Láska na druhý dotek

Hugo Pool

Pool Girl

Komedie / Romantický

USA, 1997, 92 min

Dojemné dílko, škoda, že u nás není k zapůjčení. Není lehké ten film zařadit, je to napůl úsměvná komedie a napůl drama, trochu jako Po svatbě, pokud si můžu dovolit to přirovnání. Románek "bazénholky" s mrzákem je opravdu odvážný, a udělaný na jedničku. Postižení jsou pořád, a vždycky budou, velké téma, a tady je ono téma zpracováno citlivě, vtipně a originálně (až na jakési klišé, že vlastně všichni máme nějaké postižení: jeden drogy, druhý cukrovku, třetí závislost na dostizích...). Slečna Alysssa je samozřejmě velmi koukací, ale občas jsem měl pocit, že má umělá prsa (omluva za tu šovinistickou poznámku, ostatně bych se rád mýlil). McDowell svéráz, Penn taky, Downey Jr. snad opravdu na kokainu, hned a rovnou na place, Dempsey jako oběť roztroušené sklerózy trochu přikrášlený, ale to je pochopitelné, a Cathy Moriarty vypadá TAK babičkově, že jsem ji po celou dobu filmu považoval za Faye Dunaway!!!! (A přitom jí tady bylo pouze... 37?? Ostatně vypadala staře už v Zuřícím býkovi.... další šovinistická poznámka -- jauvajs.) Občas mi přišlo, že herci přehrávají, přísnější a civilnější vedení by neškodilo, ale možná to byl záměr, trochu to přehánět a stylizovat. Naprosto nesladký, "odfouknutý" konec se k tomu hodil. Vlastně jsme neviděli příběh, ale nevšední všední den... Mimochodem mi nesedí ani jeden z původních názvů (tj. Hugo pool nebo Pool Girl), a už vůbec ne ten překladový. Jak bych nazval originál? A Day at the Pool? Možná. A jak bych to přeložil? No jak?(15.9.2008)

• kolodej1

já s i myslím, že film není známý zcela po právu, protože je to pěkná pitomost.Všichni, co ve filmu vystupují, se chovají jako exoti a vyšinutci, normální tam není nikdo. Děj v podstatě neexistuje a je poplatný jednotlivým figurkám, takže logiku zde hledat, by bylo zcela zbytečné. Není ani jasné, co chtěl filmem autor říci? Viděl bych to jako takové nepodařené, nedokončené cvičení. Jednotlivé exhibice nedávají smysl, jsou samoúčelné a nedrží nijak film pohromadě. Jsou zde místa, kde se člověk může trochu zasmát nebo aspoň pousmát, ale těch je jak šafránu, i když zjevně autorovým cílem bylo být neustále vtipným. Možná by bylo lepší, kdyby se soustředil na jiné věci. Když začala téct z cisterny voda, tak je zvláštní, že když si dal otec Hugy pauzu s maňáskovým představením, tak zrovna v té době voda z cisterny vytékat přestala, asi nechtěla rušit produkci. Protože po skončení představení opět dál vesele vytékala. Tedy, to je hrubá, učednická chyba, jakoiu by si režisér neměl vůbec dovolit. Když k tomu přičtu velmi protivnou hudbu ( a to se mi stává opravdu výjimečně, aby mi vadila filmová hudba ), tak se nelze divit podprůměrně hodnocenému filmu, který je zde buhvíproč výrazně nadhodnocen. Já bych na tomhle snímku vyučoval, jak film nemá vypadat. Jedna hvězda za snahu(29.9.2013)

Tak jsem asi zabrousila do úplně jiných vod, než bych čekala. Obsazení bylo sice vynikající, s tou komedií bych byla opatrná a nebo bych přihodila ještě drama. Je to škoda, ale celkově mě Pool Girl minul velkým obloukem. Scénky, kde jsem se měla smát se mnou nehnuly a těch pár momentů nestojí ani za řeč. Ani v jednom tahu zfetovaný Robert Downey mě nenadchnul. Těšila jsem se nejvíc asi na Patricka, který tady sice moc vděčnou úlohu nehrál, ale ta jeho dějová linka mně sedla asi nejvíc, včetně konce. Je to opravdu trochu jiný film, než který by jste očekávali.(21.5.2014)

Český název byl důvod, proč tento film tak dlouho čekal na mou pozornost. Teď vím, že to byla velká chyba. Krásný, ale zároveň neskutečně vtipně podivný příběh, který až do konce nepřestává překvapovat. Má svoje mouchy, při některých hereckých výkonech raději zavíráte oči, ale nakonec to vlastně stojí za to. Patrick Dempsey, jako vždy, pohádkově okouzlující.(4.11.2014)

Film , který stojí a padá na krásné Alysse. Ona jako dívka žívící se čištěnám bazénů potkává různé lidi. Až se pak seznámí s mužem co je na vozíku a nemůže se hnout a jen rukou či já už nevím přesně jí přes počítač píše on nemůže ani mluvit, jenže velice rychle umře. Film je to poměrně zajímavý dojemný i ůsměvný. Ps já mám onen film na vhs z tv i s dabingem.(29.4.2009)