Feťáci

Less Than Zero

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1987, 98 min

Reziser Marek Kanievska /Balik Penez, Kontrarozvedka/ natocil slusny film nielen o drogach, ale aj o zmarenych zivotoch a nenaplnenych ocakavaniach. Andrew McCarthy tymto natocil asi svoj najlepsi film, neprehraval, hoci uz po tomto diele mal len serial Monk, dalej Julia Robers /Pretty Woman/ mala este vtedy hodne do seba, ba da sa povedat, ze bola vyborna, Spadera som nejako obiede prezil a hoci nemam rad Downey Jr, tiez som ho obiede prezil. Uvod filmu hned divaka navnadi, potom ale pride v strede dost nuda a len plane vykecavacky, ale aspon zaver bol nadpriemerny : 60 %(10.12.2016)

Jsem překvapená poměrně průměrným hodnocením, protože si myslím, že to byl sice průměrný film, ale naprosto nadprůměrně zahraný (a to v čele s 22 letým Robertem Downey Jr. - a ne, neřikám to jenom protože ho zbožňuju, protože ruku na srdce, svojí krásu získal až s přibývajícími lety). Přemýšlím, zda tomu dát 4 nebo 3*, zatím dávám 3*, uvidím jak se mi to rozleží v hlavě.(14.2.2012)

Velmi dobré herecké výkony, velmi velký potenciál, pre mňa vždy zaujímavá téma a setsakramentsky slušný soundtrack.... Nebyť týchto faktov fakt by si to nezaslúžilo viac ako dve hviezdičky, pretože som už dlho nevidela film ktorý by bol takto potopený svojím scenárom..... privela hluchých a zbytočných miest a celý čas som mala pocit, že to nesmeruje k žiadnej konkrétnej pointe a nakoniec som si ani neni istá či nejaka pointa prišla.... V podstate som sa celú dobu hodne nudila.... ale rozhodne nelutujem že som si ho pozrela, len už sa mi to nebude chciet opakovat :)(26.3.2013)

Upřímně, jsem překvapen tak podprůměrným hodnocením. Tohle si Less Than Zero rozhodně nezaslouží. Naprosto fantastické herecké výkony všech zúčastněných (především Robert Downey Jr. a Andrew McCarthy), přenádherná a neuvěřitelně sexy Jami Gertz, pikantní erotické scény, chytrý scénář a napínavý děj až do poslední minuty, takhle si představuji ideální překvapení, kdy čekám absolutní hovadinu a vyklube se podobně zapomenutý a neprávem opomíjený, malý komorní klenot.(4.11.2008)

• venca163

Katastrofický scénář a herecký výkon představitele Claye. Ten jeho přitroublý obličej s lehkým úsměvem doprovází diváka celý film ať se děje co se děje. Děj byl prostinký a trapný, dialogy byly na takové úrovni, že bylo lepší, když bylo radši ticho. Jediný, co se mi líbilo, byla kamera a nějaký zajímavý kulisy. A kde byl sakra Brad Pitt? (40%)(14.2.2012)

• - Brad Pitt, ktorý bol v tom čase ešte neznámym hercom, sa vo filme iba v krátkosti objaví v jednej z klubových tanečných scén. Zinkasoval za to honorár v hodnote 38 amerických dolárov a jeho meno nefiguruje v záverečných titulkoch. (sackrebleu)

• - Do role Claye Eastona byl původně obsazen Keanu Reeves. (Fenk)