Pekelná maturita (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2003, 60 min

Roman Meluzín
  • blackrain

V první chvíli jsem chtěla napsat, že jde o pekelnou blbost. Nebyla bych daleko od pravdy. Tahle pohádka mě po nedělním obědě uspávala jako ukolébavka. Kuře s bramborem a zeleninkou není žádné těžké jídlo. Ze sladkého spánku mě probrala až Vilam Cibulková s Mirkem Etzlerem. Sice byli až malinko za hranou snesitelnosti, ale byli tahouni pohádky. Jejich role je alespoň donutily něco hrát. Nějakou snahu ještě předvádí Bořivoj Navrátil s panem Štěpničkou. Zbytek se ale jenom veze. Přitom obsazení je více než slušné.(20.10.2016)

• heavy66

Pohádková komedie, to má zřejmě být, když herci strašlivě přehrávají, mluví divnými hlasy a tváří se jako idioti ?! Kde jsou ty časy, kdy česká herecká elita (Menšík, Hrušínský, Čepek, Libíček, Šafránková a další) díky svému hereckému talentu a kvalitním scénářům vytvářela mezinárodní proslulost české pohádky ?(18.9.2011)

Laciná pohádková moralita s dost nepřesvědčivým maskováním čertů a špatně napsaným příběhem, který je spíš mozaikou scének než jednolitým dějem. Smířlivější ale jsem kvůli Vilmě Cibulkové, která jako vdáváním posedlá pihatá Kordélie hraje mnohem vyšší ligu, než za kolik stojí celá tahle pohádka. /5. 5. 13./(5.5.2013)

Zas tak úplně špatná pohádka to není, i když mi vadí, že čerti jsou tu ukázáni celkem jako charakterní osoby, které uznávají některé principy dobra. Herecké výkony nejsou valné, vyjma Jiřího Štěpničky a Vilmy Cibulkové, která tu vydá "za 10 pekelníků". Ale dětem se tato pohádka určitě bude líbit. Tři a půl.(15.6.2008)

• slunicko2

Topíš? Topím! Hněteš? Hnětu! Válíš? Válím! Sypeš? Sypu! Sázíš? Sázím! Pečeš? Peču! 40letá Vilma Cibulková (Kordélie, která jede po mlynáři) sice napodobovala Jiřinu Bohdalovou, ale byla jedinou koukatelnou postavou. Čert 31letého Romana Vojtky je stejně přesvědčivý jako fialová kráva na obalu čokolády Milka. Snad jen druhý čertí maturant 30letého Radima Kalvody (Felix) stál trochu za řeč.(22.10.2016)