poster

Proroctví: Černí andělé

 • USA

  The Prophecy 3: The Ascent

 • anglický

  God's Army III

 • Velká Británie

  The Prophecy 3: The Ascent

 • Austrálie

  The Prophecy 3: The Ascent

Horor / Thriller

USA, 2000, 84 min

 • Teardown
  ***

  Někdo by řekl, že trojka patří do s....k nebo do h...n a kdoví kam ještě. Ale z mého pohledu je to docela dobře ukončená trilogie o boží válce, která má ve velké míře ovlivnit další lidské bytí. Ač celkem dost hluchých míst a nudy, tak především jsem ve velké míře zaznamenal absenci té skvělé atmosféry předchozích dvou dílů, ve které Walken gradoval vtipem a cynizmem a na kterou jsme si již tak zvykli. Bohužel to asi bylo tím, že se z Gabriela stal prostý smrtelník(opice:)) a začal si zvykat na tento prostý a ubohý život. Úsudek si už ale udělejte sami. Každopádně třetí díl žádnou ostudu svým bratříčkům neudělal.(11.9.2008)

 • verlit
  **

  Všechny tři díly série Prophecy nesou neklamné znaky béčkových filmů. Přesto v sobě mají jisté kouzlo, které vás může oslovit - časté využití stínů, promítaných na oprýskané zdi a vytvářejících atmosféru, která by slušela gotickému hororu, charismatický Christopher Walken a tu a tam dokonce jemný humor (návštěva v bistru v 3. dílu, odkazující na scénu z dílu 1.)...na pár okamžiků skoro zapomenete na to, že děj je hloupoučký, postavy jaksi nerozvinuté a plácající se ve vzduchoprázdnu...a že je to vlastně o ničem. Ale co, na Walkenova Gabriela, šněrujícího autem od kraje ke kraji a vytrubujícího na svoji trumpetu, se vždycky ráda podívám!(29.4.2004)

 • SOLOM.
  ***

  Gregory Widen otec této filmové ságy opět spolupracoval i na tomto díle. Do režisérského křesla zase usedl jiný režisér, tentokrát jím je Patrick Lussier. Tento díl pokračuje v popisování boje mezi samotnými anděly a lidským pokolením. Hlavní postavou je mladý Danyael, který toho nejvíc zdědil asi po matce, protože otec až byl anděl, byl spíše mezi anděly považován za slabocha. Má ovšem výhodu, že Gabriel stojí na jeho straně, protože jeho protivníci nejsou zdaleka tak mazaní a chytří jako právě padlý anděl. Bohužel kvalita se projevila nejen na postavách, ale i na celém filmu. Připadá mi, že jak efekty, tak kamera byli celkem odfláknuté a tajemná atmosféra předešlých dvou dílu zmizela do ztracena. Opět se opakovaly ty samé hlášky jako v předešlých dílech, jenže Vincent Spano je nedokázal tak podat, jako před ním Christopher Walken. A právě Walken je asi jediným velkým pozitivem tohoto průměrného filmu. Opět si udržel svůj vysoký standart a i když se z něj v tomto díle stala troska, která ztratila půvab toho nadřazeného, arogantního anděla pro kterého jsou lidi jen opice a nic víc, přesto všechno se hlavně díky němu opět dobře pobavíte. Trochu se na něm už podepsaly roky, ale ze svého charisma neztratil vůbec nic. Takhle jsem si závěr této trilogie sice nepředstavoval, ale nelituji, že jsem tento film viděl. V roce 2005 byly natočeny dvě volné pokračování, které jsou už ale dost mimo mísu a s těmito třemi díly mají společného jen velmi málo. Slabých 50%(16.4.2017)

 • spawnxp
  ***

  "Kdysi jsem byl anděl smrti. Teď umírám každej den, když na to mám cash..." - archanděl Gabriel (Christopher Walken ako homelesácká mánička) vysvětluje princip sexu nesympatickýmu Zophaelovi (Vincent Spano) - takže andělé co pořád neuměj řídit auta vs. opice potřetí. Walken to jako obvykle drží, hraje velice civilně a jakoby mimochodem si zahraje na trubku (anděl předposledního soudu) - narozdíl od hlavního hrdiny, "nephilim" Danyaela (Dave Buzzotta je hroznej jako typ i jako herec). Velice lidskej je dvorní patolog trilogie (Steve Hytner) v nedoceněný miniroli. Naopak dost bizarní je queer-angel s namalovanou pusou Pyriel (Scott Cleverdon) na hromadě mrtvol v nebi/pekle (?) Opravdu jsem se bavil. Zakončení trilogie, které neurazí. Bod minus za "happy-end kouzlení" ve finále.(19.5.2010)

 • Morholt
  ***

  Zavěrečný a pravděpodobně nejslabší dílek andělské skládačky, ve kterém dochází ke konečnému zúčtování mezi válčícími andělskými stranami. Celý film nese na bedrech Christopher Walken, ačkoliv je jeho role tentokráte spíše vedlejší. Jeho ex-anděl nadšený z toho, že si konečně udělal řidičák a potloukající se po americké dálnici v omláceném cadillacu je prostě dokonalý. Zbytek osazenstva mě nepřesvědčil a to platí především pro Vincenta Spana, jenž nahradil Walkena v roli honícího psa a také pro představitele Daniela, který byl totálně necharismatický. Nepotěšil ani nevygradovaný a odbytý závěrečný souboj. Nicméně vyloženě zklamán nejsem. 50%(23.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace