poster

Obhájce pravdy

 • český

  Cestou práva

 • český

  Boj za spravedlnost

 • USA

  True Believer

Krimi / Drama

USA, 1989, 105 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jsem tak nádherný, že slabozrací si mne z velké dálky pletou s Fešákem Bradem, ale ten vraždí spíše výjimečně, takže nějaké to obvinění z vraždy v nejbližší době neočekávám. Pokud by však k němu došlo, tak v diáři přeskočím číslo Perryho Masona, Matlocka rovněž nebudu vyrušovat z rozkladu a dokonce neoslovím ani fikanou blondýnku Elle Woodsovou, protože já povolám do akce pana Dodda. Předpokládám, že si nejprve dohulí jointa, pak si prohrábne desadeovský účes, navlékne si colombovský baloňák a řádně si užije skutečnost, že může výjimečně obhajovat někoho takřka nevinného. Snad se mu tentokrát nebudou do cesty motat praví i falešní nacisté, čínské ani kubánské gangy a snad bude státní zástupce o něco menší svině, ale kdyby to mělo ubrat na zábavnosti procesu, tak ať je to klidně stejné jako ve filmu, protože ten se povedl.(12.11.2013)

 • Malarkey
  ****

  Na to, že soudní prostředí ve filmech nemůžu snýst, mě tenhle film docela schopně zabavil. James Woods se u mě podepsal jako takový soudní Mozart a Robert Downey Jr. mi opět dokázal, že byl vždycky velice dobrý herec. Škoda, že ho potom ten kokain na dlouhou dobu sejmul. Ironie, že i v tomhle filmu je o drogách řeč víc než dost. Každopádně klobouk dolů za samotný příběh, který na první pohled není bůhví jak epický, ale dokáže vtáhnout a ke konci dokáže i brutálně napnout. Když už nic jiného, tak musím říct, že tohle je poctivá filmařina se vším všudy.(27.7.2013)

 • Streeper
  ****

  První polovina filmu je taková nijaká, pak už se konečně začíná něco dít a už si o ději vytváříte svůj vlastní obrázek, své vlastní spekulace. Jednou si myslíte, že obžalovaný je nevinný, pak zase, že vinný a nakonec není všechno, jak se zdá. Líbilo se mi, jak si film dokázal pohrávat s mými názory a s mým pohledem na věc. Místy to bylo i napínavé a zajímavé.(3.8.2016)

 • Mol
  *****

  THEY'RE BADGES OF HONOR, OF COURAGE! ONLY THEIR MOST VICIOUS, SADISTIC, CRUEL KILLER ELITE GET TO WEAR THEM! I FEEL MUCH BETTER NOW! Hodně povedená a místy i dost odlehčená soudní záležitost v podání Jamese Woodse, kterého mám zafixovaného hlavně jako šílence z videoklipů Twisted Sister. Jen mi přišlo, že Robert Downey Jr. zde byl spíše takovou nevýraznou postavou, ale i tak velice sympatickou.(5.12.2017)

 • masekjc
  ****

  James " Lorenzo Lamas " Woods a Robert " ňuňánek " Downey jr.v pravnickém dramatu, které řeší na prvni pohled jasný a uzavřený případ.Kluci se do toho pustěj na plný pecky a když to vypadá, že se to ani po takovém úsilí nepohne, tak....no to už si budete muset zjistit samy.Skvělé herecké výkony a přesná režie, tak to ma být :-)(12.3.2014)

 • - Joseph Ruben získal ocenění Grand Prix na Cognac Festival du Film Policier. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace