poster

Strom pohádek (TV seriál)

Pohádka

Československo, 1987–1989, 4 h 32 min (Minutáž: 20–38 min)

Předloha:

Božena Němcová (kniha), František Hrubín (kniha), Pavol Dobšinský (kniha), Hans Christian Andersen (kniha), Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Hrají:

Věra Galatíková, Jan Kačer, Petr Nárožný, Dagmar Havlová, Ondřej Havelka, Filip Renč, Martin Růžek, Dagmar Patrasová, Josef Somr, Jana Preissová, Květa Fialová, Jiřina Bohdalová, Pavel Trávníček, Jana Paulová, Šárka Joklová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Miroslava Pleštilová, Vladimír Dlouhý, Jan Potměšil, Eva Horká, Miroslav Vladyka, Simona Stašová, Vladimír Kratina, Antonín Navrátil, Růžena Merunková, Petr Pelzer, Petr Svoboda, Zdeněk Podhůrský, Luba Skořepová, Jaroslav Kepka, Vilma Cibulková, Štěpánka Haničincová, Jiří Sovák, Ilona Svobodová, Libuše Havelková, Magdalena Reifová, Jiří Bruder, Ota Jirák, Jindra Bartošová, Alena Kreuzmannová, Jiří Štěpnička, Jiří Langmajer, Zlata Adamovská, Josef Větrovec, Miroslav Masopust, Robert Vrchota, Rudolf Vodrážka, Daniela Kolářová, Zdena Hadrbolcová, Luděk Kopřiva, Dana Hlaváčová, Bára Fišerová, Kryštof Ungrád, Roman Hájek, Vlastimil Bedrna, Ivan Helcl, Rostislav Kuba, Oldřich Vízner, Svatopluk Beneš, Eva Hrušková, Jindřich Hinke, Tereza Pergnerová, Michal Suchánek, Denisa Kubová, Kateřina Urbancová, Dagmar Patrasová (vyp.)
(další profese)

Komentáře uživatele rakovnik k tomuto TV seriálu

 • O Marušce (E02) (epizoda) (1987)
  ***

  Z této série pohádek mi utkvěla v paměti nejvíce celkem chytlavá úvodní píseň. Toto je zkrácená verze klasické pohádky, odehraná v několika hercích a dvou studiových scénách. I tak má své kouzlo, hlavně díky Jiřímu Sovákovi a vypravěčce, paní Bohdalové. Jen bych herečky v rolích princezen asi nenazýval nejkrásnějšími princeznami na světě :-)(13.12.2015)

 • O chytré Marině (E05) (epizoda) (1988)
  ***

  Čtyři roky po Koloběžce vznikla totožná pohádka, jen ve všech ohledech jednodušší. Herecké obsazení je ale zajímavé.(24.3.2018)

 • O třech synech (E06) (epizoda) (1988)
  ***

  Pohádka o hloupých lidech, jako by se v ní odrážela dnešní doba. Jedni jsou hloupí a nakupují draze to, co je (skoro) zadarmo. Druzí jsou sice vychytralí a snaží se napálit hlupáky a vytáhnout z nich peníze za (skoro) nic. Protože jsou ale hloupí, tak peníze brzy utratí a opět nemají nic. Petr Nárožný je roztomilý a na pohádku lze jednou za čas i koukat.(12.3.2016)

 • Pasáček a císařova dcera (E10) (epizoda) (1989)
  **

  Princ s prasetem v chlívku si namlouvá čtrnáctiletou princeznu. Jako ze středověkého života.(30.7.2017)