Reklama

Reklama

Megalománie

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

„Řezník z Monsu“ byla přezdívka nechvalně známého sériového vraha, který v Belgii zanechával pytle s rozčtvrcenými ženami na viditelných místech u silnic. Stejně ohavně a náhle, jako tato odhalení začala, v roce 1997 skončila. Identita řezníka zůstává dodnes neznámá. A co když měla tato bestiální zrůda potomky, kteří pokračují v jeho odkazu? Nejen o tom je Megalománie, jedno z největších hororových překvapení festivalových žní, které sejmulo diváky i kritiky. Uznávaný režisér Karim Ouelhaj natočil výrazně konfrontační horor, odpudivý i šokující, přesto svým způsobem omamný a pohlcující. Plodí násilí násilí? Může být krutost vrozená, nebo je dílem výchovy? Existuje vůbec oběť jako taková? Ponurá noční můra klade řadu otázek a suverénně navazuje na tradici extrémní umělecké kinematografie (Trouble Every DayMučedníciPosedlost). Vyprávění Megalománie rozřezává nejeden genderový stereotyp a anatomicky přistupuje k motivu oběti a mučitele neokoukaným způsobem. Což podtrhuje sebevědomý herecký výkon Eline Schumacherové, objev, který je evropskou odpovědí na Elisabeth Mossovou. Svůdná barokní kamera Françoise Schmitta spolu s výpravou pak vytvářejí dokonale umrlé zátiší; scénografie vypadá jako rozpohybované plátno Francise Bacona, brutální stejně jako snové, zalknuté emocemi. Tím vším probublává přízračná hudba Garyho Moonbootse a Simona Fransqueta, která se náležitě zvrhává v hutnou noiseovou nálož. Pokud rádi zabředáváte do temných bažin lidskosti, hypernásilný surreální horor Megalománie je to pravé, co by vás mohlo zahřát u srdce. (Festival otrlého diváka)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

LIVINGDEAD odpad!

všechny recenze uživatele

Prý hypernásilný surreální horor.... Bože můj, to zase byla sračka. Nudný film o hnusné uklízečce. Celkově v tomto filmu hráli odporní herci a nedalo se na to dívat. Táhlo se to jako hovno....😡😡😡😡😡 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Pokiaľ toto niekto dokáže titulovať "belgickým Martyrs" len vďaka tomu, že sa to odohráva v škaredej starej barabizni a párik úchylných súrodeneckých dementov tam drží ženskú na reťazi, je to rozhodne veľmi zábavné tvrdenie. Väčšina filmu je opäť raz zabitá nudnou vatou, kde nejaká krv síce na konci ostrieka špinavé múry, ale roztrasená kamera tomu veľmi nepomohla. Kto čaká zvrátenú, pornografickú, krvavú gorejazdu s poriadne intenzívnou mierou násilia, ostane opäť nepríjemne prekvapený. Nejaký incest či znásilnenie sa síce objavia, ale pokiaľ to režisér nedokáže nakrútiť poriadne, mal by rýchlo zmeniť prácu. A o gore môžeme len snívať. Tie festivalové horory nestoja v poslednej dobe za nič. ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Rogalo uprostřed ulice naprosto epic začátek, zbytek už jen (režisérského umu) prosté vyprávěnky o plesnivém baráku, který způsobuje fatální zánět spojivek. Nebotakněco. ()

Seabeast 

všechny recenze uživatele

A cenu za nejnudnější film roku získává... pozor, chvilka napětí... MEGEROMÁNIE!!! Gratulace a sbohem a šáteček! Nu a teď vážně. Anotace a trailer mě fakt namlsaly a film jsem si zvolil jako primární program v rámci legendárního Festivalu otrlého diváka. Vím, chybovat je lidské, ale zde je špatně opravdu všechno. Vizuálně je sice MEGEROMÁNIE opulentní, ale zadrhává se v naprosto jalovém scénáři, který je ubíjející jako ty typy proválených MMA zápasů na zemi. Surrealistický je místy pěkně, ale hypernásilný není ani omylem! V první řadě je fakt nudný bez ladu a skladu. Rád se rochním v bizarních, atmosférických mindfuckách, ale zde jsem se doslova modlil, aby už byl konec. Je to takové to pseudo-art pokoukáníčko u kterého si zpočátku říkáte, že to třeba nabere zajímavé obrátky, ale není v tom ani špetka strhující zápletky, která se vás chapadly zmocní v sedačce. Totálně nic neříkající vývoj postav, příběhu a předvídatelný konec. Hezký příklad surrealistického audio-vizuálního snímku je třeba Amer (2009) anebo Podivná barva slz tvého těla (2013) od francouské dvojice Hélène Cattet a Bruno Forzani. Byť mají takřka naprostou absenci příběhu, tak nabídnou mnohonásobně lepší zážitek. Subjektivně bych viděl zde odpad!, ale za mě nejzajímavější scény byly ty o "krmení s příkladem felace a rogala" a rajcovní incestík. Jinak opravdu šeredná ztráta času... ()

MightyHal 

všechny recenze uživatele

FOD 2023:Film který podle ukázek sliboval masakr a jízdu utrženou z řetězu. Bohužel tu nedošlo jak na brutality, tak celkově na nic kulervoucího a to je škoda v rámci toho že se tento film prezentuje jako něco drsného. Vy tu totiž v podstatě sledujete vyhrocený konflikt znásilnění hlavní hrdinky, ale natažený do přepálené stopáže, s tím že mezi začátkem konfliktu a katarzí je prostě jen výplň, sice stylová ale pořád jen výplň. No a tak film zachraňuje hlavně atmosferická režie která mě poměrně bavila a díky prvkům surrealismu či hravé kameře, jsem se vlastně i po celou dobu bavil a uteklo mi to. I tak mi ale přijde že ten film mohl mít prakticky 40 minut a byl by to dostatek. V rámci Otrlého diváka to bylo poměrně velké zklamání. ()

Reklama

Reklama