Pekelná maturita (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2003, 60 min

Roman Meluzín
  • heavy66

Pohádková komedie, to má zřejmě být, když herci strašlivě přehrávají, mluví divnými hlasy a tváří se jako idioti ?! Kde jsou ty časy, kdy česká herecká elita (Menšík, Hrušínský, Čepek, Libíček, Šafránková a další) díky svému hereckému talentu a kvalitním scénářům vytvářela mezinárodní proslulost české pohádky ?(18.9.2011)

• Pitryx

Tož Vilma byla excelentní, hodně pobavila. Asi jsem v polovině ztratil koncentraci, protože mi další návaznosti naprosto unikly, a přestal jsem to chápat. No, podruhé to riskovat nebudu, a paní Cibulkové velkých dvacet s hvězdičkou hihihi. Jinak tam žádná zajímavá postava nebyla, a navíc jich na můj vkus bylo zbytečně hodně.(21.8.2017)

• Jezinka.Jezinka

Pekelní maturanti mají za úkol, jak jinak, přinést lidské duše. Přesně učené lidské duše, Tři maturanti se tedy snaží, seč jim síly stačí, aby mlynáře a pekaře do pekla dostali. Pekař, s červeným nosem alkoholika, což je s ohledem na problémy pana Etzlera docela drsný vtip, se chce oženit s mlynářovou dcerou Karolínkou, která miluje jeho tovaryše Vincka, a on ji. Po mlynáři, jak slepice po flusu, jede šílená Kordélie. Z pekla snahu svých studentů sledují pekelným kukátkem. Přísného pana ředitele se omylem podaří proměnit v psa, což je pro děj kriticky bezvýznamné, pes byl pes Sagar. Třeba ho ještě v nějaké pohádce uvidíme, stejně jako kulisy pekařství (připadalo mi, že to vypadalo jako hospoda z pohádky Boháč a chudák a pekařství pohádky Jak se peče štěstí) a peklo, stejně jako kostýmy čertů. Celou dobu jsem čekala, kdy se ozve "hajdula pajdula".(18.9.2011)

• hanikrivi

Je to další nepovedená šílenost, která těží z námětu rozhlasové pohádky. Neúspěšně. Hra "Z pekla štěstí" z roku 1989 je skvělá a vtipná, kde Felixe hraje Marek Eben. Považuji to za selhání České televize, která měla k dispozici dobrý scénář, ale sáhla po "moderním" zpracování. A použít Vilmu Cibulkovou jako "bohdalku" považuji za nevkusné.(20.9.2016)

• otík

Moderní studiová pohádka částečně z prostředí pekla, částečně ze zemského povrchu. Čerti si musí vysloužit úspěšnou maturitu tím, že přivedou do pekla pekaře a mlynáře. Pohádka je nevyrovnaná, scény ze země jsou podařené, ale jakmile jsme v pekle, je vše takové neurovnané, uřvané, nehezké. Miroslav Etzler je neuvěřitelně otravný, Cibulková zase napodobuje Bohdalovou, jedině snad Roman Vojtek je trochu příjemný. Obecně však na těchto typech pohádek nemám rád, když čerti ovlivňují lidské počínání. Průměrná pohádka, která se pohybuje mezi třemi a dvěmi hvězdami. Hudba: Jan Kolář(18.9.2011)