Epizody(6)

Fotbalisti z thajského chlapeckého klubu i s asistentem trenéra uvíznou v jeskyni Tham Luang a celý svět rychle spojí síly, aby je zachránil. (Netflix)

bozka10

A furt dokola, už som videl dokument,uz som videl film,a zas to premňa notoricky známe, nemám potrebu vidieť ďalšie varianty.Neham to bez hodnotenia k úcte k udalostí. ()

mira007

Slavná záchrana chlapeckého fotbalového týmu Divočáci ze zatopené jeskyně v Thajsku tentokrát v seriálu Netflix a zatímco Třináct životů (2022) je klasický výborný Hollywood z pohledu bílých potápěčů, tady je story vyprávěna z pohledu thajské strany, takže je to o chlup emocionálně působivější ( hlavně závěrečná epilogová scéna herci vs skuteční účastníci ) a zároveň díky šesti dílům podrobnější a vysvětluje to daleko víc než ten film ba dokonce víc než kdejaký dokument na toto téma. Jediná věc, která tomu snižuje význam, že ten film prostě přišel po Howardově filmu s výbornými herci. ()

mata77

Ďalší návrat do jaskyne, tentokrát odhaľuje príbeh hlavne zo strany chlapcov a trénera, ktorí uviazli v jaskyni po nečakanom prívalovom daždi. Dej postupuje chronologicky a k už sfilmovaným verziám dokumentov a celovečerným filmom pridáva viac nových detailov o politike, rôznej pomoci, ktorú zabezpečila thajská strana a tiež neglorifikuje výhradne zahraničných jaskynných potápačov. Každý diel obsahuje určitú dávku sentimentu a hrá na city diváka, pojednáva o budhizme a jeho myšlienkach, netlačí ale na náboženskú stránku. Prvé tri diely ma celkom bavili, potom som sa už začala postupne nudiť. Kratšia stopáž by seriálu určite pomohla, aj preto, že tých filmov bolo natočených niekoľko a preto som príbeh poznala až príliš detailne. Stále je ale seriál iný a to práve tým, že je dej postavený na línii chlapcov. ()

T2

Rozbeh tohto skoro polo-dokumentu trošku pomalší ale postupne keď si na tempo človek zvykne začne to viac brať, slušná práca. Ináč sila ako to v konečnom výsledku zvládli všetky záchranné zložky. /70%/ ()