Muži (neoficiální název)

Killing in the Sun

(neoficiální název)

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1973, 100 min

Pěkná a velmi úhledná francouzská gangsterka Derayovského stylu, natočená podle skutečné příběhu který se odehrál někdy v 50s. Pěkný pomstychtivý příběh, malebná příroda, je tu spousta krásných scén ve formě různého zúčtování (typického pro mafii), ale ta nejsilnější a nejzásadnější přichází těsně před koncem a je dlouhá snad 10 minut. Michael Constantin v roli horkokrevného ale jinak docela sympatického korsického mafiána Fanta, kterému po propuštění z basy (kde seděl za vraždu kterou nespáchal) se v hlavě honí jediná myšlenka na to jak se pomstít všem bývalým komplicům co ho zradili, charismatický Henry Silva rodilý američan, který někdy na konci 60s přijal nabídku točit pro Evropu (Itálie, Francie), zde jako americký gangster (možná trochu zbytečná role), a hlavně Marcel Bozzuffi (známý žánrový herec především z italského poliziesca) jako Vinci dávný přítel Fantoniho, který se mi tady líbil asi nejvíc. Vřele doporučuji všem fanouškům žánru.(18.9.2012)

Parádní gangsterka s bezchybným Constantinem a Bozuffim v hlavních rolích, obsahující všechny nezbytné prvky pro tento žánr - napětí, odhodlání a stále nabitou pistoli.(27.9.2014)