Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

Nechápu tolik vlny kritiky na Colour of night, jistě natočeno v roce 1994, ale nemyslím, že by to i dnes mělo podprůměrnou úroveň. Jistě děj předvidatelný, ale vykreslení postav po psychologické stránce není vůbec špatné. Mě se Bruce Willis v tomhle thilleru celkem líbil, nemám pocit, že by svou roli odbyl to žádném případě. Stopáž je poněkud zdlouhavá, zápletka průhledná, no a někdo tenhle žánr nemusí. Bruce ještě svalnatý a psychologie je mi blízká. Takže já ty 3 * dám.(21.12.2009)

Tenhle filmek s Brucíkem mi hodně dlouho unikal, nebo lépe řečeno, nikdy mě nenapadlo se na něj podívat. Přeci jen pro chlapce drsné akce (jakým Figusek bezpochyby je!), který si přečte pod názvem filmu žánr "romantický", mě opravdu odrazoval nejvíce. A hle o co jsem takovou dobu přicházel... O úžasnou myšlenku a skvělý příběh! Zajímavý, zamotaný, tajemný, lehce erotický a hlavně skvěle zakončený thrillerek, který mě svojí koncovkou skopl na kostrč a rozhodl o pěti hvězdách, jaké si jednoduše zaslouží! Směšnému hodnocení se směju, protože je k smíchu... 90%(20.6.2014)

Jane March a její odhalené scény jsou na 6*. Asi bych přepsal scénář, vyhodil postavu bratra a skončil odhalením a vinu shodil právě na tuhle postavu. Smažte někdo POMův obsah, který nepřímo vyzrazuje něco, co divák dlouho vědět nemá. Doma jsme na to přišli na základě dabingu, že dvě postavy mluvily stejným hlasem. Konec je zbytečně motaný, stříhal bych, ale celkově skoro spokojenost.(12.3.2016)

Přiznám se, že jsem si film půjčila jen kvůli tomu,že jsem byla zvědavá na erotické scény v bazénu,kde i B.W. ukáže všechno...pak mě děj docela zaujal, začátek byl slibný, J.Marshová docela věryhodná, ale tak od půlky filmu se zde začalo vršit jedno klišé za druhým, film zaplnily plošše napsané neurotické postavy terapeutových pacientů a hlavně ten zoufale překombinovaný a komplikovaný závěr. To je jako když člověk spokojeně vyžahne obstojné víno a dole najde mrtvou myš. Slabinou filmu je také přilišná délka. Škoda, docela dobře nastartovaný film s dobrými herci a zpočátku zajímavou atmosférou mohl být mnohem lepší.(21.10.2003)

• StarsFan

Šílenej film... Ani nějak nechápu, co měl ten konec znamenat. S P O I L E R Takže Rose, se kterou Bruce chodil, byla vlastně Bonnie, nejlepší kamarádka jeho pacientky Sondry, taky milenka dalších dvou pacientů a zároveň Richie sedící s nimi v místnosti, který vlastně byl už dávno mrtvý. A všechny zabil Dale, bratr Richieho, jehož motiv k vraždě jsem doteď jaksi nepochopila... Hmmm... Jedna hvězdička za neuvěřitelně zábavnej a nepochopitelnej scénář, druhá za penis Bruce Willise :-)(30.7.2007)

• - Ve scéně, kdy spolu jdou Bill (Bruce Willis) a Rose (Jane March) poprvé na kávu a odchází z restaurace, líbají se při čekání na taxi. Bill poté sundá Rose ramínko šatů a sahá ji na ňadra. Hned po střihu má však Rose ramínka na svém místě. (Pepy)