• slovenský

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1990, 112 min

Průměrná akční komedie, která mě rozesmála jen v některých momentech. Neříkám, že je to nuda, ale přece jen jsem od Mela Gibsona čekal víc. O to víc mě příjemně překvapil Robert Downey Jr. Kdo hledá ve filmu nějaký hlubší smysl, bude asi míň zklamán než ten co se chce bavit. Je to takový šedý průměr. 55%(22.4.2008)

Průměrný snímek odehrávající se za Vietnamské války v sousedním Laosu o kšeftování s drogama a zbraněma. Je to celkem dobrá podívaná spojená s humorem. M.Gibson takový jaký má být. Poznámka až na menší blbost v dabingu bych výhrady neměl a to ,když se tam zminujou o mluvícím Maxipsu Fíkovi.Což je nehorázná blbost za prvé američani Fíka neznají a i kdyby ,tak v roce kdy se snímek odehrává 1969 žádný Maxipes Fík ještě neexistoval!!! Zajímalo by mě jaký blbec to překládal.(19.4.2008)

Dvě herecké hvězdy, krásná příroda Laosu, létající prasata a drogy... Z historického hlediska jde o parádní kousek, kdyby se tihle dva sešli ve filmu dneska šlo by o událost roku. Downey i Gibson hrajou solidně, ale nic extra nepředvádí. Celý film má ale příjemně old-schoolový nádech a titulky osvětlující děj po filmu tentokrát nabízejí něco víc než nudný konec. Klidně by teď mohla vzniknout dvojka mapující situaci kolem výhry Thajské státní loterie.(27.7.2011)

• Deratizer

Nečekal jsem že to bude na méně než tři hvězdy, ale bohužel film je šíleně nudnej, slabej na akční scény, které jsem čekal v áčkovským stylu, nerozesmál mě, přestože tam byla snaha o humor a už od začátku filmu tuna keců bez toho, aby divák nezýval nudou. Prostě slabota sotva na jedno zkouknutí, kdejaký nízkorozpočtový béčko je 100 krát zábavnější a poutavější než tento film. Čekal jsem na konec, víckrát už to vidět nechci. Ty dvě hvězdy s odřenýma ušima, protože se vším všudy tento film vnímám jako ztracenej čas utahanou nudou.(15.2.2011)

"Nejlepší válka je utajená." Úsměvný dobrodružný příběh s lehkou příchutí pelyňku balancuje na hranici komedie a parodie - a ukazuje zahraniční politiku USA v poněkud jiném světle, než bývá obvyklé. Je to pravdivější obrázek, řekla bych. Nicméně na 4* snímek nedosáhne, místy působí přece jenom trochu unaveně, i když dvojice Mel Gibson + Robert Downey Jr. funguje na jedničku.(10.10.2009)

• - Poté, co musí Will (Robert Downey Jr.) a Gene (Mel Gibson) při havárii vyskočit uprostřed džungle z vrtulníku, je možné při Genově posledním dopadu zpozorovat, že dopadá na žíněnky. (Pepy)

• - Tvůrci si pronajali celkem 26 letounů thajského letectva. Hlavní hrdiné létají na letounech Pilatus PC-6 Turbo-Porter a Fairchild C-123 Provider (známý z filmu CON AIR). (Foxhound#1)

• - Prvý z dvoch filmov, kde spolu hrajú Nancy Travis (Corinne Landreaux) a herec Robert Downey Jr. (Billy), druhý bol snímok Chaplin (1992) od režiséra Richarda Attenborougha. (Da_reba)