poster

Air America

 • anglický

  Air America

 • slovenský

  Air America

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1990, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Roger Spottiswoode na sebe nejprve upozornil v 70. letech coby střihač u Sama Peckinpaha, párkrát v 80. letech bodoval už coby režisér, aby se pak v další dekádě připomněl bondovkou Zítřek nikdy neumírá. Každá jeho zastávka nějakou tu kvalitu měla, ovšem nic, co by muselo být v mé soukromé sbírce. Air America je zvláštní mix, který by si zasloužil víc humoru a občas někde prostříhat. Základem filmu se staly skutečné historické události (pašování zbraní a drog v době vietnamské války), nakonec ovšem zbylo jen několik drobných milých momentů a nákladných leteckých scén. Z (nijaké) zápletky a hereckých výkonů na zadek nepadám.(25.6.2018)

 • 3DD!3
  ****

  Dvě herecké hvězdy, krásná příroda Laosu, létající prasata a drogy... Z historického hlediska jde o parádní kousek, kdyby se tihle dva sešli ve filmu dneska šlo by o událost roku. Downey i Gibson hrajou solidně, ale nic extra nepředvádí. Celý film má ale příjemně old-schoolový nádech a titulky osvětlující děj po filmu tentokrát nabízejí něco víc než nudný konec. Klidně by teď mohla vzniknout dvojka mapující situaci kolem výhry Thajské státní loterie.(27.7.2011)

 • Delmondo
  ***

  Tohle je ten typ filmu na který se přesně hoděj ty tři hvězdičky. Nebylo by to špatný ale chybí tomu nějaká větší zápletka než jen ty kšeftíky s drogama a proto je to celý takový o ničem stejně jako tenhle komentář. Jedinej důvod proč si Air Americu neuložím do podvědomí je herecký tandem Gibson-Downey přičemž Mel mi přišel dost nevyužitej a lehce zastíněnej Robertem.(13.7.2014)

 • ravenin
  *****

  Tenhle film mám zkrátka hodně moc rád. Za prvé kvůli Melu Gibsonovi, za druhé kvůli nádherným thajským lokacím a za třetí proto, že je to film od Carolca. Může se to zdát jako neskutečně stupidní argument, ale zkrátka filmy, na jejichž začátku se ze tmy "kroutilo" charakteristické logo pánů Kassara a Vajny, a později jen Kassara, na mne vždycky dýchaly tak nějak jinou atmosférou než filmy od kterýchkoli jiných studií. Nevím v čem to je, snad proto že tihle producenti se do filmů nikdy nebáli narvat prachy, a na výsledku to bylo vždy vidět, kus poctivé práce a lásky k filmařině, těžko říct ale tak to alespoň vnímám já... A zrovna Air America je ten film, který mimo mého oblíbeného herce a nádhérné krajiny kde se odehrává, ve mne evokuje ještě jinou přidanou hodnotu....... zkrátka poctivý film Carolca...(22.2.2015)

 • Pepinec
  ***

  Gibson s Juniorem si uspořádali armádní letecký den a my na to museli koukat. Jediná vaše klika, pánové, je, že jste to pojali s humorem a tudíž bez vašeho pověstného patosu, sentimentu, a modro-červeno-bílého vlastenectví. Ale proč tedy celá ta show? Že jste bambulové tady všichni už dávno víme... :-)(30.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace