Ambiciózní středoškolačka Olivia Brooksová se po nedávné ztrátě milované osoby utápí ve smutku. Když ji odmítnou přijmout na vysněnou vysokou školu, začne prožívat sérii děsivých záchvatů paniky. Snaží se znovu získat kontrolu nad svým životem a hněv si vybíjí na sociálních sítích. Když se nakonec situace vyhrotí, dívka se musí postavit svým nejtemnějším pudům. (Cinemax)

Binne

Nuže, Olivia je v podstatě velmi dobře napsaná postava. Jako divák jí rozumíte, ač Vám není příliš sympatická, rozumíte jejím motivům. Prostředí je stejně jako jeho atmosféra vystavěno velmi dobře a jsme víceméně nuceni být na straně hlavních protagonistek, ač je jejich chování odsouzeníhodné. Snímek ale selhává především na motivu, který je od zrodu sociálních sítí neustále opakovaný a nepřináší nic nového. Pakliže to porovnám s polským snímkem " Sala samobójców. Hejter" ,kde jsme byli svědkem toho, jak anonymní moc přeroste svědomí a osobnost jednotlivce a zároveň, který je ve svém motivu velice originální a zároveň uvěřitelný, je "Jane" jen velmi slabým dramatem na způsob "Gossip girl", kde hlavní hrdinky prožívají osobní selhání, která jsou v kontextu se skutečným životem pouhým zakopnutím o chodník. Nelze snímků upřít to, že gradace děje a postupné zahušťování atmosféry od poloviny filmu je velmi vydařené a přirozené. Herci jsou dobře vybraní a postavy dobře propracované (na to, jak malý prostor měly). Hlavní hrdinka je uvěřitelná v postupném rozkladu své osobnosti - spíše v postupném rozkladu masky, kterou celou dobu měla. Nejedná se o velkolepé dílo, které má poukázat na neduhy dnešní společnosti nebo psychické nemoci jednotlivce, předpokládám, že scénář nedovolil toto téma ani otevřít, tudíž je vše velmi prosté, jednoduché a přesto se nejedná o úplnou ztrátu času. ()