Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

Psychiatři nemají jednoduchou práci a Bruce Willis se do všeho ještě pořádně zamotal. Emociálně vypjatá sezení s jeho pacienty mu na klidu příliš nepřidají, co když i on je sledován vrahem. Lékař by si se svým pacientem neměl začínat. Přinese mu to jen problémy. Jakou barvu má noc, když vás má ve své moci? Myslíte, že černou?(1.7.2009)

• farmnf

Někdo zabil cvokaře,jak ale pěkně držel kudlu! Ricky je Rose! Rose i když není Ricky jako Ricky přijde na skupinu i když už šuká s Willisem. Rose je ponižovaná, utlačovaná ale svině jedna malá, toulá se v terenním volvu. A pic ho! Ještě souloží s psychoanalytikem...ale to není von...ten je mrtvý! S tím obcovala totiž předtím, teď jen potřebuje najít fotku své tetované prdýlky. A pak se ještě kurví s jednou lesbou a pak s malířem a pak... ale co na tom, Bruce ji miluje...je sladká! A hadi! A červený auto! A Buck co není cvok ale je to policajt! A komín a záhadný zemřelý psychoterapeut!(Znáte ho, přece dělal s Rickym strašné věci!) No prostě děsivá píčovina ala základní instinkt. Diváci v kinech by měli dostat odškodné za to, že autoři téhle debility podceňují jejich IQ. U některých idiotů se možná trefili...(16.11.2009)

• ScreamJay

Hmmm, hmmm. Koukám že v denním tisku uváděná definice filmu jakožto „erotického“ thrilleru se zase jednou o řádnej kousek sekla. Ono možná kvůli té jedné zde zmiňované scéně to k tomu vybízí, ale jinak se jedná o klasický thriller jenž se tváří téměř po 90% svého děje jako laciná televizní fraška. Bruce Willis v roli jenž předznamenává Šestý smysl, čiliže jako psychiatr vede velmi zvláštní skupinku lidí, kde nikdo není zcela normální. Jak vidmo včetně Bruce samotného. Do té stěžejní automobilové honičky, kterou film začíná pomalinku gradovat je to nuda k uchrápání. Jediný co mě trochu pobavilo byl Lance Henriksen, kterýho jsem vůbec nepoznal. Až právě od té honičky se něco začne dít a z bláta a marastu hutnýho podprůměru se díky absolutnímu závěru dostávám na dejme tomu podprůměr. Jane March je sice holka pěkný, to ne že ne, ale přeci jen k Willisovi mi nesedla, stejně jako celý tenhle film. Máte-li rýmu, tak svůj pečlivě připravenej popcorn utopíte v hlenu, páč zaberete po prvních 20ti minutkách. Na scénu z bazénem si nastavte budíka a pak ještě na ten závěr. Takže vychází celkově asi 30 až 35 minut dobré zábavy. Na dvouhodinovej film je to ale žalostně málo ne? Tudíž dvě hvězdičky a dobrou...(12.10.2004)

• Rodriguez

Bruce Willis by se měl držet svého akčního řemesla, kde si myslím mu to jde nejlépe a do žádných komedií či podobných blábolů se radši nepouštět. Nebo by si taky mohl hodně natlouct jako v tomto případě, kde ta jeho role psychoanalitika (nebo co to je) se mu vůbec nevydařila. A on i celý film je takový protáhlý, o ničem, nemastný, neslaný. 30%(9.5.2008)

• 4k7

Atmoška devadesátek, Bruce Willis v hlavní roli a zápletka se zajímavým nápadem... tak kde je sakra chyba, že film působí jako odbytá karikatura sama sebe? Snaha o thriller s erotickým nádechem se na půli cesty a hlavně v závěru vymyká Richard Rushovi z rukou. Snímku nepřidá ani fakt, že už na první pohled působí lacině a každá scéna jakoby musela být natočená hned na první pokus(23.12.2011)

• - Ve scéně, kdy spolu jdou Bill (Bruce Willis) a Rose (Jane March) poprvé na kávu a odchází z restaurace, líbají se při čekání na taxi. Bill poté sundá Rose ramínko šatů a sahá ji na ňadra. Hned po střihu má však Rose ramínka na svém místě. (Pepy)