Je naděje

Nádej zomiera posledná

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1989, 104 min

• sackrebleu

Tak som si po dlhšej dobe chcela pozrieť nejaký (starší) film s Robertom Downeym Jr. a opäť raz som natrafila na niečo, čo sa dá vysvetliť len tými jeho v tej dobe tak obľúbenými drogami. Príbeh ani nebol až tak zlý, občas sa tam dokonca odohrala i nejaká tá vtipná scéna (keď už tvorcovia sľubovali komédiu) a i cez ten očakávaný klišé koniec by sa hádam dalo preniesť. Bohužiaľ sa to celé zbytočne až príliš dlho tiahlo a herecké výkony boli taktiež až prekvapivo zlé; najhorší bol suverénne Christopher McDonald, pri ktorom bol človek priam až rád, že zomrel už v úvode. Pôvodne som uvažovala nad dvoma hviezdičkami, nakoniec však strhávam jednu bonusovú za asi najpresladenejší a najotravnejší soundtrack ever.(19.10.2013)

Až na tu jednu scénu více než viditelně inspirovanou mým milovaným Heaven Can Wait docela dobrá sranda. Downey si byl na konci osmdesátých opravdu velmi málo podobný, takže jsem s klidem přehlídl i to, že jeho první pozemskou existenci nezahrál on, ale Christopher McDonald. Mary Stuart Masterson byla docela šťabajzna, už jsem jí obdivoval v jiné osmdesátkové pohádce z horkého středozápadu. Velmi dobrý soundtrack. Viděno s druhým dabingem, 2002 pro Primu.(2.7.2012)

Škoda, že to nemá nápaditější scénář, protože film by pak na dnešní tolik nezestárl. Nemálo scén je díky tomu předvídatelných, na druhou stranu, i tak se jedná o solidní romantickou komedii. Nikdy to není moc přeslazené a má to atmosféru typickou pro filmy konce 80. let. Celkově vzato se jedná o oddechovou, ale příjemnou záležitost.(20.9.2009)

• tron

Hriešne slabý film, ktorý Ardolino nakrútil po HRIEŠNOM TANCI (80%) a pred SESTROU V AKCII (80%). Mierne nadprirodzený šat a po scéne sa motajúci Robert Downey patria k jedným z minima aspoň ako-takých kladov. Všetci vieme, že Downey v 80. rokoch hral len preto, aby mal na drogy a podľa toho to aj vyzeralo.(9.8.2008)

Prijemna oddychova romanticka fantasy komedia, avsak nijak vynimocna, pretoze som cakal trosku viac zabavy, alebo zaujimavejsi scenar. Scenaristi sa mohli trosku lepsie pohrat, pretoze namet bol celkom zaujimavy a dalo sa z toho vyzmykat omnoho viac, takto to zostalo iba na tom priemere. Ale nevadi, pobavil som sa. ________ Robert Downey Jr. - (Alex Finch) +++ Cybill Shepherd - (Corinne Jeffries) +++ Ryan O'Neal - (Philip Train) +++ Mary Stuart Masterson - (Miranda Jeffries) +++ Christopher McDonald - (Louie Jeffries) +++ Josef Sommer - (Sudca Fenwick) +++ Joe Grifasi - (Omar) +++ Henderson Forsythe - (Ben Bradlee) +++ Produkcia: Andrew Bergman +++(7.4.2011)