Epizody(6)

Petr, Afra, Honza, Katka, Klára, Martina, Jakub a jejich kamarádi... kluci a holky z jednoho docela obyčejného sídliště. Podobní ostatním dětem, jejichž domovem se staly paneláky, jeden jako druhý, šedivé, neosobní. Přesto i panelové stěny dokáží vyprávět barevné a poutavé příběhy těch, co už pomalu přestávají být dětmi a zvolna překračují práh dospělosti. Pojďme těm příběhům společně naslouchat v šestidílném cyklu "Heřmánci", který pro televizi napsala scenáristka Martina Drijverová. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele javlapippi k tomuto seriálu (7)

Heřmánci (1990)

"Cikáni, artisti, bláznivá bába a teď ješte ke všemu krysy!" Excelentne zakonzervovaná paneláková atmosféra prelomu 80. a 90. rokov. Teplákové súpravy, blato a naivita. Presne tak si to pamätám. Pár častí som videl ako decko a repete po skoro 30 rokoch ma vôbec nesklamalo. ()

Petr (1990) (E01)

Bez báb je to ťažké, s nimi ešte ťažšie a hrať s nimi futbal v šušťákoch na zablatenom sídlisku, to už je na jedného moc. Ešteže sú tu verneovky, ktorých požičiavanie napomôže citovému zblíženiu. ()

Afra (1990) (E02)

Ako uhrovitá ochechuľa s čudným menom prekonala svoje mindráky, zmierila sa so svetom a nastúpila na cestu získania Nobelovej ceny za geológiu. ()

Honza (1990) (E03)

"Jedí líp než my, maminko, nevohřívaj konzervy a jsou pořád spolu!" Slušná bezproblémová cigánska rodina sa nasťahuje do paneláku plného bielych rasistov. Jediný, kto zachráni gadžovskú povesť je spravodlivý medzi národmi, chytrý a citlivý chlapec Honza. ()

Katka a Klára (1990) (E04)

Ďalšia utlačovaná menšina, ktorú si tvorcovia seriálu zobrali pod svoje ochranné krídla, sú cirkusoví akrobati. Napriek tomu, že nezištne pomáhajú duševne narušenej Květe Fialovej, susedia z panelákového bloku na nich nepekne zazerajú. Nakoniec ale salto a mortale zvíťazia nad lžou a nenávisťou a všetko sa dobre skončí. ()

Martina (1990) (E05)

"Pes je pes a nikdy se mu nedá věřit!" Podľa niekoho bláznivé dôchodkyne a psi do paneláku nepatria. Jedni spôsobujú svojou nedbanlivosťou požiare, druhí ich z nich musia zachraňovať. Čím vzniká dokonalá symbióza a kolobeh je uzavretý. To uznajú aj rodičia mladistvého kynofobika a zaobstarajú mu šteňa. ()

Jakub (1990) (E06)

Detská diverzná jednotka sa rozhodne znížiť percento rozvodovosti v Československu. ()