Tajný román (TV film)

Tajný román

Romantický / Drama

USA, 1999, 92 min

• Lukoye

Pro mě je to zase důkaz, že pouze na benátských lokacích se příběh postavit nedá. Myslet si, že nejromantičtější město světa splní svojí službu i kdybych jen tak ležel a držel kameru je liché. Od začátku film plný špatných, nevýrazných dialogů kdy dramatičnost situace je rovnou z klidového stavu hnána do nesmyslné hysterie, jež by mohla být pochopena jako výraz schizofrenního chování, ale ne jako odraz péče o dospělou dceru. Herci jsou strašní, příběh naprosto tupej s tolika nesmyslnostmi a na sebe logicky nenavazujícími ději, že se jeden ani nestačí divit. Ve filmu se šetřilo kde se dalo a je to na něm vidět. Pravděpodobně tento televizní film spolykal veškeré prostředky na výpravu a na zbytek filmu nezbylo. Režisérova kresba válečného zpravodaje, jako hlavní postavy, je směšná a scény z válečné Jugoslávie aspirují na u mě naprosto nejhůř ztvárněné. Viz kosovský utečenec jež si veškerý svůj majetek veze ve velikém chromovém nákupním vozíku. Tvůrce tohoto snímku se zřejmě vyprofiloval na soft erotických pořadech pro playboy. Konec skoro ani nehodlám komentovat. Aneb jaká může být legrace když čekáte jestli se potvrdí, že je váš snoubenec, syn na mrtev. Kdejaký díl Dallasu je oproti tomuto perlou. Hrůza. Janine vypadá po celou dobu strašně, člověk aby jí pod těmi líčidly hledal lupou a hraje taky mizerně.(12.3.2004)

• zdenka99

Tak toto sa vážne nedalo dopozerať.(14.6.2010)

• Orlau32

Banální příběh, banální réžie a banálně zahráno. Nic více a nic méně.(11.7.2010)

Když už natočit "obyčejný nezajímavý romantický film" tak v Benátkách, protože jejich atmosféra, je-li dobře zachycena (a to tady je) zakryje i tradiční, schematický příběh. A pak se Secret Affaire může stát příjemným filmem, který lze vidět i víckrát. Navíc oceňuji, že oproti knižní předloze vypustili tragický závěr. Nevím, proč se pořád někdo snaží těmi tragickými závěry dělat z obyčejných romantických příběhů "něco víc". Od takových filmů přece neočekáváme velké psychologické drama a hloubku postav na pozadí historických událostí a sociálních problémů společnosti atd.:-) Díváme (nebo nedívámě) se na ně přece s tím, že chceme krásné záběry, kostýmy, sympatické herce, hudbu, příběh s nenáročným dějem a šťastným koncem - samozřejmě! A to vše Tajný román splňuje! Ale člověk si musí zavčas uvědomit, co je tohle za filmový žánr a nečekat něco jiného, než to, co mu Tajný román může nabídnout. :)(5.1.2004)

• mirak2

Ach mamicka...preco ma takto tryznis? Rada: Nikdy nesedte v jednej miestnosti, ked mama vladne ovladacu. Ocakavatelne, otrasne hrane, otrasne natocene(17.8.2009)