poster

Air America

 • anglický

  Air America

 • slovenský

  Air America

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1990, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  ***

  Očakával som od tohto snímku, že to nebude nič moc. Avšak po chvíli, kedy sa na plátne spoločne stretnú mladý Robert Downey Jr. a Mel Gibson, tak sa rozbieha celkom zábavná komédia. Je to zaujímavá vojnová porcia s dobrým hereckým obsadením a dobrými hláškami. Akčná komédia ako vyšitá. Obaja hrdinovia sa pohybujú v ťažkých aj ľahších okamihoch vo filme s úplnou suverenitou. Najmä Mel Gibson tu podáva podľa mňa jeden zo svojich najlepších výkonov.(3.2.2015)

 • Caszidy
  ***

  Mírně akční oddychovka z hollywoodem lehce nepropádaného prostředí. Gibson s Downey Jr. jsou sympatická dvojka táhnoucí celý film. Občas se zadařila i nějaká ta hláška:"Ty idiote, senátor je z křesťanského spolku! S takovými lidmi nemůžeš začít mluvit o děvkách! Musíš počkat, až o nich začnou sami!" Jinak ale kromě krásných retro letadel není na snímku nic výjimečného. PS: Co tam hrál Michael Dudikoff?!(1.11.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Základna volá Vlka, vraťte se! - Vlk volá základnu, nasrat!" Z neexistující americké základny v Laosu nevzlétávají několikrát denně americkou vládou nenajatí piloti a nepřevážejí drogy pro největšího distributora heroinu na světě - CIA. To je dobře, protože jinak by to byl skandál. Nikoli to, že se to děje, ale to, že se to ví. Tady zkrátka někdo příběhem o užívajících si pilotech dupnul na kuří oko americké vládě a já jsem za to rád. Nebyl to sice žádný velký zázrak, ale čtvrtou hvězdu za odvahu tomu rozhodně dám.(18.1.2016)

 • choze
  ***

  "PROMIŇ, ALE NENÍ TO UZI?" - "HELE, TO BY BYLA DOBRÁ REKLAMA: PROMIŇ, ALE NENÍ TO UZI?" Další z celuloidových klukovských snů o báječných mužích na létajících strojích, který nabízí svižnou a vtipnou zábavu, ale jako výpověď o Vietnamu na způsob M.A.S.H. přichází dle mého trochu pozdě (poselství, že válka je vůl, je samozřejmě nadčasové). Velmi pohodový film.(24.4.2008)

 • ravenin
  *****

  Tenhle film mám zkrátka hodně moc rád. Za prvé kvůli Melu Gibsonovi, za druhé kvůli nádherným thajským lokacím a za třetí proto, že je to film od Carolca. Může se to zdát jako neskutečně stupidní argument, ale zkrátka filmy, na jejichž začátku se ze tmy "kroutilo" charakteristické logo pánů Kassara a Vajny, a později jen Kassara, na mne vždycky dýchaly tak nějak jinou atmosférou než filmy od kterýchkoli jiných studií. Nevím v čem to je, snad proto že tihle producenti se do filmů nikdy nebáli narvat prachy, a na výsledku to bylo vždy vidět, kus poctivé práce a lásky k filmařině, těžko říct ale tak to alespoň vnímám já... A zrovna Air America je ten film, který mimo mého oblíbeného herce a nádhérné krajiny kde se odehrává, ve mne evokuje ještě jinou přidanou hodnotu....... zkrátka poctivý film Carolca...(22.2.2015)

 • - Mel Gibson (Gene) dostal za účinkovanie vo filme Air America honorár 7 miliónov dolárov. (Da_reba)

 • - Motto Air America (súkromná letecká linka CIA) bolo "Čokoľvek, Kamkoľvek, Kedykoľvek". (Da_reba)

 • - Postava generála Lu Soonga (Burt Kwouk) bola vytvorená na základe skutočného generála Vang Paoa. (Da_reba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace