poster

Je naděje

 • český

  Naděje umírá poslední

 • USA

  Chances Are

 • slovenský

  Zázraky existujú

 • slovenský

  Nádej zomiera posledná

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1989, 104 min

 • sinp
  ***

  Má to podstaně větší ambice než jiné snímky z branže, jde jen o to jestli na tu hru přistoupíte. Protože pokud ne, tak Vám ty všudy přítomné zázraky, uplakané momenty, procitnutí a další "výjevy" můžou připadat hloupě. Tanečník Emile Ardolino vystavěl děj na místě kam je romantickým komediím vstup zakázán a s pomocí trochu toho sci-fi a dobrých výkonů připravil příjemnou komedii.(16.9.2005)

 • dopitak
  ****

  Až na tu jednu scénu více než viditelně inspirovanou mým milovaným Heaven Can Wait docela dobrá sranda. Downey si byl na konci osmdesátých opravdu velmi málo podobný, takže jsem s klidem přehlídl i to, že jeho první pozemskou existenci nezahrál on, ale Christopher McDonald. Mary Stuart Masterson byla docela šťabajzna, už jsem jí obdivoval v jiné osmdesátkové pohádce z horkého středozápadu. Velmi dobrý soundtrack. Viděno s druhým dabingem, 2002 pro Primu.(2.7.2012)

 • tron
  **

  Hriešne slabý film, ktorý Ardolino nakrútil po HRIEŠNOM TANCI (80%) a pred SESTROU V AKCII (80%). Mierne nadprirodzený šat a po scéne sa motajúci Robert Downey patria k jedným z minima aspoň ako-takých kladov. Všetci vieme, že Downey v 80. rokoch hral len preto, aby mal na drogy a podľa toho to aj vyzeralo.(9.8.2008)

 • freddy
  ****

  Velice příjemná romantická komedie, která stojí na zajímavém nápadu. Tohle je opět další z řady úžasných amerických komedií 80. let, pro které mám velkou slabost. Zde se jedná o hru s minulými životy, a je to hra, která rozhodně je napínavá, atraktivní, zajímavá, originální, ale především velice zajímavá. Robert Downey Jr. zde exceluje a předvádí velice vynikající komediální výkon, před kterým musím smeknout. Téhle komedii z mého pohledu výrazně pomáhá kromě zajímavého děje a hereckých výkonů především ten look 80. let, pro ten já mám prostě slabost, v tomhle si nemohu absolutně pomoci. A pokud má takováto komedie navíc ještě zajímavý děj, který mě nenudí a dokáže zaujmout, tak potom s hvězdičkama nešetřím, a to je právě také případ filmu Naděje umírá poslední. Samozřejmě kdo chce, ten si zde chyby najde, nepopírám, že závěr byl tak trochu vycucaný z prstu (tu injekci mohl Alex dostat kdykoliv během těch 23 let svého života, tak proč zrovna teď), ale chyb se dají nalézt u téměř každého filmu, jen málo jich dokáže být naprosto bezchybných. Já jsem s tímto filmem naprosto spokojený a v rámci žánru se jedná rozhodně o nadprůměr, který stálo za to vidět, s radostí uděluji zcela zasloužené čtyři hvězdy.(30.5.2010)

 • HawkeyP
  ***

  Škoda, že to nemá nápaditější scénář, protože film by pak na dnešní tolik nezestárl. Nemálo scén je díky tomu předvídatelných, na druhou stranu, i tak se jedná o solidní romantickou komedii. Nikdy to není moc přeslazené a má to atmosféru typickou pro filmy konce 80. let. Celkově vzato se jedná o oddechovou, ale příjemnou záležitost.(20.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace