Reklama

Reklama

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství

  • Francie Pattie et la colère de Poséidon (více)
Trailer 7

VOD (1)

Obsahy(1)

Rozzlobit některého z bohů ve starověkém Řecku rozhodně není dobrý nápad. A stárnoucí slavný hrdina Jason právě pořádně naštval samotného boha moří Poseidona. Zvídavou a neposednou myšku Pattie a jejího neohrabaného kočičího kamaráda Sama tak čeká hodně nebezpečný úkol. Po boku Jasona, jehož město hrozí Poseidon zničit, musí čelit nejnebezpečnějším tvorům mytologie. (Bioscop)

(více)

Videa (4)

Trailer 7

Recenze (9)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Co tu máme v dnešním předsvátečním dni? Pohádku, kterou si užijí děti i rodiče, milovníci starého Souboje Titánů i ti, co mají rádi hlodavce. Scénář jsem kupodivu nepsala já. Takhle vypadá vzdání pocty, s láskou a vlídným úsměvem, žerty, které neurážejí, ale ukazují, že někoho máme rádi. Bohové zasahují do děje a ukazují své lidské, vlastně božské, slabosti, myšky (Pattie i její kamarád) se doberou ke svému smyslu života a kocour Sam se mezi kočkami zařadil mezi těch několik reprezentantů svého druhu, na které neshlížím se štítivým despektem. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Skvelá práca, Francúzsko! Myška Pattie priniesla so sebou skutočne vynikajúci príbeh na podklade antických reálií a pútavej gréckej mytológie na čele s Jasonom a Argonautami. Už samotný základ animáku bol skvelý, dejová línia bola dobrodružná a svieža, a celá tá mytologická esencia tomu dodala ten správny efekt. Veľmi ma potešilo množstvo bájnych odkazov, ktoré boli podané s vkusným dôvtipom (najmä scénky s bohmi na Olympe). Jediné, čo sa mi skutočne nepáčilo, bolo to zobrazenie podoby kyklopov, ktorí pôsobili ako z nejakého béčkového animáku z 90tych rokov. A toho obrieho robota radšej ani nekomentujem... Za kyklopov teda hviezda dole, ale inak naozaj vydarené - lepšie ako som čakal. 4* ()

Reklama

Ampi 

všechny recenze uživatele

7. května 2023 jsem viděl tento film, který měl mít premiéru až 11. května,  S myškou Pattie můžete v čase cestovat nejen do bájného antického Řecka a Syrakus, ale ri o pár dní v kalendáři. Tato animovaná komedie vzdává hold řeckým bájím i když se jich nedrží přesně do puntíku. Ale třeba to, že bohyně Héra měla v oblibě Iásona tu minimálně naznačeno je.  Zvířecí hrdinové jsou sympatičtí. Doufejme, že  po Diovi a Poseidonovi nebudou chtít postavit sochu jiní bohové. I když kvalitní pokračovaní by nemuselo být špatné. ()

qualkalim 

všechny recenze uživatele

Odsýpající příběh s jasným poselstvím pochopitelným i pro nejmenší děti. Rozdíl mezi studiovými animáky i nezávislými se v případě Pattie stírá na minimum, starověké Řecko ožilo na jedničku a baby krakena si zamilujete na první pohled. ;) Děti na kontrolní projekci fandily myšce od začátku do konce a animák zkousne v pohodě i ten, kdo vyrostl na přeci jen už dnes historických snímcích Jáson a Argonauti či i Souboj Titánů. ;) Pohodových 7+/10. ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Nooo hele, já na tom byl sám v kině, ještě asi 5 lidmi a docela jsem se na tenhle film těšil. A nezklamal, myška Pattie mi dala za slovo, že když něco chceš, a budeš si stát za tím, dokážeš něco, o čem ani nepomyslíš. Tenhle film mě dokázal nakopnout svojí originalitou, dějepravou do starověkého Řecka, kde se můžeme setkat s bohy a hlavně úžasnou výpravou Pattie a její kamarádem... spíš takovým taťkou Samem, který se až moc bojí o myšku, že se ji bude snažit zakázat plout k nebezpečí. Sám Sam se ale skamarádí se skvělými pomocníky myškami, které na to jak jsou mladé tak jsou dost odvážné. Hned ze začátku mě bavily krysy, které tancovaly hlavou jak na píseň What is Love, a snažily se sladěným způsobem ukrást žrádlo. Dále "blicí" scény u některých postav, kde jsem ztuhl, protože u tohoto momentu vypukl jeden závažný problém a prostě tenhle film jsem si rozhodně zamiloval a nelituji, že jsem utratil naspořené body ze Cinema City na tento skvost <3 ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama