Noční směna

Scénografie:

Gary Wissner

Kostýmy:

Sarah Lemire

Začátek devadesátek a tenhle surovej kousek, kterej jsem viděl v notně telecích letech. Osobně myslím, že tohle je značně underrated záležitost a to především pro svou parádní atmosféru, osmdésátkovou kameru a ony geniální analogový triky, kterých se neumím do teď nabažit. Sice pořádná akce vypukne až v samotném závěru, ale asi by jste si netipnuli, kdo tam celou dobu masakruje dělníky a bydlí pod hřbitovem..(11.9.2014)

Krysárna na motivy Stephena Kinga ve stylu 90-tých let. Do smrduté fabriky vedené úlisným majitelem, který zneužívá ženské osazenstvo nejen na nelidskou dřinu, nastupuje správňácký chlapík, jenž to nebude mít zrovna lehké. Čekají ho nelidská vedra, buranští kolegové a děsivé překvapení v podzemních tunelech pod fabrikou, kam jej posílá majitel ještě s dalšími pracanty provést generální úklid, jinak hrozí ukončení výroby. Tvůrce, ač se snaží sebevíce, nedokáže vybudovat tu pravou atmosféru, kterou mu interiéry podzemí nabízejí. Herecké výkony jednotlivých protagonistů odpovídají béčkovému ražení celého snímku. Kromě slizounského majitele, správňáka a bábovky, která se kolem něj začíná motat, dílko nabízí ještě jednu hlavní postavu a to démonického krysaře, jehož historky z Vietnamu a potažmo celé jeho ztvárnění jsou naprosto k sežrání. Krys si divák užije opravdu přehršel, hlavní monstrum je zdařilé a ukápne i kapka nějaké té krve. Příběh je celkem dobře vystavěn, ovšem, jak je již výš zmíněno, postrádá patřičnou atmosféru. U mě za tři hvězdy.(11.5.2011)

Tak povídka je samo sebou lepší, ale ani tenhle film bych nějak nechtěl hanit. Má sice své mouchy a občas je i nudný, ale už jsem viděl horší zfilmované kingovky. Tenhle film má v určitých momentech hodně dobrou atmosféru, napětí a pořádnou dávku krvavosti což se mi líbilo nejvíc. Ani samotné herecké výkony nejsou k zahození. Možná je jen škoda té nevyrovnanosti a hluchých míst.(19.5.2011)

• Vitason

S mauricem jsme v půjčovně vybrali čtyři videokazety s filmy natočenými podle Stephena Kinga. Půjčovna celkem ochotně přepsala tyto kazety za 210 korun do našeho vlastnictví. Pak už stačilo počkat až nebude kralovat zrovna nejlepší počasí, vychladit pár pivek, přibrat hudryho a náš soukromý Kingfest mohl začít. Prvním filmem byla Noční směna vyprávějící o americkém, nevzdělaném buranovi, který přijel do té nejzavšivenější díry na americké mapě, aby se nechal najmout despotickým majitelem prádelny. Jenže násilný vlastník není ten, kdo vládna ve sklepeních místní textilky, protože ta jsou okupována stovkami krys majících zde svojí královnu, která vypadá jako nemanželské dítě Batmana a obří krysy. Noční směna je velice špatně natočené béčko a je to škoda, protože film má dobře obsazené role (hlavně majitel a lovec krys), vystavění scén je působivé (jen mě rozčilovala ta kouřová mlha ve sklepeních), ale co na plat, když je to celé mizerně natočené, herci nic nehrají, gore efekty stojí také za pendrek a o scénáři nebo dialozích se nedá vůbec mluvit. Film spíše pobaví než vyděsí, ale za tu srandu mu dávám 2* Jako reklama na Pepsi dobrý:-)(30.7.2007)

• Jordan

z tohto filmu čnie schématickosť a béčkovosť ako ostne z dikobraza, jediná dobrá vec - celkom slušne urobená potkania kráľovná (aj keď to teda potkanovi bolo podobné ako lečo ryžovému nákypu) - tam bola veľmi, veľmi málo, akoby sa autori nevedeli rozhodnúť, či je rok 1990 ešte doznievaním osemdesiatych alebo už začiatkom deväťdesiatych . . . nebyť titulku, že sa jedná o adaptácie kingovej (zrejme nejakej ranej) poviedky, ani by som neveril, že to je podľa neho, jedna z najslabších, aké som doposiaľ videl (ale ešte ma čaká Cujo a Bežiaci muž, tak nehádžem flintu do kukuričného poľa);(7.1.2009)

• - Budova v podzemí, v ktorej sa dej odohráva, sa volá Bachman Mills, na počesť Stephena Kinga, ktorý písal aj pod pseudonymom Richard Bachman. (Kadas97)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné povídky od Stephena Kinga. (Hans.)