. Kdoví, proč to dělal ?? Trocha erotiky šitá panu Willisovi na tělo a to doslova. No americký závěr na komíně v bouři je téměř šaškovský.(15.6.2013)

• - Ve scéně, kdy spolu jdou Bill (Bruce Willis) a Rose (Jane March) poprvé na kávu a odchází z restaurace, líbají se při čekání na taxi. Bill poté sundá Rose ramínko šatů a sahá ji na ňadra. Hned po střihu má však Rose ramínka na svém místě. (Pepy)