• slovenský

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1990, 112 min

"Nejlepší válka je utajená." Úsměvný dobrodružný příběh s lehkou příchutí pelyňku balancuje na hranici komedie a parodie - a ukazuje zahraniční politiku USA v poněkud jiném světle, než bývá obvyklé. Je to pravdivější obrázek, řekla bych. Nicméně na 4* snímek nedosáhne, místy působí přece jenom trochu unaveně, i když dvojice Mel Gibson + Robert Downey Jr. funguje na jedničku.(10.10.2009)

• Jordan

Na akčnú komédiu to bolo príliš málo akčné (skoro vobec) príliš málo vtipné (skoro vobec - tých pár scén, čo malo byť vtipných posobilo neprirodzene, krčovito a teda vysledok bol nasilnicky a trapny) nemalo to žiadnu zápletku, ktorá by niekam spela alebo sa stupňovala, herecké výkony neboli nič moc a účasť mela gibsona a roberta downey jr. pripisujem tomu, že ešte neboli dostatočne slávni a uznávaní, aby si mohli vyberať a odmietať úlohy vo filmoch, rozhodne nie, ak sa jednalo o akčnú komédiu s vyššími ambíciami (ktoré bohužiaľ ani zďaleka nedosiahla). Nehovorím, že film nemá pár dobrých miestečiek, ktoré však úplne zanikajú. Keď sa však vrátite večer s krčmy a chcete si podriemkavať na gauči a prepenete si na tento film, ak ho náhodou dávajú v telke - no problemo(17.8.2005)

Air America je mix akční komedie a protiválečného filmu s parodickými prvky. Zklame všechny ty, kteří chodí na hvězdy a tenhle snímek chtěli shlédnout jako typickou akční jízdu Mela Gibsona, protože jeho role je spíš vedlejší a hraje nebývale umírněně. Vůbec je to snímek, který jako valná většina filmů balancujících na pomezí žánrů zklame ty, kteří chtěli vidět parádní komedii nebo parádní akčárnu. Od každého je tam prostě jen kousek, nicméně právě tenhle mix mi docela sedl. Není to výjimečná záležitost, ale pár absurdních scén, několik zdařilých gagů a jiskřících dialogů plus slušná dávka charakterního herectví mi stačily na 75 % celkového dojmu a čtyři hvězdičky.(19.5.2008)

• Deratizer

Nečekal jsem že to bude na méně než tři hvězdy, ale bohužel film je šíleně nudnej, slabej na akční scény, které jsem čekal v áčkovským stylu, nerozesmál mě, přestože tam byla snaha o humor a už od začátku filmu tuna keců bez toho, aby divák nezýval nudou. Prostě slabota sotva na jedno zkouknutí, kdejaký nízkorozpočtový béčko je 100 krát zábavnější a poutavější než tento film. Čekal jsem na konec, víckrát už to vidět nechci. Ty dvě hvězdy s odřenýma ušima, protože se vším všudy tento film vnímám jako ztracenej čas utahanou nudou.(15.2.2011)

Lehce nadprůměrná oddychovka se skvělým soundtrackem a pěknýma záběrama, ale ne nějak užasným Gibsonem a Downeyem. Tempo neni moc záživné, zápletka nijak originální ale díky feelingu devadesátých let je to velmi pohodové. -"Base to Wild Dog. Do you copy?" -"Wild Dog to base. Fuck off."(17.10.2008)