Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

• Malarkey

Kdo kdy řek, že Bruce Willis hraje jen ve slušných filmech, tohle je sračka na entou a to celé na druhou. Je hezký že Bruce je tu drsnej až na půdu, ale celkově příběh, zpracování a zbytek herců neherců je jeden velkej hnus na který člověk radši chce okamžitě zapomenout. Tady prostě Willis trošku přestřelil, ale to se může stát každému, on si to rok na to stejnak zpravil v 12ti Opicích. Ale tomuhle filmu se fakt pro příště vyhnu velikánský obloukem.(11.5.2009)

• krvavamera

Film na nedělní odpoledne. Má i své světlé chvilky, kvůli kterým se na něj člověk podívá, ty však nejsou způsobeny filmařskými kvalitami (ale hej, viděla jsem televizní seno, ne director's cut či tak) jako spíše výskytem Bruce Willise, různým stupněm jeho odhalenosti a zpocenosti a hereckou exhibicí, jejíchž kvalit jsme si vědomá s každým dalším zhlédnutým snímkem z Brucovy filmografie čím dál více. Takže fajn snímek, pozdává se mi však že z větší části stojí na hvězdě, takže pokud nejste fandy Bruce Willise...(2.5.2014)

***** dávám na just, protože mám pocit, že kolegové ty "odpady" opisují jeden od druhého. V šukání pod vodou zase nic tak převratnýho nevidím, to se v naší kinematografii odehrálo už před válkou. Pravda, dá se to srovnat s kdejakým thrillerem, jenomže v tomhle srovnání to je vepředu. Bill Capa to má v palici vyhrabaný, když mu do konce nedojde proč je osudová žena u něj jako doma, třeba proč zná kód od alarmu. V tomhle je velká slabina příběhu, nicméně na podobných slabinách je postavena většina podobných příběhů. I tak bych normálně dal čtyři, protože Jane March je moc hezká holka a napětí se mně drželo až do konce. Mimochodem, Bruceho moc nežeru, takže s ním příliš filmů neznám (třeba Smrtonosnou past jsem opustil po deseti minutách), avšak ty, kde hraje cvokaře, mě vzaly. Tedy, zatím dva (Šestý smysl). Budu rád, když mně do třetice přihrajete další, pokud teda existuje.(16.1.2014)

• Rodriguez

Bruce Willis by se měl držet svého akčního řemesla, kde si myslím mu to jde nejlépe a do žádných komedií či podobných blábolů se radši nepouštět. Nebo by si taky mohl hodně natlouct jako v tomto případě, kde ta jeho role psychoanalitika (nebo co to je) se mu vůbec nevydařila. A on i celý film je takový protáhlý, o ničem, nemastný, neslaný. 30%(9.5.2008)

• 4k7

Atmoška devadesátek, Bruce Willis v hlavní roli a zápletka se zajímavým nápadem... tak kde je sakra chyba, že film působí jako odbytá karikatura sama sebe? Snaha o thriller s erotickým nádechem se na půli cesty a hlavně v závěru vymyká Richard Rushovi z rukou. Snímku nepřidá ani fakt, že už na první pohled působí lacině a každá scéna jakoby musela být natočená hned na první pokus(23.12.2011)

• - Ve scéně, kdy spolu jdou Bill (Bruce Willis) a Rose (Jane March) poprvé na kávu a odchází z restaurace, líbají se při čekání na taxi. Bill poté sundá Rose ramínko šatů a sahá ji na ňadra. Hned po střihu má však Rose ramínka na svém místě. (Pepy)