Critters 4

USA, 1992, 91 min

Rupert Harvey

David J. Schow
  • Terva

Film začíná přesně tam, kde končí třetí příběh. Charlie ( Don Opper ) chce zlikvidovat dvě vajíčka z rodu Critters, ale dostane zprávu od mezigalaktický federace CITÁT - Chystáte se porušit mezigalaktické zákony zachování životního druhu........... Dvě vajíčka jsou totiž poslední z druhu Critters a ikdyž jsou nebezpečný, nesmíme dovolit jejich totálnímu vyhynutí. Děj filmu se tu neodehrává dva roky po předcházejících událostech, tak jak to bylo v předešlých dílech, ale místo toho se přesuneme do roku 2045. Triková stránka filmu je hrozná, hudební doprovod skoro nulový, herci působí jako amatéři a scénář je zmatlaný. CITÁT - Nemohu reagovat na pokyny odpadového materiálu..........(24.4.2011)

• korbitch22

Spojte kokota bez jakéhokoliv umu či invence,s mizerným scénářem,jenž vykrádá vetřelce,star wars,terminátora a vesmírnou odyseu,přidejte mizerné herce a droboučký rozpočet,smíchejte s externími záběry laciné sci-fi Android z roku 1982,deset dní lehce vařte v kotlíku z nudy a máte Critters 4.Nudný a dementní blábol,který parazituje na svých třech výborných předchůdcích.Pryč je veškerý humor a nadsázka,atmosféra neexistuje,příšerné efekty a otravná hudba.K tomu z parchantění mé milované postavy vesmírného lovce s tváří Terence Manna a mám tu čistokrevný odpad.0%.(27.2.2011)

Hellraiser, Leprechaun, Critters a mnoho dalších filmů skončilo ve vesmíru. Ve většině případů se jednalo o výrazný pokles úrovně a kvality starších dílů. Critters 4 bohužel patří mezi tuto lacinou společnost. Většina lidí považuje tento poslední díl za nejslabší. Ale já rozhodně ne, protože se tento díl (více)přiklání k hororovému žánru -než jeho komediální předchůdci. Herecké výkony, interiéry, dialogy nebo práce s kamerou jsou tak kýčovitě podprůměrné, že jsem si tento film zamiloval. Velké plus je za to, že se stal z Aga kariéristický a chladný hajzl. Udušení crittersákem považuji za nejlepší scénu z tohoto filmu. Celou tuto hereckou sebranku převálcoval (jako vždy) Don Keith Opper. ŽEBŘÍČEK OBLÍBENOSTI: Critters 1 (1), Critters 2 (2), Critters 3 (4), Critters 4 (3).(18.11.2010)

• Lacike

Štvorka sa odohráva o 53 rokov neskôr ako trojka a dokonca vo vesmíre. Asi aby sa ešte viac ušetrilo, takže sledujeme počínanie vesmírnej posádky v kulisách nejakej akože lodi. Síce sa znova vrátil ožran Charlie, ale ani on už sériu nespasí. Critterov výrazne ubudlo a vlastne tu väčšinu filmu absentujú. Neviem či je pojatie filmu vážne alebo nie. Ja som sa ukrutne nudil pretože sa tam nič nedialo. Nenapadá ma nič, čo by som kladne ohodnotil. Čistý odpad a smutný koniec jednej solídnej série. Jak sa nejaká séria dostane do vesmíru, tak viete, že nastal jej koniec. Snáď si na to v F&F dá Diesel pozor. 0/10.(23.2.2020)

• Xmilden

Série měla skončit 2. dílem a nemuseli bychom dostat tenhle blivajs. Nápady došly, přesun do vesmíru nějaký potenciál skrýval, ale tvůrci byli buď děsně nešikovní nebo líní vymyslet lepší příběh. 20% PS: Bylo by zajímavé, kdysi se někdo pokusil sérii oživit. Minimálně jednička a dvojka nabízí slušnou zábavu i po více než 30 letech.(3.2.2019)

• - Všechny externí záběry z vesmíru jsou z filmu Android (1982). (HellFire)

• - Spoiler: Vyčíňanie príšer si v tomto filme odskákalo 7 obetí. (beso74)

• - Záběry na nákladní prostor záchranné lodi a přistávání na vesmírné lodi jsou z filmu Android (1982), ale záběry Ugovy lodi na konci filmu jsou z filmu Critters 2: The Main Course (1988). (HellFire)