Nebezpečná zóna

Pia Cornelius

Kostýmy:

Yvonne De Necker

• choze

Mám rád filmy z Afriky, ale tohle chabé akční béčko, které nezapře televizního režiséra, jen tupě naplňuje zavedenou kvótu průhledných intrik a výbuchů. Žádná zapamatovatelná akce, hláška nebo nápad, postchaplinovský Robert Downey Jr. se tu moc neohřeje a jestli něco nenávidím, tak je to pokus o znásilnění, který hrdina přeruší ještě před sundáním podprdy. Aspoň, že na toho předtitanikového Billyho (který film koprodukoval) se dá koukat a taky je tu nějaká ta pěkná příroda.(27.10.2008)

• Wacoslav1

Spis nic nez moc od zacatku mne to moc nebavilo Billy Zane muze hrat sebevetsiho tvrdaka ale malokdo mu to uveri Tagawa byl v pohode ale ten to nevytrhne a Silver s Downeym mi prisli takovy nevyuziti navic po akcni strance taky zadna slava a ten pribeh je desne zmatenej zkratka divnej film moc mne nechytnul(7.8.2012)

• SeBig

Dát až na konec týhle užbleptaný africký nádhery solidní akci na rychlíku je asi jako rozstřílet někoho na hovna, položit na něj orchydej a pak říct, že to nebylo myšleno ve zlém. To byl Tagawa na tom tak špatně, že ho přepral i Zane? Nevěřim. A jsou tu další nejasnosti. Ta ženská neumí plavat? Co to má Downey za hučku? A co ten etijopijec na konci? Chtěl si přisvojit tim minutovým záběrem na něj hlavní roli? Pravda nebo fikce? To se dozvíte na konci pořadu.(24.1.2019)

Důlní expert pátrá po ztraceném plutoniu uprostřed explozí, honiček a přestřelek skupin bojujících o moc v srdci Afriky. Scénář : Jeff Albert, Danny Lerner a Samuel Benedict(19.5.2011)

Vďaka tomuto filmu som si potvrdil, že jedným z aspektov, ktorý zbožňujem na akčných filmoch sú deštrukcia a výbuchy, výbuchy a deštrukcia a hlavne obrovské reálne výbuchy a skutočná deštrukcia bez otravného CGI. No a tu som sa ich dočkal na prvotriednej úrovni. Nie sú vo filme nonstop, ale ten úvodný výbuch benzínky a záverečný výbuch vlaku som si pustil niekoľkokrát. To je žrádlo. Inak je to tuctové akčné béčko svojej doby od televízneho rutinéra. To znamená, že prestrelky mohli byť štýlovejšie natočené aj s nejakou zmysluplnejšou taktikou, naháňačka adrenalínovejšia, hlavný hrdina charizmatickejší (keby namiesto Zanea obsadili Van Dammea tak by to bolo hneď lepšie, ale v CZ dabingu ho aspoň dabuje Pomeje, hehe). Vydaril sa aspoň záporák Tagawa, ktorý si tu strihol ďalšieho megaparchanta a Silver je tu za slizkého kravaťáka v pozadí. Škoda, že blondínka Lisa Collins neukázala svoje kozy. Sakra, veď to bolo R-ko. No a Iron Man s Downeyho syndrómom to asi fakt natočil za dva týždne za kilo koksu lebo je tu len v doch scénach a pôsobí dosť nabudene. Takže celkovo to je tak za 2*, ale tretiu hviezdičku pridávam za deštrukciu a výbuchy. Ani v kdejakom súčasnom áčku za 200 mega už neuvidíte skutočný výbuch vlaku. 5/10.(16.5.2020)

Neurazí a trochu pobaví. Určitě za to jedno shlédnutí to stojí.(9.8.2008)

Vcelku nudny pseudo-ekologicky akcni snimek, ktery drzi nad vodou jen charizmaticky Billy Zane, jenz ale nehraje vic nez musi, protoze mu to ani scenar nedovoluje. Presto se na nej s trochou dobre vule hodinu a pul da divat...(10.7.2002)

• Martin741

Reziser Allan VychodnyMuz natocil nudny a dost plany film, s kopou lacnych, a dost amaterskych prestreliek a vybuchov. Ani ta akoze Afrika a Zambezi ma nijak neoslnila, najlepsia scena s vlakom, aj preto dam 2 spunty : 25 %(28.7.2018)

• Damnsinead

This sucks, man.(17.7.2015)