poster

O hruškách ušatkách a jablíčku parohátku (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 41 min

 • jakoby
  ***

  Lenka Korinkova byla uplne k sezrani. Vesele a prijemne , hrave a sladke,(8.8.2012)

 • Tommassi3
  ***

  "Však on vás ten smích ve vězení přejde !!" ;)(28.2.2016)

 • mchnk
  ****

  Výborná pohádka, za minimum nákladů, kterých by dnes mohlo vzniknout desítky. Každopádně každému je jasné, že je to dost směšná myšlenka, stejně směšná jako seriály, které dnes vznikají. Tohle v sobě stále mělo formu přirozeného hereckého a filmařského kumštu. Dnes je to záblesk zoufalosti doby a neúprosného trhu, vše co se natočí, se musí prodat, což je nejhorší věc, která se umění může stát. Mimochodem, jedna s nejlepších rolí Lenky Kořínkové.(24.6.2012)

 • topi
  ****

  Veselá a trochu ulítlá televizní pohádka, natočena v typických kulisách sedmdestátých - osmdesátých let.(28.2.2016)

 • LadyPupu
  ***

  "Já jsem z těch medikamentů takový načisto popletený, Výsosti." Já jsem tedy taky načisto popletená, že se koukám na klasickou studiovku mého dětství, kde Potměšil dělá "kšc" na nakreslenou kočku na papundeklových kulisách a docela se u toho bavím. I když ta Kořínková v těch šatech vypadá jak šlehačkovej dort...(28.2.2016)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1980 v režii Jana Bergera i rozhlasová pohádka „Jak Kuba parohatou princeznu léčil“. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace