Dobro a zlo (E09) (epizoda)

Pohádka

Československo, 1989, 27 min

 • topi
  *

  Velmi laciná variace na pohádku O šípkové růžence. To by ani nevadilo, u tohoto cyklu Strom pohádek laciné kulisy hrají velkou roli, ale muselo by to mít aspoň nějakou úroveň, když už se na to i herci vykašlali. Jeden bod za okouzlující vypravěčku Dádu Patrasovou, kterou bych radši poslouchal celou dobu, místo těch špatných hereckých výkonů. Všichni přehrávali a Hrachovcová jako Růženka byla opravdu unikum.(21.1.2019)

 • honajz
  *

  Hrachovcová svou princeznu neuvěřitelně přehrává a její promluvy jsou skutečně "uvěřitelné", a dokonce i Květa Fialová je parodií sebe samé, tak hodná, až z ní med kape a naopak to už vypadá poněkud úchylně. Honza Potměšil ještě před nehodou, ale také nehraje nějak moc zapamatováníhodně. Jako já vím, jsou to krátké pohádky, napůl čtené a hrané sekvence jsou jen ilustrací, ale i tak mi to přišlo unylé, přehnané v hereckých projevech a celkově krapet nevyvážené.(12.11.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Herecký výkon Kateřiny Hrachovcové je horší, než lze vidět na školních besídkách, kde nedostatek talentu i hereckých zkušeností protagonistů kompenzuje jejich roztomilost. Královna, sudičky Dobro i Zlo i v krátkém štěku král, se snaží nadlidsky, ale kloudně nemají co hrát. Nejlépe tak z toho vychází vypravěčka a tak se nabízí otázka, proč to sakra není dobrá rozhlasová hra ale mizerný film?(12.11.2017)

 • Pohrobek
  ***

  Při hlásku Dády Patrasové se moc dobře usíná a Kateřina Hrachovcová je snad nejpůvabnější Růženka, co si kdy tuhle roli vyzkoušela.(19.7.2005)

 • otík
  ***

  Pohádka O Šípkové Růžence na motivy bratří Grimmů ve zjednodušené naivní verzi v rámci cyklu Strom pohádek. Především herectví Hrachovcové a Potměšila je směšné, ale v duchu zajetých kolejí se to dá tolerovat. Jinak vypravěčka Dagmar Patrasová to docela nahrazuje. Hudba: Ladislav Štaidl & Pavel Krejča(4.10.2011)