Rozhodni obraze krásný (E08) (epizoda)

Pohádka

Československo, 1988, 20 min

 • Matematicka
  ***

  Jednoduché ateliérové zpracování celé série Strom pohádek mi nevadí. Naopak se mi líbí, že tato série zpracovává opravdu klasické pohádky z legendárních knih V. Stanovského a J. Vladislava. Navíc příjemné herecké obsazení, hlavně Vladimír Dlouhý a M. Růžek. Skutečně příjemná krátká pohádka s pomocí vypravěče. Zajímavý komentář: saaaky.(27.6.2013)

 • otík
  **

  V rámci série totální průměr, celkově mezi televizními studiovými pohádkami však podprůměr. Ani při velmi krátké stopáži se divák neubrání pocitu nudy a dějové prázdnoty. Ačkoli v hlavní roli se představí Vladimír Dlouhý a ve vedlejší pan Růžek, nelze zde mluvit o dobrém pohádkovém počinu. Mladý muž opouští po smrti maminky i tatínka rodnou hroudu a vyráží do světa. Přijde do království, kde mají od dvanácti let němou princeznu a zůstane tam v učení i zlatníka. Po roce už je tak dobrý, že si troufne na šperky pro princeznu. Zároveň se ji pokusí rozmluvit, což se mu jakýmsi "kouzelným" rozhovorem s obrazem pokusí. Sice to dvakrát nepoctivý komoří králi zatají, ale král se třetí večer schová za závěsem a hlas své dcery konečně po několika letech slyší. Mladík se stává manželem princezny a budoucím králem. Celý příběh je neskutečně frázovitý, dějově skokový a místy zcela nesmyslný. Vůbec nevíme nic o nepoctivém rádci, jeho potrestání nebo jeho roli na dvoře, král v podání Jana Kačera je hrozný král a Pleštilová v roli princezny má neskutečné háro. Jedinou normální postavou tak zůstává vypravěč Veškrnová.(15.4.2017)

 • saaaky
  ***

  Stejně jako nepřeberné množství pohádek, které se během vánočních svátků objevují, není ani tato ze Stromu pohádek nijakým překvapením. Vladimír Dlouhý, Jan Kačer (avšak dosti nepřesvědčivý, musím říct) a Dagmar Veškrnová jsou ale dostatečným lákadlem, že to člověk u té snídaně i docela potěší. Ale jak jsem řekl, tak je - nic úžasného. 50%(2.1.2011)

 • Tommassi3
  **

  "Tak mladý a už takový umělec ??" Jo, Vláďa Dlouhý, budiž mu země lehká, dával své nesporné herecké mistrovství najevo už v dobách, kdy teprve skákal přes kaluže, a i zde v téhle strompohádkové nedomrdlůstce od tradičně na prsa i režijně slabé Jiřinky s pomlčkou platí za jeden z mála kladů a motivací ji vůbec sledovat..(23.4.2016)

 • roswelll
  *****

  Příjemná krátkometrážní pohádka o tom, jak zlatnický tovaryš ke štěstí a lásce přišel. S laskavým vyprávěním paní Dagmar Veškrnové.(10.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace