• Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jsem tak nádherný, že slabozrací si mne z velké dálky pletou s Fešákem Bradem, ale ten vraždí spíše výjimečně, takže nějaké to obvinění z vraždy v nejbližší době neočekávám. Pokud by však k němu došlo, tak v diáři přeskočím číslo Perryho Masona, Matlocka rovněž nebudu vyrušovat z rozkladu a dokonce neoslovím ani fikanou blondýnku Elle Woodsovou, protože já povolám do akce pana Dodda. Předpokládám, že si nejprve dohulí jointa, pak si prohrábne desadeovský účes, navlékne si colombovský baloňák a řádně si užije skutečnost, že může výjimečně obhajovat někoho takřka nevinného. Snad se mu tentokrát nebudou do cesty motat praví i falešní nacisté, čínské ani kubánské gangy a snad bude státní zástupce o něco menší svině, ale kdyby to mělo ubrat na zábavnosti procesu, tak ať je to klidně stejné jako ve filmu, protože ten se povedl.(12.11.2013)

 • Gilmour93
  ***

  Cynický obhájce Woods představující vyhořelou generaci hippies a jeho ucho Downey (tady opravdu Junior) jako typický představitel yuppies na trnité cestě k znovuobjevení idealismu a sociálního povědomí. Klišé filmů ze soudního prostředí zůstávají zachovány, nějaké ozvláštnění lze najít jen v nečekaném množství akčních momentů, ve kterých krysy z kanceláře nasazují krk a zajímavém výběru hudby (All Along the Watchtower, Crystal Ship). Úvodní řeč známého záporáckého ksichtu Kurtwooda Smithe nám při finálním líčení předvede, jak se změnily časy, protože nyní by se pan státní zástupce do pár hodin po jejím přednesení seznámil s dlažbou. P.S.: Kdo najde v pár vteřinovém štěku Woodyho Harrelsona, vyhrává Woodsův jezevčí ohon z dílny zručného vlásenkáře!(22.4.2020)

 • Malarkey
  ****

  Na to, že soudní prostředí ve filmech nemůžu snýst, mě tenhle film docela schopně zabavil. James Woods se u mě podepsal jako takový soudní Mozart a Robert Downey Jr. mi opět dokázal, že byl vždycky velice dobrý herec. Škoda, že ho potom ten kokain na dlouhou dobu sejmul. Ironie, že i v tomhle filmu je o drogách řeč víc než dost. Každopádně klobouk dolů za samotný příběh, který na první pohled není bůhví jak epický, ale dokáže vtáhnout a ke konci dokáže i brutálně napnout. Když už nic jiného, tak musím říct, že tohle je poctivá filmařina se vším všudy.(27.7.2013)

 • boni
  ****

  U nás zapomenutý film, ale to nic nemění na faktu, že to je naprosto prvotřídní kriminálka ze soudního prostředí, která zaujme nejen vymazleným scénářem, ale i hereckým obsazením, kde tradičně vládne James Woods, tentokráte s nepadnoucím culíkem a mladým Downem JunioRem v patách. Osmdesátky byly prostě, co se týče filmů, nedostižné a musím říct, že mi vždy udělá velkou radost, když objevím nějaký takhle mně prozatím neznámý klenot. Silné čtyři hvězdy.(10.11.2018)

 • Faye
  ***

  Film začíná pouliční vraždou a pokračuje „sportovním“ kláním ve vězeňském kostele (kdo první probodne soupeře je vítěz). „Vítěze“ bude obhajovat Edward Dodd (James Woods), člověk sice „ochotný obhajovat obžalované, které jiní právníci odmítají“. Ovšem ujmout se obhajoby a dokazovat nevinu u „hodného chlapce“, který se do vězení dostal za zastřelení člověka a vylepšil to probodnutím druhého, to chce nejen odvahu, ale s jistotou se dá říct, že ta vykouřená tráva předtím oním rozhodnutím, hm to musela být prvotřídní kvalita. Není nad to, mít za specializaci obhajobu překupníků drog. Solidní drama ze soudní síně.(9.7.2005)

 • - Joseph Ruben získal ocenění Grand Prix na Cognac Festival du Film Policier. (Terva)