Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Pět kamarádů se v dětství chtělo podobat svým literárním vzorům – Rychlým šípům. Důchodce Běhounek – dříve Rychlonožka – se na pohřbu jiného kamaráda setkává s inženýrem Matějkou, dalším z dřívějších Rychlých šípů. Spolu začínají pátrat po ostatních… (Česká televize)

Recenze (40)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Stárnu, blbnu a měním hodnocení. :o) Ne, vážně, to, že se seriál jmenuje po Rychlých šípech a vypráví o něčem jiném, není vůbec důležité. Důležitější je, že se Papoušek a Venclík, kteří toho moc nebo nic točit nemohli, konečně vyjádřili k činům své generace - kompromisům, špatným rozhodnutím, socialistické historii a k tomu, která ideologie asi stojí za to, abyste na ní lpěli. A zároveň oslavují chlapské přátelství za přispění nejlepších herců své generace. Občas je to zkratkovité, občas trochu lascívní, dost vtipné, zato tezovité skoro vůbec. Malinko z toho čiší televizní láce, ale co byste, v devadesátkách, chtěli. Udělal jsem si další revizi a uděluju 70%. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Seriál mně přijde podhodnocený. Dá se na něj v pohodě dívat, kdy pět kamarádů důchodového věku to ještě nechce zabalit a cítí se být stále svěží a "akční"jako zamlada, když jejich vzory byly Rychlé šípy. Po herecké stránce je to kvalitní, protože pánové Kemr, Skopeček, Lipský a spol. v životě nezahráli špatně. Podřídili se scénáři, který bral ohledy na všechny kategorie diváckého publika a násilně do epizod vsunul konfrontaci stáří s mládím, ale právě díky nadhledu hereckého mistrovství výše jmenovaných je to docela legrace, která se dá zvládnout. 60% ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Tedy, nemám ponětí, proč je tolik v módě tento seriál kritizovat, protože nadprůměrné herecké obsazení a příjemně stařecký humor ho staví určitě mezi to lepší, co v naší produkci vzniklo. Dvě epizody uprostřed sice mírně dějově stagnují, ale vše se nakonec vrací do dojemného závěru, příjemně laděného do roviny přátelství a silných láskyplných pout. Mezi hlavními představiteli to příjemně jiskří a scénář není jen předvídatelně načrtnutou báchorkou, nýbrž velkým chlapským dobrodružstvím. A zvratů v něm není málo! ()

roswelll 

všechny recenze uživatele

Naprosto souhlasím s názorem kOCURA. Tento velice příjemný, pohodový a dojemný seriál, ve kterém se sešlo tolik známých a slavných hereckých osobností, z mého pohledu patří mezi to nejlepší, co u nás bylo po revoluci natočeno. Je škoda, že se nereprízuje, za tímto dílem stojí pan Venclík a pan Papoušek a to je vždy záruka kvalitní podívané. Pan Kemr, pan Bek, pan Lipský, pan Sklenčka a pan Skopeček se svých úloh zhostili stylem sobě vlastním a po všech zůstala krásná vzpomínka na společné natáčení a pan Skopeček nese tuto štafetu dodnes, přeji mu stálé a pevné zdraví. Děkuju za tento seriál ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Já bych nebyl tak kritický. Je to celkem nenáročný seriál, ale potěší. Pamatoval jsem si ho jako velkou hovadinu, ale teď, když se reprízuje, musím uznat, že to není nejhorší. Herci to zvládají s přehledem, zajímavá je všudypřítomná myšlenka, že v důchodovém věku už vůbec nezáleží na tom, kdo byl komunista a kdo disident. Vzhledem k tomu, že autory jsou Vlastimil Venclík a Jaroslav Papoušek, kteří měli za komunistů problém vůbec existovat... Z herců bych nejvíc vyzdvihl výbornou Věru Tichánkovou. 50 % ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Seriál se natáčel v Lysé nad Labem a na zámku. (M.B)
  • V 1. epizodě 1. série s názvem Setkání po letech , v čase 20:25, kdy jedou Matějkovi (Blanka Bohdanová a Lubomír Lipský), Daněk (Josef Bek) a Běhounek (Josef Kemr) za Červenáčkem (Jan Skopeček), je v momentě střihu do kabiny vozu vidět, že Matějková sice sedí za volantem a okolní krajina se kolem auta míhá, ale tachometr ukazuje, že auto stojí. (cundak)

Související novinky

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (více)

Reklama

Reklama