Pasáček a císařova dcera (E10) (epizoda)

Pohádka

Československo, 1989, 23 min

• honajz

Nesympatická princezna (nejen z titulu své role, ale tak nějak všechny dvorní dámy vypadaly hezčí a přitažlivější a herečka mezi nimi neměla charisma), záprdek princ, nečekaně se objevivší syn krále, který by měl být spíše vnukem, král poněkud natvrdlý, a vypravěčka Dáda nemá svou mizernou dikcí ani na Bohdalovou, ani na Galatíkovou, které také Stromy pohádek čtou. A podivně násilně přidaný (a samozřejmě neukázaný) šťastný konec.(8.8.2017)

Tuctová pohádka, která mi stojí za zmínku kvůli první filmové roli patnáctileté Terezky Pergnerové, později celonárodně známé poskakující pipky "moderuji Eso pro mládež sjetá perníkem no a co". V době natáčení pohádky o pasáčkovi vepřů a sto hubičkách coby platidle (!) byla Pergnerová okatá nevinná dívčina, o pouhých pár let později již jen feťácká troska, kvůli dluhům a penězům na drogy fotící porno. Život umí s člověkem nepěkně zamávat. A pasáci taky. No nebylo jí líp v této pohádce, v chlívku mezi živými prasátky (mezi která tam v jedné scéně i spadla), než jako rozhoďnožce na obálce časáku pro prasáky? Ale nakonec - v životě jako v pohádce - konec dobrý, všechno dobré.(13.9.2014)

• otík

Tak takhle debilně zahranou pohádku jsem opravdu ještě neviděl, na druhou stranu ve které pohádce uslyšíte větu: "Teď si utřete oči, vysmrkejte se a vydáme na cestu."???!!! Tohle bylo opravdu hrozně zahrané, napsané i ztvárněné. Děs. Kromě Patrasové je tohle strašné i na amatérské divadlo, natož na televizní pohádku za koncesionářské poplatky.(7.2.2016)

• Bart

Opravdu hrozná pohádka. V epizodce se mihla Tereza Pergnerová.(3.5.2006)

Klasická pohádka H. Ch. Andersena v úpravě pro malé děti - s vypravěčkou (D. Patrasová) v jednoduchém studiovém provedení. Mně se líbila, jen z tradičně velice dobrého hereckého obsazení "Stromu pohádek" poněkud vybočuje až "ubulená" princezna. Zajímavým hereckým překvapením byli Michal Suchánek v roli prince a Tereza Pergnerová v roli dvorní dámy...(9.10.2013)