Zawrócony (TV film)

Polsko, 1994, 79 min

Traskava kombinace grotesky, ktera si dela legraci z deni kolem Solidarnosci a krutosti. Ten film si utahuje ze "svatych" veci a pritom nijak nerozmelnuje krutost rezimu. Ta naopak v pribehu trouby demonstranta vynika o to vic.(12.9.2017)

Původně jsem v rámci Kina na Granici měl v plánu úplně jiný biják, ale Kazimierz Kutz mě tak zaujal svým filmem Perla v koruně, že jsem si řekl, tohle musím prubnout. Filmu přecházela neuvěřitelně bizardní situace, kdy se promítal animovaný kraťas o Polanskim, který sice měl skvělou pointu, ale trval cca dvě minuty a následná diskuze o tomto kraťasu trvala asi 20 minut, to mě tedy hodně bavilo. Pak už příšel na řadu Zawrócony a já se bavil i když s husinou na zádech, třeba honička s policajtama je i přes svou délku a opakující se scény velmi zábavná, ovšem celkové vyznění je spíš na smutek z doby a politické angažovanosti kombinované s vychcaností. Zbigniew Zamachowski jako dobrácký moula absolutně dokonalej.(1.5.2019)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1995 - Nominácia na 1. cenu(26.1.2012)