Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V neodolatelné romantické komedii Naděje umírá poslední ztvárňuje Cybill Shepherdová krásnou mladou ženu Corinne Jeffriesovou, jejíž dokonalé manželství rázem dospěje ke zdrcujícímu konci, když její manžel Louie nečekaně zemře. Louie naštěstí dostane druhou šanci na život poté, co souhlasí, že bude zrecyklován zpátky na Zemi v těle novorozence Alexe Finche (Robert Downey, Jr.). Osud zkříží Alexovi cestu o třiadvacet let později, když potká Corinneinu dceru Mirandu (Mary Stuart Mastersonová), a náhle jej zaplaví vlna vzpomínek, které patří Louiemu! Teď, když se jeho předchozí život začíná pomalu probouzet, je Alex nucen čelit své manželce, která se domnívá, že je mrtvý, dceři, která by mohla být jeho přítelkyní, a nejlepšímu příteli (Ryan O'Neal), jenž je do Corinne tajně zamilovaný. (Cinemax)

(více)

Recenze (30)

Falko 

všechny recenze uživatele

Prijemna oddychova romanticka fantasy komedia, avsak nijak vynimocna, pretoze som cakal trosku viac zabavy, alebo zaujimavejsi scenar. Scenaristi sa mohli trosku lepsie pohrat, pretoze namet bol celkom zaujimavy a dalo sa z toho vyzmykat omnoho viac, takto to zostalo iba na tom priemere. Ale nevadi, pobavil som sa. ________ Robert Downey Jr. - (Alex Finch) +++ Cybill Shepherd - (Corinne Jeffries) +++ Ryan O'Neal - (Philip Train) +++ Mary Stuart Masterson - (Miranda Jeffries) +++ Christopher McDonald - (Louie Jeffries) +++ Josef Sommer - (Sudca Fenwick) +++ Joe Grifasi - (Omar) +++ Henderson Forsythe - (Ben Bradlee) +++ Produkcia: Andrew Bergman +++ ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Až na tu jednu scénu více než viditelně inspirovanou mým milovaným Heaven Can Wait docela dobrá sranda. Downey si byl na konci osmdesátých opravdu velmi málo podobný, takže jsem s klidem přehlídl i to, že jeho první pozemskou existenci nezahrál on, ale Christopher McDonald. Mary Stuart Masterson byla docela šťabajzna, už jsem jí obdivoval v jiné osmdesátkové pohádce z horkého středozápadu. Velmi dobrý soundtrack. Viděno s druhým dabingem, 2002 pro Primu. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Hriešne slabý film, ktorý Ardolino nakrútil po HRIEŠNOM TANCI (80%) a pred SESTROU V AKCII (80%). Mierne nadprirodzený šat a po scéne sa motajúci Robert Downey patria k jedným z minima aspoň ako-takých kladov. Všetci vieme, že Downey v 80. rokoch hral len preto, aby mal na drogy a podľa toho to aj vyzeralo. ()

sinp 

všechny recenze uživatele

Má to podstaně větší ambice než jiné snímky z branže, jde jen o to jestli na tu hru přistoupíte. Protože pokud ne, tak Vám ty všudy přítomné zázraky, uplakané momenty, procitnutí a další "výjevy" můžou připadat hloupě. Tanečník Emile Ardolino vystavěl děj na místě kam je romantickým komediím vstup zakázán a s pomocí trochu toho sci-fi a dobrých výkonů připravil příjemnou komedii. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Velice příjemná romantická komedie, která stojí na zajímavém nápadu. Tohle je opět další z řady úžasných amerických komedií 80. let, pro které mám velkou slabost. Zde se jedná o hru s minulými životy, a je to hra, která rozhodně je napínavá, atraktivní, zajímavá, originální, ale především velice zajímavá. Robert Downey Jr. zde exceluje a předvádí velice vynikající komediální výkon, před kterým musím smeknout. Téhle komedii z mého pohledu výrazně pomáhá kromě zajímavého děje a hereckých výkonů především ten look 80. let, pro ten já mám prostě slabost, v tomhle si nemohu absolutně pomoci. A pokud má takováto komedie navíc ještě zajímavý děj, který mě nenudí a dokáže zaujmout, tak potom s hvězdičkama nešetřím, a to je právě také případ filmu Naděje umírá poslední. Samozřejmě kdo chce, ten si zde chyby najde, nepopírám, že závěr byl tak trochu vycucaný z prstu (tu injekci mohl Alex dostat kdykoliv během těch 23 let svého života, tak proč zrovna teď), ale chyb se dají nalézt u téměř každého filmu, jen málo jich dokáže být naprosto bezchybných. Já jsem s tímto filmem naprosto spokojený a v rámci žánru se jedná rozhodně o nadprůměr, který stálo za to vidět, s radostí uděluji zcela zasloužené čtyři hvězdy. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama