poster

Rebel z mé školy

 • anglický

  Tuff Turf

Akční / Drama

USA, 1985, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ant
  ****

  Neprávem zapomenutý film, který je jedním z nejstylovějších počinů 80. let. Charismatický Spader jako středoškolský outlaw bojující za krásnou holku proti pouličnímu gangu. Premisa, která nemůže zní víc lacině, tady pozoruhodně funguje. Kazí to jen scénarista, který se nějak nemohl rozhodnout jestli píše středoškolské romantické drama nebo dospělý thriller. Kdo si potrpí na 80. léta, tak tohle je jejich perfektní ukázkou.(2.4.2010)

 • PavelU
  *****

  Jeden podzimní páteční večer roku 1995, já zrovna sleduji tento absolutně neznámý film. Tou dobou jsem Jamese Spadera sice už znal, ale netušil jsem, nakolik skvělým a zajímavým počinem se uvedl o 11 let dříve, než to tehdy vysílala dnešní Prima. Nyní je to už hodně dlouhá doba, ta ale na genialitě snímku nijak neubrala. Nutno podotknout, že jsem při prvním sledování měl i odpovídající věk, což jen podtrhlo to, o čem Rebel z mé školy byl. Hlavní hrdina mi tu připadal hodně cool, děj měl grády, hudba pěkně hrála. Zahrál si tam mladý Robert Downey Jr. V podstatě takový americký Discopříběh, jen mnohem drsnější, propracovanější a delší. Kdykoli znovu to vidím, z nostalgie si to samozřejmě vybavím. Cením si této vzpomínky.(29.11.2015)

 • freddy
  *****

  Rozhodně velice zajímavý u nás pozapomenutý snímek, který se ke mně vlastně dostal jen jakousi podivnou náhodou. Dosud (květen 2008) jsem tento film vůbec neznal. A o to víc jsem byl překvapený, jak kvalitní záležitost se ke mně dostala. Filmy ze středoškolského prostředí mám prostě rád, a tenhle film se mi hned zalíbil. Už charakter hlavního hrdiny dává tušit, že tohle bude zajímavý snímek. Outsider, který má neustále nějaké výchovné problémy, to je zajímavý aspekt, se kterým se dá vytvořit kvalitní scénář. A v tomto případě se to podařilo. Film je prostě natolik kvalitní a přesvědčivý, že snadno uvěříte, že to, co vidíte na obrazovce, by mohla být skutečnost. Tenhle film se mi prostě líbil a považuji ho rozhodně za vysoký nadprůměr mezi filmy podobného žánru. A ani 20 let, které již uplynuly od vzniku tohoto snímku, mu pranic neubraly na působivosti, autenticitě a zajímavosti. Dávám pět hvězdiček...(25.5.2008)

 • dalia
  ****

  Dnes už hodně nostalgicky působící studentský film z 80. let, míněno v dobrém, protože tyto filmy mám obvykle ráda a budí ve mně vzpomínky na tu atmosféru, dnes už někdy "ulítle" působící oblečení a účesy a vše, co k té době patří. Takový o dost drsnější "Diskopříběh", s tvrdší hudbou i rvačkami, ale podobnou romantickou dějovou linkou. Kamarádství mezi Morganem a Jimmym mohlo dostat ještě trochu víc prostoru, jsou spolu výborní. Jinak i po letech od vzniku velmi příjemný film a James Spader je tu skvělý na to, že je to vlastně první jeho velká role...(14.8.2017)

 • Aluska88
  ****

  Miluju studentské a teenagerské filmy z 80. let. Ta móda, našlapaná hudba a party mladých herců, kteří by se dali rozdělit na ty, z nichž se později staly hvězdy, na ty, kteří zapadli a na ty, kteří zůstanou pro většinu známí jako "hvězdy filmů pro mladistvé." Zde se opět sešli Robert Downey a James Spader. Tony Stark mlátí do bubnů v kapele a je kámošem Ultrona:) Kim Richards je nádherná a v tom svém ohozu a s těma vlasama se i hrozně líbila. Bitky mezi chlapci vyzní možná s odstupem času spíše vtipně, ale co. Snad jediné, co mně trošku zamrzelo je, že mohl být věnován větší prostor přátelství mezi Morganem a Jimmym. James a Robert k sobě skvěle sedí a mají výbornou chemii. Tady mi ale přišlo, že se z toho dalo vytěžit víc. Ale nejspíš byla Robertova role brána spíše jako ta vedlejší. Nevadí. Hlavně, že spolu hráli:)(1.8.2016)

 • - Kim Richards (Frankie Croyden) používala počas natáčania erotických scén dablérku. (beso74)