Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva mladí nezkušení studenti, nespokojení s nároky učitelů i mentorováním rodičů, se pokusí ilegálně přejít do zahraničí - ale protože směřovali do spřáteleného Polska, nic se jim nestane. Retroladěný příběh se odehrává na počátku 60. let a přibližuje rozmach kavárenských kapel. Oba protagonisté právě jednu takovou, která hraje jazz, obdivují, zameškávají školu a chtějí radikálně změnit svůj dosavadní život, který jim připadá šedivý... Bohužel jak studenti, tak jejich myšlenkový obzor jsou vypodobněni dosti neuměle. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Parta kavárenskejch povalečů se rozhodne emigrovat do Polska, protože v Československu se jim nelíbí. Jenom jsem moc nepochopil, proč si mysleli, že zrovna v Polsku to bude v něčem lepší. Jeden z nich akorát prohlási, že tam je moře. No to je teda pádnej důvod. Tady se píše, že je to drama, tak jsem myslel, že tam po nich budou střílet nějaký pohraničníci nebo tak něco. Nejdramatičtější část překročení hranic bylo přebrodění potůčku, kde bylo vody asi tak po kotníky. Málem jsem z toho napětí rozkousal dálkovej ovladač. Film bych spíš zařadil do žánru komedie, ale ne zrovna povedená. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Určitě povedená podívaná na jazzmanské rebely 60tých let, kteří, ač nemají v podstatě žádný vážný důvod, vezmou radikálně osud do svých rukou. Nechybí jim vytříbený humor, neuvážená rozhodnost a samozřejmě nepochopení okolí. Spousta mladých začínajících herců, kteří jsou dnes již klasikou. Dagmar Patrasová a Monika Hálová byly vážně kočky. ()

Reklama

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Se divím, že ty dva poslali polští pohraničníci domů, místo aby jim postavili slavobránu, určitě to byli první lidé po druhé světové, co do Polska emigrovali... Mimochodem jsem nikdy nepochopil, proč si sesterské socialistické země tolik hlídaly hranice mezi sebou. Jinak příběh bych řekl poněkud umělý, argument, že ti dva chtěli po moři emigrovat na západ, moc neobstojí. Z Polska se přes moře dostanou nejlépe do SSSR a NDR, což bych řekl, že by si až tak moc nepomohli, do Dánska a Švédska je to minimálně 150 - 200 km otevřeným mořem, tak to aby pár let pořádně trénovali plavání... ()

cariada 

všechny recenze uživatele

No tohle je docela síla, emigrovat do Polska, tohle mě hlava prostě nebere. K tomu jednoho z nich táta ještě defakto pochválí, místo ,aby ho ohnul a seřezal. Kluk se ještě vytahuje že došli od hranic celých 17 km. Jako drama to rozhodně nebylo, spíš taková road movie, komedie, kde se ani moc nezasmějete. Ale hlavní protagonisté jsou celkem fajn a proto je to stravitelné. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mám rád Vladimíra Dlouhého, ale tohle tedy bylo tak nezáživné, jako by to mělo 56 hodin. Celé to bylo strašně naivní, neuvěřitelné, nevím vlastně co to mělo divákovi říci. Kaser tu vypadal dobře, nebyl už to takový pubertální tydýt jako v o tři roky starším filmu Láska. Jestli se to mělo odehrávat v šedesátkách, tak to tak moc nevypadalo. Jediné co zaujmulo byla polská vozba. Nejdříve ten válečný kabriolet, kterým přijeli tajní a pak ten Jeep pohraničníků... Na tenhle film snad asi ani nemá cenu koukat.. I když, kdo by měl zájem, uvidí tu hodně mladou už tehdy krásnou Dádu ! :-). Dvě struny z banja. * * ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • První společné natáčení Dany Medřické se svým synem, hercem Václavem Vydrou nejml. (M.B)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe a Rokytnici nad Orlicí. (dyfur)

Reklama

Reklama