Pasáček a císařova dcera (E10) (epizoda)

Pohádka

Československo, 1989, 23 min

 • honajz
  *

  Nesympatická princezna (nejen z titulu své role, ale tak nějak všechny dvorní dámy vypadaly hezčí a přitažlivější a herečka mezi nimi neměla charisma), záprdek princ, nečekaně se objevivší syn krále, který by měl být spíše vnukem, král poněkud natvrdlý, a vypravěčka Dáda nemá svou mizernou dikcí ani na Bohdalovou, ani na Galatíkovou, které také Stromy pohádek čtou. A podivně násilně přidaný (a samozřejmě neukázaný) šťastný konec.(8.8.2017)

 • Woodstock
  ***

  Tuctová pohádka, která mi stojí za zmínku kvůli první filmové roli patnáctileté Terezky Pergnerové, později celonárodně známé poskakující pipky "moderuji Eso pro mládež sjetá perníkem no a co". V době natáčení pohádky o pasáčkovi vepřů a sto hubičkách coby platidle (!) byla Pergnerová okatá nevinná dívčina, o pouhých pár let později již jen feťácká troska, kvůli dluhům a penězům na drogy fotící porno. Život umí s člověkem nepěkně zamávat. A pasáci taky. No nebylo jí líp v této pohádce, v chlívku mezi živými prasátky (mezi která tam v jedné scéně i spadla), než jako rozhoďnožce na obálce časáku pro prasáky? Ale nakonec - v životě jako v pohádce - konec dobrý, všechno dobré.(13.9.2014)

 • otík
  odpad!

  Tak takhle debilně zahranou pohádku jsem opravdu ještě neviděl, na druhou stranu ve které pohádce uslyšíte větu: "Teď si utřete oči, vysmrkejte se a vydáme na cestu."???!!! Tohle bylo opravdu hrozně zahrané, napsané i ztvárněné. Děs. Kromě Patrasové je tohle strašné i na amatérské divadlo, natož na televizní pohádku za koncesionářské poplatky.(7.2.2016)

 • Bart
  *

  Opravdu hrozná pohádka. V epizodce se mihla Tereza Pergnerová.(3.5.2006)

 • Matematicka
  ***

  Klasická pohádka H. Ch. Andersena v úpravě pro malé děti - s vypravěčkou (D. Patrasová) v jednoduchém studiovém provedení. Mně se líbila, jen z tradičně velice dobrého hereckého obsazení "Stromu pohádek" poněkud vybočuje až "ubulená" princezna. Zajímavým hereckým překvapením byli Michal Suchánek v roli prince a Tereza Pergnerová v roli dvorní dámy...(9.10.2013)