Johnny, buď hodný

Slušňák Johnny

Johnny Be Good

Komedie / Sportovní

USA, 1988, 91 min

rozpočet : ? tžby americke : $17,550,399(17.12.2006)

Tyhle 80´s teen komedie (až na pár případů) nemam moc rád. Nemam jim ani moc, co vytknout, ale ve srovnání s komediema podobnýho žánru, který se začaly koncem 90. let točit jak na běžícim pásu, je to prostě slabší. Hranice vulgarity ve filmech se holt posunuly :-) Na týhle komedii je sympatický, že se nebere moc vážně a chvílema bych řek, že skoro paroduje sama sebe. No nějaký to morální poučení na konci samozřejmě chybět nemohlo, ale s tim se člověk u podobnejch filmů holt musí smířit...(23.5.2010)

• Lacike

Ze vraj komedia. No ja neviem, ale mne to prilis vtipne nepripadalo. Cely cas sa hlavny hrdina rozhoduje na ktoru vysoku skolu pôjde a to je tak vsetko. Vtipne sceny tu ma na starosti blaznivy kamarat hlavneho hrdinu v podani Roberta Downeyho Jr. Ale vela vtipnych situacii tu nie je. Celkove ladenie filmu je skôr dramaticke, ale dost povrchne. Takze vo vysledku to nie je ani velka zabava ani poriadna drama. Taky nefunkcny nudny mix. Najviac ma na filme zaujala nadherna mlada Uma Thurman. Hlavne za nu davam filmu priemerne hodnotenie 5/10.(20.7.2015)

• slunicko2

Odolá nadějný hráč amerického fotbalu lákání peněz a slávy? 1) Hraje tu 20letý hezký, ale herecky nevýrazný Anthony Michael Hall (titulní postava). Jiná třída je 23letý Robert Downey jr. (Johnyho kamarád Leo). Mimochodem roličku vyšetřovatele si střihl Downeyho otec. 2) Výchovný konec diváka nezanechá v nejistotě, jak to všechno dopadne. Všimněte si udělených trestů.(3.2.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,550,399Tržby Celosvetovo $-(8.9.2009)

• - Natáčení probíhalo v texaském Georgetownu a Sant Antoniu. (Terva)

• - Ted Nugent soutěžil o Zlatou Malinu v kategorii nejhorší úvodní píseň. (Terva)