Trhák pana Bowfingera

Bowfinger

Trhák pána Bowfingera

Komedie

USA, 1999, 93 min

Rozumím tomu že ve své době tohle znamenalo návrat Eddieho Murphyho. Scénář filmu je jedním slovem skvělý. No uznejte nápad natočit film s hvězdou akčních filmů aniž by o tom dotyčná ikona cokoliv tušila. Teď už vlastně zbývalo pouze čekat kdekoliv ve křoví nebo na podzemním parkovišti na své záběry. U filmu jsem se místy skvěle bavit, škoda trošku nevyrovnanosti. Robert Downey Jr. i přes svou pidi postavu těžko přehlédnutelný. PS: Dostal jsem vás čůr.ci!(1.1.2010)

Jeden z ála filmů, na něž mě, po letech naprosté absence vědomí o jeho existenci, nalákal trailer. A nebylo to špatné, svým způsobem poměrně originální, s nějakým tím ostrým prstem, píchajícím kolem sebe (sekta a její vliv na celebrity). Bylo to zábavné, ale nejvíce mě překvapilo, že všechny, včetně zřejmě hlavního taháku filmu, tedy Eddieho murphyho, s přehledem převálcovala skvělá Heather Graham. S její postavou bych rád někdy točil film. 3.5*(28.8.2015)

Celková myšlenka se mi i po letech líbí a je hezké, že je možné udělat něco takového, funkčního, natočit film s hercem, aniž by věděl, že je hlavní postavou. Jenže si myslím, že bylo možné z tohohle vytřískat trochu víc než jen dvojroli pro Eddieho Murphyho, který se v té druhé v podstatě jen pitvoří. Potenciál to mělo větší.(12.10.2016)

Povedených komedií není moc, tak buďme rádi za Trhák pana Bowfingera! Steve Martin ví, že všechny filmy stojí 2 184$ a přesně za tolik hodlá natočit ten svůj. A Eddie Murphy, slavný herec, který má hrůzu z mimozešťanů, v něm hraje, aniž by o tom věděl. A to všechno s úžasnou nadsázkou. Prostě "skvjééélýýýý skvjéééééélýýýýýýýý!!!"(11.4.2010)

Film, ktorý rozpráva o nadšencoch filmového umenia, len trocha v iných podmienkach. Trochu mi to splývalo so všednými home-movie pokusmi - a práve to robí tento kúsok milým a zábavným. Keď človek nevie prísť na to, čo je to zázračné plus v nejakom filme, pravdepodobne to bude Terence Stamp... Aj komiksový nepodarok Elektra sa oplatí pozrieť kôli jeho 30 sekundovému billiardovému výstupu :D (mimochodom je to v 38. minúte)(28.12.2009)

• - Film byl natočen podle incidentu, který se stal roku 1927. Jeden ruský filmař použil záběry z dovolené Mary Pickford a upravil je do filmu tak, aby to vypadalo, že v něm skutečně hrála. (viperblade)

• - Scenárista Steve Martin si hlavní roli napsal pro sebe. (Terva)

• - Film se natáčel v Pasadeně, v Santa Monice, v Burbanku, v Hollywoodu, v Ingelwoodu, v Beverly Hills a v Long Beach v Kalifornii. (rafix)