• cyglos

Musím konstatovat, že na dobovku, která se neohání srpem a kladivem, je to zajímavé, a stojí za to film vidět. Osobně cením vložení práce s rákosem, které je dokumentem zaniklého řemesla. Také si myslím, že na dobu, kdy film vznikl je míra patosu na docela rozumné úrovni a agitka je sice ústředním motivem, nicméně se z filmu nědělá zle. Jsou šílenější díla.(13.1.2019)

• troufalka

Plejáda skvělých herců, jen pro samé budovatelské nadšení zapomněl scénarista na příběh. Soudruzi se mohli radovat ze zdařilé agitky, divák ostrouhal.(17.8.2017)

Klasické sociální drama o vykořisťování chudých bohatými a jejich arogantní chování vůči nim. Ale pět let po válce se ani nic jiného točilo nemohlo a všechny ty krásné, lidské komedie, teprve měly přijít.(9.9.2018)

• Godhaj

,,Rákosáci si tady chtějí zřídit konzum.“ Tak jsem zhlédl asi nejlepší Kubáskův film točený za socialismu. Ani zde se ovšem nevyhnul schmetizaci lidí, kdy dav je jako jedno tělo a mysl. Jednání lidí je trochu toporné, hlavně u ,,záporáků“. Potěšilo mě městečko Úterý, ve kterém se film natáčel, má nádherné náměstí a staré domy, prostě opravdu filmová lokace. Také samotné pletení z rákosu bylo velmi poučné až dokumentární, na to bych se vydržel dívat klidně polovinu stopáže. Zbytek totiž tvoří černobílý boj chudiny utlačované prohnilými obchodníky. Na druhou stranu je nutné uznat, že k tomu docházelo, a že dělnické hnutí nevzešlo jen tak z ničeho, ale tahle pojaté je to hrozně tendenční.(7.5.2019)

• dyfur

moja zaujímavosť:Natáčanie filmu prebiehalo v obci Úterý. (dyfur)(23.8.2015)

• - V úvodních titulcích mezi herci je Václav Trégl uveden jako V. Treger. (bomber7)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v obci Úterý. (dyfur)