Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

borec999

Old schoolový, pomalý a typický drsňácky triler s hlavnou postavou typu Rambo- traumatizovaný samotár žijúci v ústraní po dlhej kariére pre ozbrojené zložky svoj pokojný život s hŕstkou blízkych, keď tu zrazu týmto blízkym do života príde niečo nepríjemné (tentokrát únos malého dievčatka) a tak sa Rambo musí vrátiť k svojmu minulému životu a zúročiť svoje dlhoročné skúsenosti. Akurát, že tu nemáme Ramba, ale ženu - Lou v podaní Allyson Janney. Natočené fajn, tempo je pomalé (miestami podľa mňa až príliš), akcie je pomenej, ale je spracovaná slušne. Film osvieži približne v polovici dobrý zvrat a nahor ho svojim výkonom ťahá i ústredná Allison Janney. Celkovo ide o takú neškodnú jednohubku... 55-60% ()

Lenka.Vilka

Pohodová akční jednohubka odehrávající se v nádherném byť nebezpečném prostředí. Základ příběhu byl fajn. Záchrana unesené dcerky podnájemnice hlavní hrdinky. Kvůli počasí se z toho zároveň stane poměrně nebezpečné nahánění. A pointa vztahů a proč se to všechno děje, bylo osvěžující. Občas mi drhla logika a taky i "level přežití", ale pokud by se tohle všechno stalo chlapovi, tak by mu to všechno v pohodě uvěřili, ale starší žena, to je najednou strašný problém! Že chlapy? ;) Co si budeme, doba, ve které se to odehrává byla fajn. Alespoň jsem si užila chvilku se svou oblíbenou muziku. Mám moc ráda filmy, kde hrdina musí bojovat nejen svým osudem, ale taky s počasím. Navíc bylo obsazení fajn. Allison Janney víc než potěšila. Jenom jsem myslela, že Greystona Holta si užiju o trochu víc. Nu což, jiných psí očí tam bylo až až  :) ()

koty2201

V prípade filmu Lou budem asi naozaj veľmi stručný, pretože tu nie je nič, čo by som mohol vyzdvihnúť a ani sa nebudem veľmi vyhýbať spoilerom, pretože to celé dopadlo naozaj podpriemerne. Ďalší podpriemerný televízny triler od Netflixu, ktorý je z polovice naozaj nuda. Má to neoriginálne a klišoidne napísaný scenár, ktorý sa ani nesnaží byť niečím viac ako v skutočnosti je. Všetky postavy pôsobia sterilne a fádne, rovnako ako celý dej. Bývalá agentka CIA sa musela za mlada zblížiť s nejakým teroristom v rámci misie a splodila s ním dieťa. Avšak nebola pripravená byť matkou a tak ho dala na adopciu. Jej syn túto krivdu nezniesol. Stal sa vojakom, našiel si ženu a mal s ňou dcéru. Ale bol psychicky labilný, dopustil sa vojnových zločinov a ženu týral. Tak sa hlavná hrdinka Lou rozhodla vziať rodinu do bezpečia, ale bez toho, aby im prezradila, že je to svokra tej ženy a babka toho malého dievčatka. Syn sa vyhlásil za mŕtveho a keďže ani Lou to nezvládala, tak keď už nemala dôvod žiť a chrániť rodinu, chcela si vziať život. Ale jej syn sa rozhodol mstiť a dcéru uniesol. Ako to dopadlo? Syna zastrelili agenti CIA, Lou sa musela pred agentmi schovať a v utajení odišla na trajekte spolu s vnučkou a nevestou bez toho, aby o nej vedeli. Viac klišé to nemôže byť však? Tvorcovia sa pokúsili o nejakú rádoby survival pasáž v prírode, ale mnoho práce si s tým nedali. Potom sa pokúsili o 2 akčné scény, ktoré tiež vyšumeli kamsi do prázdna. Ako som už spomenul, tak film má sterilné postavy, prostredie, príbeh, akciu ... vlastne všetko. Takže tento film odporučiť nemôžem a je to len strata času. Nie je to úplný odpad, lebo určite sú aj horšie filmy (čo sa mi až nechce veriť), ale toto na viac ako 3 až 4/10 nemá. ()

Martin741

Anca Foerster ako reziserka  proste na to nema. je to babracka a to uplne seriozne. Hlavna herecka Allison Janey /Vlk 1994, American beauty 1999/ nema na herecky typu Sigourney Weaver alebo Linda Hamilton -  a ana rozdiel od Weaver ani nevie hrat.   Unos dcery je dnes  uz hodne slaboduchy namet na film, Pista Segos by vedel hovorit. Anie tie dialogy vela rozumu nepobrali. mam rad ale ked sa postavy potacaju bahnom cez les. Najlepsie ked este ten les je plny mokreho snehu s blatom. Tak za to aspon 30 % ()

warrenur

Slabsie dvojhviezdie za snahu reziserky, "nenasilnu" pritomnost psika a vykon 62-rocnej Allison Janney. Pred nou, klobuk dolu. Taktiez pocasicko bolo zobrazene aspon tak, aby nebolo az tak vidiet, ako na hercov striekaju vodu. :) Inak to bolo prostoduche predvidatelne B-cko. Z toho usudzujem, ze pri tvorbe Westworldu "hlas logiky" a celkovu liniu drzal skor Nolan. Cim nechcem vobec povedat, ze Foerster nebola plodnym prinosom v ramci ich spoluprace. Usudzujem to len na zaklade tohoto jej druheho filmu. Ten prvy, Underworld, som videl tiez. Jednohubka, ktora s prizmurenymi ocami obcas pripomenie prveho Ramba v starsom zenskom vydani. :) Viem, ruham sa. ()

• Během prvních pěti minut filmu se ozve strašidelné ptačí volání. Je to křikloun Piha, který by se v této oblasti nikdy nevyskytoval. Jeho areálem jsou především amazonské deštné pralesy ve Střední a Jižní Americe, je to pták džungle. (Johnny.ARN)
  • Ačkoli se děj filmu odehrává na ostrově Orcas (největší z ostrovů San Juan ve státě Washington), ve skutečnosti se natáčel na ostrově Ucluelet na jižním pobřeží ostrova Vancouver (Kanada). (Johnny.ARN)
  • Kamna, na kterých se vařila polévka v první chatě nohsledů, nebyla v polovině 80. let komerčně dostupná. (Johnny.ARN)