Seriál mně přijde podhodnocený. Dá se na něj v pohodě dívat, kdy pět kamarádů důchodového věku to ještě nechce zabalit a cítí se být stále svěží a "akční"jako zamlada když jejich vzory byly Rychlé šípy. Po herecké stránce je to kvalitní, protože pánové jako Kemr, Skopeček, Lipský a spol v životě nezahráli špatně. Podřídili se scénáři, který bral ohledy na všechny kategorie diváckého publika a násilně do epizod vsunul konfrontaci stáří s mládím, ale právě díky nadhledu hereckého mistrovství výše jmenovaných je to docela legrace, která se dá zvládnout. 60%(1.6.2012)

• Kri-kri

Mně by nevadilo sledovat seriál o důchodcích, pořád lepší, než o zkažené polistopadové, amerikanismem zfanatizované mládeži. Co mi na tomto seriálu vadí je, že téměř veškeré dialogy oněch důchodců se točí kolem politiky, vzájemného vyčítání si, kdo byl ve straně, kdo naopak v lágru a podobné hovadiny, které normálního diváka nezajímají. Česká televize už pár let po listopadu, sotva vyměnila levicově smýšlející zaměstnance za havlisty a za ty, co se k nim po převlečení kabátů přidali měla potřebu natočit tuhle antikomunistickou slátaninu a obsadit do ní již dosluhující herecké špičky. Mnohé situace jsou absolutně nereálné, třeba že by úplně cizí lidi mohli několik dnů přespat a stravovat se v domově důchodců a nebo že by zloději byli tak blbí a šli by na noc do domu těch, kterým předtím šlohli auto i doklady. Bez politické intervence a mnohdy nesmyslně prostříhaných scén bych dal 2, s přimhouřením oka možná i 3 *, ale takhle to na víc jak jednu není. 20%(20.8.2018)

Tedy, nemám ponětí, proč je tolik v módě tento seriál kritizovat, protože nadprůměrné herecké obsazení a příjemně stařecký humor ho staví určitě mezi to lepší, co v naší produkci vzniklo. Dvě epizody uprostřed sice mírně dějově stagnují, ale vše se nakonec vrací do dojemného závěru, příjemně laděného do roviny přátelství a silných láskyplných pout. Mezi hlavními představiteli to příjemně jiskří a scénář není jen předvídatelně načrtnutou báchorkou, nýbrž velkým chlapským dobrodružstvím. A zvratů v něm není málo!(12.9.2003)

• cariada

Jakási verze Rychlých Šípů ,ale v důchodovém věku. Docela to drhlo ,ale bylo zajímavé sledovat jak ,která postava byla ztvárněná a jaký měla osud. Mirek Dušín (J. Bek) jako politický vězeň. Rychlonožka (J. Kemr) ani už nevím co byl zač. Jindra Hojer byl mám za to mrtvý A stal se z něho estebák ,který zavřel Dušína.. Červenáček (Jan Skopeček ,ale bez záruky) jako přesvědčený komunista. Jarka Metelka ( L. Lipský) taky už nevím co byl zač. Je to spíš hodně smutný pohled na stárnoucí kamarády.(15.8.2008)

Naprosto souhlasím s názorem kOCURA. Tento velice příjemný, pohodový a dojemný seriál, ve kterém se sešlo tolik známých a slavných hereckých osobností, z mého pohledu patří mezi to nejlepší, co u nás bylo po revoluci natočeno. Je škoda, že se nereprízuje, za tímto dílem stojí pan Venclík a pan Papoušek a to je vždy záruka kvalitní podívané. Pan Kemr, pan Bek, pan Lipský, pan Sklenčka a pan Skopeček se svých úloh zhostili stylem sobě vlastním a po všech zůstala krásná vzpomínka na společné natáčení a pan Skopeček nese tuto štafetu dodnes, přeji mu stálé a pevné zdraví. Děkuju za tento seriál(21.2.2016)

• - V 1. epizodě 1. série s názvem Setkání po letech , v čase 20:25, kdy jedou Matějkovi (Blanka Bohdanová a Lubomír Lipský), Daněk (Josef Bek) a Běhounek (Josef Kemr) za Červenáčkem (Jan Skopeček), je v momentě střihu do kabiny vozu vidět, že Matějková sice sedí za volantem a okolní krajina se kolem auta míhá, ale tachometr ukazuje, že auto stojí. (cundak)

• - Pátého člena skupiny Šípů, Josefa Houšku, hrál Zdeněk Řehoř. Vzhledem k tomu, že jeho postava je však v seriálu již po smrti, se objevuje v jednom díle pouze jeho hlas z magnetofonu. (cundak)

• - Seriál se natáčel v Lysé nad Labem a na zámku. (M.B)