O Marušce (E02) (epizoda)

Pohádka

Československo, 1987, 29 min

Svátek 12. září. Libuše Havelková mi tam nějak nepasovala.(24.4.2011)

• OG_Swifty

Inu, co čekat od pohádky s rozpočtem 3.000 korun... 30 minut chudých prostřihů mnohem slavnější filmové předlohy Bořivoje Zemana. Bonusový obsah: Audiokazeta C-30 s několikavteřinovým audiozáznamem ze slavnostního ceremoniálu jmenování Ludvíka Svobody do prezidentského úřadu a hudební skladba z alba Ilony Svobodové - LSD ve sprše.(4.6.2016)

Z této série pohádek mi utkvěla v paměti nejvíce celkem chytlavá úvodní píseň. Toto je zkrácená verze klasické pohádky, odehraná v několika hercích a dvou studiových scénách. I tak má své kouzlo, hlavně díky Jiřímu Sovákovi a vypravěčce, paní Bohdalové. Jen bych herečky v rolích princezen asi nenazýval nejkrásnějšími princeznami na světě :-)(13.12.2015)

Klasická česká pohádka ve zcela tradičním (byť kulisovém - studiovém) zpracování, skvěle vyprávěná Jiřinou Bohdalovou. Zpracování s vypravěčkou umožňuje kratší stopáž, která je vhodná i pro nejmenší děti, pro které jsou určeny i dva díly knihy "Strom pohádek z celého světa". Překvapením v příběhu pro mě byli jen "skřítci z Bílé hory", o kterých se v pohádce Boženy Němcové nemluví. Úžasný král Jiřího Sováka a babička Libuše Havelkové. Zajímavé komentáře: otík, Danulinda.(28.6.2013)

• WANDRWALL

"Sůl nad zlato", odehrán za 29 minut, a už si šli tvůrci i herci pro peníze!(7.9.2010)