Ztracená kulka 2

• Francie Balle Perdue 2 (více)

Geniální mechanik Lino očistil svoje jméno a teď už ho zajímá jenom pomsta. Zkorumpovaní policajti za smrt jeho bráchy i mentora zaplatí! (Netflix)

kenkaku

Začíná se tam co končila jednička. A tak nějak přemýšlím, jestli má film bez toho prvního vůbec smysl. Né že by film byl postavený na ději a zápletce, ale bez toho vidět ten první, je to totální lobotomie. Co je potřeba nechat, jsou excelentní bourací práce s vozy s kosočtvercem ve znaku. Nic jiného tam nejezdí (a ani nebourá). Jako kdyby snad jiná auta ve Francii ani nejezdila. Osobě mě dost vadila ta už přitažená za vlasy chujovina s “pojízdným tejzrem” a na můj vkus velká “mamvpičióznost” policie ohledně vedlejších škod. Z tohohle pohledu byla jednička určitě lepší. Pozn.: kdo byl ten co odjel v minivanu Renault (jak jinak) na konci z vrakoviště? EDIT: po úporném googlování, byl to odkaz na postavu prvního filmu a potvrzení, že se bude pokračovat. ()

BOURQUE

V porovnaní s prvým dielom sa jedná o jednoznačný posun dopredu, a to vo všetkom, aj keď niektoré časti scenáru by potrebovali lepšiu predstavivosť a hlavne lepšie napísané dialógy. Bojové scény a auto naháňačky sú síce (veľmi) inšpirované inými známejšími filmami daného žánru, ale pre danú koncepciu sú dobre napasované. Škoda toho post-záveru, ktorý v danej forme nie je vhodný pre uzatvorenie daného príbehu. Túto časť viem viac odporúčať ako tú predchádzajúcu. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Wacoslav1

Klasická dvojka kde je všeho prostě tak nějak víc a na mě to překvapivě působilo o špetku líp než první díl. Ano nemůžu nesouhlasit ohledně hromady stupidní dějový vaty která slouží jenom jako záminka k akčním scénám, ale ty jsou vymazlený a tak kvůli nim lze leccos odpustit a tentokrát to na ten průměr vyjde.50% ()

Lacike

Dvojka prekvapivo priamo nadväzuje na jednotku, takže bodne ak si ju zopakujete. Dúfal, som, že sa dočkáme nového prípadu, pretože snaha rozvinúť jednoduchú zápletku z minula skončila ako totálne prekombinovaná volovina v ktorej sa nesmiete zamýšľať nad logikou. To by u zábavných volovín akou je séria Taxi nevadilo, ale toto sa berie strašne vážne, takže ma to postupne začalo iritovať a mal som chuť neakčné scény pretáčať. A akokeby to nestačilo, tak doširoka otvorený koniec naznačí, že toto je prostredný diel zamýšľanej trilógie. Trojku si pozriem už len kvôli akcii. Tá sa vydarila aj v dvojke. Všetkého je viac. Bitiek, naháňačiek a aj karambolov pri ktorých autá doslova vystreľujú do vzduchu. Chlapci z Kobry 11 vyzerajú oproti tomuto ako amatéri. Škoda len, že akcia je o niečo menej prehľadná ako minule, ale sále to je v rámci pozerateľnej normy. Celkovo to je pre mňa ale priemer, ktorý ma skôr sklamal. Ok akcia + neznesiteľný dej. V trojke asi všetky neakčné scény rovno preklikám. 5/10. ()

johnsnow

Pokračovanie ktoré si tentokrát 5* zaslúži. jasné príbeh je len taký nejaký ale dobre naväzuje na jedničku a prináša opäť fajn súboje a autonaháňačky, najmä bitka v dome a repete bitky na fízlárne má grády, záverečná autonaháňačka kde odstreľuje auta do nebies je tiež super. A úplný záver vnadí na pokračovanie keďže jedna sviňa stále ostala voľná. A ja dúfam, že vznikne. ()

• Během záběru, kdy se na vrakovišti likviduje upravený Renault 21, lze vidět v jeho přední části namontovaná kaskadérská pojezdová kolečka určená k manipulaci při náročných scénách. (UncleMorty)