Rošťák

James Toback

James Toback

Barry Markowitz
  • Heroine

Tahle trapnost si zřejmě hraje na komorní drama o mezilidských vztazích. No, každopádně to moc nevyšlo. Je to směšný každým coulem, celá situace je poněkud za vlasy přitažená, a řeší se tam jen samé nesmysly. Kdyby to alespoň nějak dopadlo! Ale ani to ne! Dneska už se opravdu může točit film o čemkoli.(9.9.2011)

Velmi originálně pojatý film, připomínal mi spíše divadelní představení než běžný film. Děj je založený především na osobním životě Blakea, odehrává se hlavně v jeho bytě, proto herci dostávají více prostoru se ukázat, prodat více svou roli a chopili se toho opravdu skvěle. Ze začátku jsem se bála, že bude děj hrozně zmatený, ale jak se ukázalo, dostal pak film svůj řád a postavy se projevily naplno. Obdivuji především výkon Roberta Downeyho jr., protože se ve filmu objevuje dost scén, dialogů a monologů, které pro něj měly jistě svou váhu i v jeho osobním životě, o to snazší pro něj asi bylo se do role vžít, ale o to více ji prožíval, což bylo velké plus pro film. Ne každému bude tento typ filmu po chuti, ale mě se velmi líbil.(6.10.2013)

tento film si ma našiel úplne náhodne a úplne nepripraveného niekedy pred mnohými rokmi niekedy po pol noci v TV. a keď píšem nepripraveného tak tým myslím , že som nemal v pláne ho pozerať ... film ma však danou zápletkou o budúcom hercovi, ktorý si skúša svoje herecké schopnosti na jednej ako aj na svojej druhej frajerke ma naozaj dostal a sledoval som ho až dokonca. naozaj zaujímavé ako sa dá iba za pomoci jedného bytu a troch hercov poskladať naozaj pútavý dej ....a určite aj inšpirácia pre budúcich minimalistických producentov, či scenáristov ...(13.2.2006)

Two girls and a guy se připsal jako další film do seznamu, který jsem shlédl v originále bez titulků. Je plný brilantních dialogů mezi trojicí herců, kteří ze sebe vydali to nejlepší. Především Robert Downey Jr. exceloval. Hrál hrajícího herce a nutno říct, že si s rolí poradil na jedničku. Ve filmu také uplatnil svůj všestraný talent, když předvedl jak dobře umí hrát na klavír a zpívat. A to vše v době, kdy se jeho osobní život rozpadal. Když nadešla "zrcadlová, vyčítavá" scéna, tak to v té době muselo být pro Downeyho nesmírně těžké, klobouk dolů před ním.(2.1.2013)

• Dale

Film o tom, ako sa stretnú dve ženy a zistia, že chodia s rovnakým mužom. A potom sa s ním celý film v jeho byte rozprávajú. Keby to však boli nejaké zmysluplné rozhovory, ale sú to len stupídne kecy o ničom s niekoľkými sprostými slovami predelené jednou rýchlovkou Downeyho s Heather. Fakt nechápu, co tím autor chtěl říci.(20.6.2004)