Poker Face - Season 1

(série)
Mysteriózní
USA, 2023, 8 h 35 min (Minutáž: 43–66 min)

Tvůrci:

Rian Johnson

Natasha Lyonne, Dascha Polanco, Noah Segan, Adrien Brody, Benjamin Bratt, Jeremy Lawrence, Eddie Gorodetsky, Ashley Austin Morris, Carol Jefferson (více)

Epizody(10)

geklon

Představte si, že by Colomba hrála Goldie Hawnová....  Pokud to nedokážete, mrkněte na tenhle chýtře zkonstruovaný krimi seriál s Natashou L., která tak dává zapomenout na trošku spackanou druhou řadu Russian Doll. Výčet Vedlejších hvězd je opravdu jak ze seiálu z osmdesátek. ()

silentname

Som celkom zvedavý, čo "Poker Face" ponúkne. Musím uznať, že mi veľmi vyhovoval systém, akým je celý tento seriál spracovaný. Všetky epizódy v podstate fungujú veľmi podobne. Sledujeme našich vrahov a ich vraždu, následne sa na scéne objaví naša hlavná hrdinka v podaní Natashe Lyonne, a pozrieme sa na tie isté udalosti opätovne, len tentokrát už vidíme jej dosah na dané udalosti a čo im predchádzalo. V niektorých prípadoch dokonca sama spôsobí, že k danej vražde dôjde, nakoľko niektorým postavám tak trochu prehovorí do duše a bez toho, aby to chcela v podstate zmení chod udalostí. No a následne už len máme možnosť vidieť ako skrz jej schopnosť odhaliť kedy niekto klame postupne dá dokopy súvislosti a dočkáme sa vyriešenia prípadu. Funguje to dobre, bavilo ma to sledovať a najmä vďaka charizme Lyonne to funguje veľmi dobre. Ona skutočne v tejto role exceluje. Boli epizódy, ktoré ma možno bavili o niečo menej, no nenašiel by som žiadnu, z ktorej by som mal negatívne dojmy. Za moju osobne top asi považujem "The Future of the Sport", kde sa veci ukázali byť komplikovanejšie než som si pôvodne myslel a najmä sa tu jedna postava ukáže ako oveľa väčšia sviňa, než by som si na prvý dojem predstavil. Za mňa solídna krimi séria a teším sa na druhú sériu. Hodnotenie: A ()

William_

První série odstartuje naprosto skvělým hodinovým trhákem s úžasným Adrienem Brodym. Ostatní díly (2-9) jsou skoro jako přes kopírák, a nebýt skvělé a charismatické hlavní postavy a nekonečného množství hereckých hvězd, které se v každé epizodě mění, byla by to asi nuda. Takhle je to fajn feed-good oddychovka kterou s čistým svědomím doporučím všem, který mají rádi krimi-drama- a roadtripy po Státech. ()

warrenur

Po prvej epozodke, ktora predstavi vsetecnu, ukecanu Charlie (Natasha Lyonne z Orange Is the New Black (seriál) (2013)) sa vytvori spusti akasi hlavna, "utekova" linia. Len aby ste si hned v dalsej epizode uvedomili, ze sa to meni na akysi epizodicky detektivny, celkom inteligentny a vtipny road movie. A tak sa hlavna linia z prvej casti prakticky "uzavrie" az v tej poslednej. Rozhodne to vsak nie je problemom, pretoze epizody nie su cez kopirak (okrem teda hlavnej premisy zenskeho detektoru lzi :D ) maju zvacsa zabavny scenar, hra v nich skvela hudba a obcas hostuju vynikajuci herci. Serial rozhodne odporucam, napriek par priemernym castiam. 70% Skoda vyrazneho zvolnenia v zaverecnej casti. Snad sa dockame i druhej serie, o ktorej sa v momentalne diskutuje. ()

Daiker

Svižná, zábavná moderní verze Colomba....Natasha je moje oblíbená herečka a role jí sedla skvěle.... Příběhy jsou průměrné a nadprůměrné a jako celek to funguje dobře... Jako některé vraždy jsou přitažené za vlasy a vraždí se kvůli blbostem, ale jsou to zábavné blbosti..... Už se těším na další sérii..... ()