poster

Obhájce pravdy

 • český

  Cestou práva

 • český

  Boj za spravedlnost

 • USA

  True Believer

Krimi / Drama

USA, 1989, 105 min

 • Faye
  ***

  Film začíná pouliční vraždou a pokračuje „sportovním“ kláním ve vězeňském kostele (kdo první probodne soupeře je vítěz). „Vítěze“ bude obhajovat Edward Dodd (James Woods), člověk sice „ochotný obhajovat obžalované, které jiní právníci odmítají“. Ovšem ujmout se obhajoby a dokazovat nevinu u „hodného chlapce“, který se do vězení dostal za zastřelení člověka a vylepšil to probodnutím druhého, to chce nejen odvahu, ale s jistotou se dá říct, že ta vykouřená tráva předtím oním rozhodnutím, hm to musela být prvotřídní kvalita. Není nad to, mít za specializaci obhajobu překupníků drog. Solidní drama ze soudní síně.(9.7.2005)

 • Malarkey
  ****

  Na to, že soudní prostředí ve filmech nemůžu snýst, mě tenhle film docela schopně zabavil. James Woods se u mě podepsal jako takový soudní Mozart a Robert Downey Jr. mi opět dokázal, že byl vždycky velice dobrý herec. Škoda, že ho potom ten kokain na dlouhou dobu sejmul. Ironie, že i v tomhle filmu je o drogách řeč víc než dost. Každopádně klobouk dolů za samotný příběh, který na první pohled není bůhví jak epický, ale dokáže vtáhnout a ke konci dokáže i brutálně napnout. Když už nic jiného, tak musím říct, že tohle je poctivá filmařina se vším všudy.(27.7.2013)

 • Streeper
  ****

  První polovina filmu je taková nijaká, pak už se konečně začíná něco dít a už si o ději vytváříte svůj vlastní obrázek, své vlastní spekulace. Jednou si myslíte, že obžalovaný je nevinný, pak zase, že vinný a nakonec není všechno, jak se zdá. Líbilo se mi, jak si film dokázal pohrávat s mými názory a s mým pohledem na věc. Místy to bylo i napínavé a zajímavé.(3.8.2016)

 • Mol
  *****

  THEY'RE BADGES OF HONOR, OF COURAGE! ONLY THEIR MOST VICIOUS, SADISTIC, CRUEL KILLER ELITE GET TO WEAR THEM! I FEEL MUCH BETTER NOW! Hodně povedená a místy i dost odlehčená soudní záležitost v podání Jamese Woodse, kterého mám zafixovaného hlavně jako šílence z videoklipů Twisted Sister. Jen mi přišlo, že Robert Downey Jr. zde byl spíše takovou nevýraznou postavou, ale i tak velice sympatickou.(5.12.2017)

 • masekjc
  ****

  James " Lorenzo Lamas " Woods a Robert " ňuňánek " Downey jr.v pravnickém dramatu, které řeší na prvni pohled jasný a uzavřený případ.Kluci se do toho pustěj na plný pecky a když to vypadá, že se to ani po takovém úsilí nepohne, tak....no to už si budete muset zjistit samy.Skvělé herecké výkony a přesná režie, tak to ma být :-)(12.3.2014)

 • - Joseph Ruben získal ocenění Grand Prix na Cognac Festival du Film Policier. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace