• slovenský

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1990, 112 min

,, Vlk základně: Nasrat!" Celkem příjemný, komediálně laděný dobrodružný snímek, kde je hlavní hrdina Mela Gibsona totálně nevýrazný a odsunutý do pozadí díky skvělému Robertu Downeyu, který si svojí roli vysloveně užívá. Kromě hvězdného dua film nabízí zajímavou hudbu a několik povedených leteckých záběrů (nejlepší je asi Downeyho let nad dopravní nehodou). Jenže dál kromě ještě slušného tempa, pár vtípků a varovného prstu, který autoři vztyčili směrem k politice Bílého domu už nemá tenhle slabší, letecký odvar z Mashe (i tady se Amíci snaží uniknout z válečné reality různými blbostmi), co nabídnout. Přesto si za krátkou stopáž a slušné tempo minimálně tři americké hvězdy zaslouží.(21.4.2008)

Zase se jednou Melovi něco podařilo. Již poněkolikáté se mi stalo, že jsem díky csfd očekával srajdu, a ono přitom jde o velice povedený film. Nejspíš to bude Melem Gibsonem (když já ho mám tak rád). A taky Downeym, kterému to s Melem jde samo od sebe a jde o (po Smrtonosné zbrani) nejlepší ústřední dvojici. Sranda to je taky (jedna z nejvtipnějších scén na začátku - sestřelení nákladního letadla puškou), pár hlášek taky zazní a vše se to odehrává v tak nějak přitažlivém prostředí.. Zase jednou musím vyvenčit hvězdičky.(31.12.2006)

velmi nevýrazný gibson vo velmi priemernom filme.alé sú tam gagy na ktoré sa nezabúda(9.5.2003)

Komedie na nedělní odpoledne na Nově(8.8.2006)

Nechápem, prečo temto film neuspel. Je to klasická Gibsonovka nevybočujúca z jeho hriska, naviac má skvelý námet. A možno má aj hĺbku...(10.11.2005)

• - Filmový kritik Leonard Maltin poznamenal že snímok Air America (1990) nemá nič spoločné so seriálom Air America (1998). (Da_reba)

• - Filmovanie prebiehalo medzi októbrom 1989 a Februárom 1990. (Da_reba)

• - Poté, co musí Will (Robert Downey Jr.) a Gene (Mel Gibson) při havárii vyskočit uprostřed džungle z vrtulníku, je možné při Genově posledním dopadu zpozorovat, že dopadá na žíněnky. (Pepy)