Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Absolvent právnické fakulty Roger Baron přijíždí do New Yorku, aby pracoval pro svůj právnický idol, Edwarda Dodda, jehož vynalézavá taktika z něj v šedesátých a sedmdesátých letech učinila jednoho z nejrespektovanějších právních zástupců. Dnes už je však Dodd pouhým stínem bývalého génia, zahořklý narkoman, živící se obhajováním drobných drogových dealerů. Rogerovi se přesto podaří znovu probudit tygra, když ho přiměje, aby vzal zdánlivě ztracený případ Korejce Shu Kai Kima, jenž byl před osmi lety odsouzen za vraždu a nyní je obviněn ze zabití spoluvězně. S Rogerovou pomocí Dodd odhalí řadu pochybení, které tenkrát nevinného muže poslaly za mříže a navzdory mnoha protivenstvím, nepříznivým okolnostem a mocným nepřátelům se rozhodne znovu původní případ otevřít. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na to, že soudní prostředí ve filmech nemůžu snýst, mě tenhle film docela schopně zabavil. James Woods se u mě podepsal jako takový soudní Mozart a Robert Downey Jr. mi opět dokázal, že byl vždycky velice dobrý herec. Škoda, že ho potom ten kokain na dlouhou dobu sejmul. Ironie, že i v tomhle filmu je o drogách řeč víc než dost. Každopádně klobouk dolů za samotný příběh, který na první pohled není bůhví jak epický, ale dokáže vtáhnout a ke konci dokáže i brutálně napnout. Když už nic jiného, tak musím říct, že tohle je poctivá filmařina se vším všudy. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Cynický obhájce Woods představující vyhořelou generaci hippies a jeho ucho Downey (tady opravdu Junior) jako typický představitel yuppies na trnité cestě k znovuobjevení idealismu a sociálního povědomí. Klišé filmů ze soudního prostředí zůstávají zachovány, nějaké ozvláštnění lze najít jen v nečekaném množství akčních momentů, ve kterých krysy z kanceláře nasazují krk a zajímavém výběru hudby (All Along the Watchtower, Crystal Ship). Úvodní řeč známého záporáckého ksichtu Kurtwooda Smithe nám při finálním líčení předvede, jak se změnily časy, protože nyní by se pan státní zástupce do pár hodin po jejím přednesení seznámil s dlažbou. P.S.: Kdo najde v pár vteřinovém štěku Woodyho Harrelsona, vyhrává Woodsův jezevčí ohon z dílny zručného vlásenkáře! ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Jsem tak nádhernej, že slabozrací si mne z velké dálky pletou s Fešákem Bradem, ale ten vraždí spíše výjimečně, takže nějaký to obvinění z vraždy v nejbližší době neočekávám. Pokud by však k němu došlo, tak v diáři přeskočím číslo Perryho Masona, Matlocka rovněž nebudu vyrušovat z rozkladu a dokonce neoslovím ani fikanou blondýnku Elle Woodsovou, protože já povolám do akce pana Dodda. Předpokládám, že si nejprve dohulí jointa, pak si prohrábne desadeovskej účes, navlíkne si colombovskej baloňák a řádně si užije skutečnost, že může výjimečně obhajovat někoho takřka nevinnýho. Snad se mu tentokrát nebudou do cesty motat praví i falešní nacisti, čínský ani kubánský gangy a snad bude státní zástupce o něco menší svině, ale kdyby to mělo ubrat na zábavnosti procesu, tak ať je to klidně stejné jako ve filmu, protože ten se povedl. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Tony Stark junior se urputně snaží zažehnout vyhaslý plamen v bývalém právnickém esu a prostřednictvím starého případu s rasovým podtextem znovu připomenout společnosti sociální ideologii a zkratkovitě naznačit: "všichni jsou si rovni". Po dávné skepsi jsem si v tomto tématu našel zalíbení a třebaže zůstavají ve většině právnických dramat zajetá klišé, nabízí i tak kvalitní podívanou, jako v tomto případě. Ruben úderně a dynamicky vyobrazuje zdánlivě prohraný případ, v němž dominuje skvělý J. Woods, který svuj cynismus snad ani nehraje. Iron Man s mlíkem u brady se snaží ze všech sil zdatně sekundovat svému mentorovi a rozhodně pozadu nezůstává. Fiedelův specifický hudební podkres je fantastický a vše dohromady skvěle vystihuje charakteristický styl 80. potažmo 90. let a to, jakým způsobem se tehdy točily snímky i ty méně známé, přesto jedinečné. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Film začíná pouliční vraždou a pokračuje „sportovním“ kláním ve vězeňském kostele (kdo první probodne soupeře je vítěz). „Vítěze“ bude obhajovat Edward Dodd (James Woods), člověk sice „ochotný obhajovat obžalované, které jiní právníci odmítají“. Ovšem ujmout se obhajoby a dokazovat nevinu u „hodného chlapce“, který se do vězení dostal za zastřelení člověka a vylepšil to probodnutím druhého, to chce nejen odvahu, ale s jistotou se dá říct, že ta vykouřená tráva předtím oním rozhodnutím, hm to musela být prvotřídní kvalita. Není nad to, mít za specializaci obhajobu překupníků drog. Solidní drama ze soudní síně. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Joseph Ruben získal ocenění Grand Prix na Cognac Festival du Film Policier. (Terva)

Reklama

Reklama