Pekelná maturita (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2003, 60 min

Roman Meluzín
  • otík

Moderní studiová pohádka částečně z prostředí pekla, částečně ze zemského povrchu. Čerti si musí vysloužit úspěšnou maturitu tím, že přivedou do pekla pekaře a mlynáře. Pohádka je nevyrovnaná, scény ze země jsou podařené, ale jakmile jsme v pekle, je vše takové neurovnané, uřvané, nehezké. Miroslav Etzler je neuvěřitelně otravný, Cibulková zase napodobuje Bohdalovou, jedině snad Roman Vojtek je trochu příjemný. Obecně však na těchto typech pohádek nemám rád, když čerti ovlivňují lidské počínání. Průměrná pohádka, která se pohybuje mezi třemi a dvěmi hvězdami. Hudba: Jan Kolář(18.9.2011)

Zas tak úplně špatná pohádka to není, i když mi vadí, že čerti jsou tu ukázáni celkem jako charakterní osoby, které uznávají některé principy dobra. Herecké výkony nejsou valné, vyjma Jiřího Štěpničky a Vilmy Cibulkové, která tu vydá "za 10 pekelníků". Ale dětem se tato pohádka určitě bude líbit. Tři a půl.(15.6.2008)

• Pitryx

Tož Vilma byla excelentní, hodně pobavila. Asi jsem v polovině ztratil koncentraci, protože mi další návaznosti naprosto unikly, a přestal jsem to chápat. No, podruhé to riskovat nebudu, a paní Cibulkové velkých dvacet s hvězdičkou hihihi. Jinak tam žádná zajímavá postava nebyla, a navíc jich na můj vkus bylo zbytečně hodně.(21.8.2017)

• slunicko2

Topíš? Topím! Hněteš? Hnětu! Válíš? Válím! Sypeš? Sypu! Sázíš? Sázím! Pečeš? Peču! 40letá Vilma Cibulková (Kordélie, která jede po mlynáři) sice napodobovala Jiřinu Bohdalovou, ale byla jedinou koukatelnou postavou. Čert 31letého Romana Vojtky je stejně přesvědčivý jako fialová kráva na obalu čokolády Milka. Snad jen druhý čertí maturant 30letého Radima Kalvody (Felix) stál trochu za řeč.(22.10.2016)

Pravdou je, že této pohádce spoustu věcí chybí, Lepší kostýmy pro čerty, lepší kulisy a hlavně lepší scénář. Nicméně na stranu druhou má dva obrovské klady: vynikající herecké obsazení, které z mála vykřesalo naprosté maximum a přesně ten druh humoru na který děti letí. způsob jakým se vše zamotává a odmotává nám dospělým může připadat stupidní, ale děti na něj evidentně slyší. soudě podle reakce dětí, které se u ns na pohádku dívaly a pak si na ni s nadšením hrály. A nelze nepominout vynikající herecký výkon Vilmy Cibulkové, Bohumila Klepla a Jiřího Štěpničky. Za mě 75%.(24.11.2015)