Tři příběhy, které se v určitém momentě protnou a jejichž protagonisté nevědomky ovlivní životy svých bližních, jsou surrealistickým odrazem kruté peruánské reality všedního dne. Staří manželé se pustí do riskantního podniku stavby vlastního mauzolea. Když se dozví, že jejich bývalá služebná oslepla, darují ji prase, aniž by věděli, jaké tragické následky to bude mít. Populární rozhlasový moderátor se zamiluje do dívky se sebevražednými sklony. Francisco J. Lombardi byl díky tomuto filmu označen za Bunuelova synovce a pokračovatele tradice černého sarkastického humoru komedií Berlangy a Ferreriho. (oficiální text distributora)

YURAyura

6/10 Starší manželé vymění rodinné sídlo za hrobku, optimistický radiospeaker životní partnerku a dostane lekci, roztomilé selátko potvrdí svou příslušnost k všežravcům a všechno nakonec převálcují buldozery. Ač se řadím k velkým příznivcům černého/morbidního humoru a většinou se směju v sále sám tento kus mi nějak zvlášť nesedl. Ne že by tam nebylo několik vychytaných hlášek, co podobně nalazené lidi dostanou do kolen, to je ale na projekt trvající dvě hodiny málo, kór když je tak zhruba od poloviny jasné, že se všechno po$..., jen je otázkou až jak moc. Mentalita všech zúčastněných mi byla absolutně cizí a nepochopitelná - teď je otázkou, jak moc se v zemi odkud film pochází, jedná o běžný model. Nedoporučuji sledovat labilním divákům se sklony k sebepoškozování, mohlo by dojít k iniciaci nahromaděných problémů či otevření Pandořiny skříňky, kterou ani frťan nespraví. Každopádně jsem byl zaujat a hledal další filmy od „Bunuelova synovce“, leč marně. ()