1969

Scénografie:

Marcia Hinds

Kostýmy:

Julie Weiss

Američané mají v oblibě velké gesta a plamenné projevy, jak ve skutečnosti, tak ve filmech (většinou doprovázené patřičně emotivní hudbou). Žádný div, že se jich dočkáme i zde, avšak naštěstí jich je jen málo a nekazí tak celkový dojem z tohoto velmi příjemného filmu s výbornými hereckými výkony (zejména Downey jr. je tradičně skvělý) a skvělou hudbou z této doby v čele s Jimi Hendrixem. Příjemný zážitek.(16.5.2007)

• Lacike

Taky maly protivojnovy film odohravajuci sa na nejakom zapadakove v ktorom sledujeme dvoch mladikov (Sutherland, Downey Jr.), ktori si len tak blbnu na vysokej a postupne zacnu prejavovat protivojnove nazory s ktorymi sa dostanu do konfliktu so svojimi rodinami, co vyeskaluje smrtou brata jedneho z nich vo Vietname. Väcsinu casu je to ale strasna nuda a ani mlade hviezdy v hlavnych ulohach tu nic extra nepredvedu. Proste strata casu. 4/10.(11.12.2016)

Před nějakou dobou jsem tady na databázi čet obsah tohoto filmu a nějak mě to docela zaujalo. Nicméně zapomněl jsem název filmu, zapomněl jsem, kdo v tom hraje a navíc jsem si vsugeroval, že se jednalo o film asi tak z roku 2005 a vejš. Tim pádem jsem musel tady na čsfd přečíst obsahy snad všech filmů, který obsahujou tag "hipík", než jsem tohle objevil. Tak jsem se zaradoval a film jsem si stáhnul. Na to, že je to film o hipíkách, to zase nebylo až tak špatný. Hipíci jsou tady i docela sympatický a člověk má pro jejich počínání jistý pochopení. Komu by se taky chtělo do války ve Vietnamu? V podstatě se jedná akorát o další z řady filmů o nesmyslnosti války ve Vitenamu, jakejch se natočily mraky. Za zmínku stojí účast tehdy ještě mlaďasů Roberta Downeyho, Kiefera Sutherlanda a Winony Ryder. Celkově průměr...(22.5.2013)

Spíš zajímavý podívat se jak před x-lety vypadal Robert D. nebo Kiefer S. v rolích dospívajících studentů bouřících se proti válce ve Vietnamu. Celý film je prošpikovaný dobovými hity od Hendrixe nebo Claptona. Vtipná byla scéna Roberta na tripu. (ty feťáci mu fakt jdou) Naopak trapně působí "bitka" s poldama ve škole a barvotiskové až sklepácky aranžované závěrečné scény.(12.6.2007)

Dosť hodnoverný film, ktorý si berie na mušku veľmi citlivú tému, ktorá je vďaka hercom dosť kvalitne podaná. No všetko je to príliš monotónne a nezaujímavé, teda okrem poslednej polhodinky, kde sa všetko vyhrocuje. Tým-pádom som čakal dojemný a odkaznesúci koniec, no akosi som sa nedočkal. Škoda. 55%.(8.11.2006)