poster

Nebezpečná zóna

 • Kanada

  Danger Zone

 • Slovensko

  Nebezpečná zóna

Drama / Akční

Kanada / USA / Jihoafrická republika, 1996, 90 min

Režie:

Allan Eastman

Předloha:

Danny Lerner (povídka)

Scénář:

Samuel Benedict

Kamera:

Yossi Wein

Hudba:

Danny Pelfrey

Scénografie:

David Varod

Masky:

Pia Cornelius

Kostýmy:

Yvonne De Necker
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • choze
  **

  Mám rád filmy z Afriky, ale tohle chabé akční béčko, které nezapře televizního režiséra, jen tupě naplňuje zavedenou kvótu průhledných intrik a výbuchů. Žádná zapamatovatelná akce, hláška nebo nápad, postchaplinovský Robert Downey Jr. se tu moc neohřeje a jestli něco nenávidím, tak je to pokus o znásilnění, který hrdina přeruší ještě před sundáním podprdy. Aspoň, že na toho předtitanikového Billyho (který film koprodukoval) se dá koukat a taky je tu nějaká ta pěkná příroda.(27.10.2008)

 • Wacoslav1
  **

  Spis nic nez moc od zacatku mne to moc nebavilo Billy Zane muze hrat sebevetsiho tvrdaka ale malokdo mu to uveri Tagawa byl v pohode ale ten to nevytrhne a Silver s Downeym mi prisli takovy nevyuziti navic po akcni strance taky zadna slava a ten pribeh je desne zmatenej zkratka divnej film moc mne nechytnul(7.8.2012)

 • SeBig
  odpad!

  Dát až na konec týhle užbleptaný africký nádhery solidní akci na rychlíku je asi jako rozstřílet někoho na hovna, položit na něj orchydej a pak říct, že to nebylo myšleno ve zlém. To byl Tagawa na tom tak špatně, že ho přepral i Zane? Nevěřim. A jsou tu další nejasnosti. Ta ženská neumí plavat? Co to má Downey za hučku? A co ten etijopijec na konci? Chtěl si přisvojit tim minutovým záběrem na něj hlavní roli? Pravda nebo fikce? To se dozvíte na konci pořadu.(24.1.2019)

 • Terva
  ***

  Důlní expert pátrá po ztraceném plutoniu uprostřed explozí, honiček a přestřelek skupin bojujících o moc v srdci Afriky. Scénář : Jeff Albert, Danny Lerner a Samuel Benedict(19.5.2011)

 • Lacike
  ***

  Vďaka tomuto filmu som si potvrdil, že jedným z aspektov, ktorý zbožňujem na akčných filmoch sú deštrukcia a výbuchy, výbuchy a deštrukcia a hlavne obrovské reálne výbuchy a skutočná deštrukcia bez otravného CGI. No a tu som sa ich dočkal na prvotriednej úrovni. Nie sú vo filme nonstop, ale ten úvodný výbuch benzínky a záverečný výbuch vlaku som si pustil niekoľkokrát. To je žrádlo. Inak je to tuctové akčné béčko svojej doby od televízneho rutinéra. To znamená, že prestrelky mohli byť štýlovejšie natočené aj s nejakou zmysluplnejšou taktikou, naháňačka adrenalínovejšia, hlavný hrdina charizmatickejší (keby namiesto Zanea obsadili Van Dammea tak by to bolo hneď lepšie, ale v CZ dabingu ho aspoň dabuje Pomeje, hehe). Vydaril sa aspoň záporák Tagawa, ktorý si tu strihol ďalšieho megaparchanta a Silver je tu za slizkého kravaťáka v pozadí. Škoda, že blondínka Lisa Collins neukázala svoje kozy. Sakra, veď to bolo R-ko. No a Iron Man s Downeyho syndrómom to asi fakt natočil za dva týždne za kilo koksu lebo je tu len v doch scénach a pôsobí dosť nabudene. Takže celkovo to je tak za 2*, ale tretiu hviezdičku pridávam za deštrukciu a výbuchy. Ani v kdejakom súčasnom áčku za 200 mega už neuvidíte skutočný výbuch vlaku. 5/10.(16.5.2020)

 • Andersis
  ***

  Neurazí a trochu pobaví. Určitě za to jedno shlédnutí to stojí.(9.8.2008)

 • Redlum
  ***

  Vcelku nudny pseudo-ekologicky akcni snimek, ktery drzi nad vodou jen charizmaticky Billy Zane, jenz ale nehraje vic nez musi, protoze mu to ani scenar nedovoluje. Presto se na nej s trochou dobre vule hodinu a pul da divat...(10.7.2002)

 • Martin741
  **

  Reziser Allan VychodnyMuz natocil nudny a dost plany film, s kopou lacnych, a dost amaterskych prestreliek a vybuchov. Ani ta akoze Afrika a Zambezi ma nijak neoslnila, najlepsia scena s vlakom, aj preto dam 2 spunty : 25 %(28.7.2018)

 • Damnsinead
  *

  This sucks, man.(17.7.2015)