Pohádka o statečné a laskavé dívce Elišce. Pohádka podle H. Ch. Andersena. Král (P. Pelzer) se znova oženil, ale nová královna (R. Merunková) neměla ráda jeho děti. Tři syny začarovala do bílých labutí a dcera Eliška (E. Horká) raději sama odešla z domova. Na cestě potkala labutě, byli to její bratři, kteří byli ve dne labutěmi, v noci lidmi. A potřebovala mnoho sil, pokory a sebezapření, než se jí podařilo bratry zbavit prokletí a než sama našla své štěstí s princem ze sousední země (P. Svoboda). (Česká televize)

Pastelkaaa

Tak tahle pohádka se mi opravdu nelíbila. Napodobenina Sedmero krkavců, ale moc špatná. Strašné herecké výkony, kostýmy a vůbec všechno. Ale na nedělní odpoledne se to dá vydržet :) ()

Jezinka.Jezinka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jedna z klasických pohádek o odvaze, odříkání a sourozenecké lásce. Eva Horká se mi jako malé v roli princezen líbila, dneska mi připadá poněkud tupá ve výrazu. Pohled na Antonína Navrátila, jak si zobákem pročesává peří na zadku také pobaví spíš dospělého. Je to kulisové, zjednodušené, dobrodružství se z toho vytrácí, ale tou zjednodušenou podobou a stopáží pro děti předškolního věku nejspíš přijatelnější, než sedmero krkavců. ()