Pekelná maturita (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2003, 60 min

Roman Meluzín
  • blackrain

V první chvíli jsem chtěla napsat, že jde o pekelnou blbost. Nebyla bych daleko od pravdy. Tahle pohádka mě po nedělním obědě uspávala jako ukolébavka. Kuře s bramborem a zeleninkou není žádné těžké jídlo. Ze sladkého spánku mě probrala až Vilam Cibulková s Mirkem Etzlerem. Sice byli až malinko za hranou snesitelnosti, ale byli tahouni pohádky. Jejich role je alespoň donutily něco hrát. Nějakou snahu ještě předvádí Bořivoj Navrátil s panem Štěpničkou. Zbytek se ale jenom veze. Přitom obsazení je více než slušné.(20.10.2016)

• slunicko2

Topíš? Topím! Hněteš? Hnětu! Válíš? Válím! Sypeš? Sypu! Sázíš? Sázím! Pečeš? Peču! 40letá Vilma Cibulková (Kordélie, která jede po mlynáři) sice napodobovala Jiřinu Bohdalovou, ale byla jedinou koukatelnou postavou. Čert 31letého Romana Vojtky je stejně přesvědčivý jako fialová kráva na obalu čokolády Milka. Snad jen druhý čertí maturant 30letého Radima Kalvody (Felix) stál trochu za řeč.(22.10.2016)

• heavy66

Pohádková komedie, to má zřejmě být, když herci strašlivě přehrávají, mluví divnými hlasy a tváří se jako idioti ?! Kde jsou ty časy, kdy česká herecká elita (Menšík, Hrušínský, Čepek, Libíček, Šafránková a další) díky svému hereckému talentu a kvalitním scénářům vytvářela mezinárodní proslulost české pohádky ?(18.9.2011)

Laciná pohádková moralita s dost nepřesvědčivým maskováním čertů a špatně napsaným příběhem, který je spíš mozaikou scének než jednolitým dějem. Smířlivější ale jsem kvůli Vilmě Cibulkové, která jako vdáváním posedlá pihatá Kordélie hraje mnohem vyšší ligu, než za kolik stojí celá tahle pohádka. /5. 5. 13./(5.5.2013)

• Jezinka.Jezinka

Pekelní maturanti mají za úkol, jak jinak, přinést lidské duše. Přesně učené lidské duše, Tři maturanti se tedy snaží, seč jim síly stačí, aby mlynáře a pekaře do pekla dostali. Pekař, s červeným nosem alkoholika, což je s ohledem na problémy pana Etzlera docela drsný vtip, se chce oženit s mlynářovou dcerou Karolínkou, která miluje jeho tovaryše Vincka, a on ji. Po mlynáři, jak slepice po flusu, jede šílená Kordélie. Z pekla snahu svých studentů sledují pekelným kukátkem. Přísného pana ředitele se omylem podaří proměnit v psa, což je pro děj kriticky bezvýznamné, pes byl pes Sagar. Třeba ho ještě v nějaké pohádce uvidíme, stejně jako kulisy pekařství (připadalo mi, že to vypadalo jako hospoda z pohádky Boháč a chudák a pekařství pohádky Jak se peče štěstí) a peklo, stejně jako kostýmy čertů. Celou dobu jsem čekala, kdy se ozve "hajdula pajdula".(18.9.2011)