Mein Bruder, der Vampir

My Brother the Vampire

Drama / Komedie / Romantický

Německo, 2001, 94 min

Na svojej dráhe ani nie komediálnych , skor príjemne vtipných a dôvtipných snímkov, mi tento pripadá bezkonkurenčne najsam. Nikdy som nepochybovala o nemeckej filmárčine a pritom žáner nerozhodoval. Táto skvelá usmievanka s vampírskym nádychom je nie len ohodená HQ castom, ten cast to HQ naložil do buľvy sledovania schopných, ale aj HQ nápadito nasnímaná a podávaná . Výborná práca v každom smere. YO(18.9.2012)

Nevím proč autoři zvolili tento přitroublý název. Jeden by očekával nějaký krvelačný horor a ona se z toho vyklube komediálně dramatická groteska o náctiletých i starších, dychtících po prvním sexu. I mentálně postižení skoro-třicátníci dojdou jednoho krásného dne k závěru, že by si chtěli poprvé „vrznout“, kór když mohli ze střechy očíhnout, jak to dělá brácha. A proč ne taky rovnou s jeho holkou, když je to takovej parádní kus. Do toho všeho dobývací výpravy nejmladší ségry a na maléry je zaděláno. Závěr není úplně košer a člověk párkrát naprázdno polkne, ale koneckonců, ono to vlastně opravdu bylo nejjednodušší řešení problému našich hrdinů. Sympatický malý film o velké síle hormonů a rodinné soudržnosti.(19.9.2010)