Trhák pana Bowfingera

Bowfinger

Trhák pána Bowfingera

Komedie

USA, 1999, 93 min

Heather Graham je bonbónek, kvůli kterému stojí za to vidět tento film. Zahrát ve třiceti mladou naivní pipku a zrovna tak i vypadat, to zvládne málo která herečka. Steve Martin zde nečekaně opravdu baví a co se týče Eddieho, tak u něho je jasné, že se jedná o jeden z jeho posledních kvalitních filmů. Kdyby se Martin držel Franka Oze a Eddie zrovna tak, mohli jsme se dožít spousty dobrých komedií. Takhle nám bohužel musí stačit pouze závěr tohoto filmu s geniálními Nindji a kabelkami.(19.12.2014)

Natočit film s paranoidní filmovou hvězdou, aniž by věděla, že ve filmu taky hraje...? Dobrý základ, nicméně tenhle kousek ve stylu "film o filmu" rozhodně nepřekročil omezený výraz průměrné americké komedie... Legrace to je, ale s humorem pořádně promyšlených (většinou evropských) komedií ji nelze srovnávat.(1.3.2004)

$2.148 presne toľko stojí film ..., k čomu sa aj ja teda prikláňam lebo aj za takúto sumu sa dá točiť čo viem z vlastnej skúsenosti. Film ako celok funguje dobre a len lepšia doladenosť chýba k tomu aby to bola fakt jazda neviazaného humoru, vďaka zaujímavým scénkam a príbehu o tom ako sa dá natočiť film za pár korún a v zložený štábu plného laikov a utečencov z Mexika. Prečo potom keď sa darí nenatočiť film "Falošné kabelky a ninjovia" a konečne Steve Martin a Eddie Murphy v komédii čo má niečo do seba. ║Rozpočet $55miliónovTržby USA $66,384,775Tržby Celosvetovo $98,625,775(23.2.2008)

Asi nejpovedenější film s Eddie Murphym v 90. letech. Poměrně originální nápad s natáčením filmu "skrytou kamerou" se podařilo realizovat docela vkusnou a vtipnou formou. Docela půvabné je to, že v té době takřka 30-letá Heather Grahamová stále může hrát i naivní a roztomilá děvčátka s dětskou tvářičkou.(23.7.2002)

Komedie o tom co mi tu vlastně děláme. O filmových nadšencích, pro něž je film smyslem života a pokud ne tím hlavním, pak určitě jedním z nejdůležitějších. Po posledních filmech Eddie Murphyho a vlastně i Stevea Martina jsem trochu tušil, že to nebude vtipné, ale spíš trapné. O to víc mě překvapilo, že tomu tak není. Frank Oz natočil svižnou a především zábavnou komedii. Komedii bez buranského humoru, bez nechutností, ale přesto hodně vtipnou. Každý kdo si jen zkusil natočit svůj amatérský filmeček, nebo každý kdo o tom snil, těm všem musí být tenhle film obzvlášť blízký. A jednou až budete točit kinotrhák, pak si všimněte tváře Stevea Martina na konci promítání. Toho užaslého výrazu jak se jeho sen stal skutečností, jak diváci tleskají a nadšeně kvitují jeho dílo, jak sám pociťuje kouzlo filmu se vším co k tomu patří. Nebýt film jedním ze smyslů mého života a nebýt do něj tak zapálený, možná bych tuhle komedii zařadil do průměru. Ale proto, že přesně ukazuje to o čem sní každý filmový fanoušek, to mě utvrzuje v mém 4hvězdičkovém ohodnocení. Tahle nějak asi točí Rodrigues, za pár šupů přenáší svou vizi až na stříbrné plátno. Jen na to asi neodchytává své bratry mexické uprchlíky :o)(26.8.2004)

• - Role, kterou hraje Eddie Murphy, byla původně napsána pro Keanu Reevese. (viperblade)

• - Bowfinger má vo svojej pracovni plagát k Wellesovmu filmu Touch of Evil (1958) a tiež k fiktívnemu filmu Yugo Story. (Sociopath)

• - Původně se film měl jmenovat Bowfinger's Big Thing. (viperblade)