• kingik

Američtí šerifové, v čele s Tommy Lee Jonesem pronásledují, uprchlíka Wesleyho Snipese obviněného z dvojnásobné vraždy. Ten je však rozhodnutý prokázat svou nevinu a najít ty, jež si ho vybrali za obětního beránka ve své špinavé politické hře. Je jasné, že Tommy Lee Jones se tímto filmem pokusil navázat nepřímo na svou úspěšnou postavu nesmlouvavého pronásledovatele z dramatu Uprchlík. Tehdy pronásledoval Harrisona Forda. Tentokrát Wesleyho Snipese, ovšem s tím rozdílem, že Snipes je vycvičený agent, který se vyzná v terénu a před svými pronásledovateli má vždy náskok. Dočkáme se nějakých zvratů, slušné porce akce, zavilého výrazu Tommy Lee Jonese, nezajímavě hrajícího Wesley Snipese a nemotorně (ne)hrajícího Roberta Downeyho. Opakovaný příběh se dočkal zbytečné recyklace ve slabém, téměř televizním provedení Stuarta Bairda, který filmu do žil nevstříkl jedinou milikapičku napětí a řemeslné dovednosti. 40%(11.2.2009)

Jednoznačne ten lepší príbeh Tommyho Lee Jonesa, ktorému výrazne dopomohol Wesley Snipes. Alebo je to naopak?! Keďže som nevidel prvý diel Šerifov, považujem tento za výborne zvládnutý. Dokonca v tomto istom čase bežal na inom programe film V dráhe strely s Clintom Eastwoodom, ale mňa postupne získal tento film. Chvalabohu, v tomto období (1998) náš dabing zažíval zosobňovanie hercov dabingu s hlavnými postavami filmov. Bol som preto veľmi potešený, keď som započul pri oboch hlavných hercoch ich "skutočné" hlasy, ktoré môžeme kľudne označiť za navždy spojené s týmito hercami. Ale to je už o inom. Pre mňa slušný nadpriemer.(1.1.2008)

Konečně jsem se dostal k pokračování slavného Uprchlíka. Není to úplně promarněný čas, ale na druhou stranu, žádná sláva to taky není. Tommy Lee Jones se s chutí a elánem snaží dát divákům ještě víc toho nejlepšího z Gerarda a Robert Downey Jr. je fajn obohacením, jenže Baird a Wesley Snipes z toho prostě dělají tuctovou akční rutinu s béčkovou příchutí. Aniž by dodali nápady, energii nebo cokoli, co by film z jejich strany udrželo na vlně nebo ho alespoň vysekalo z podprůměru. Myslím, že mi brzy bude muset spravit chuť dr. Kimble.(5.3.2012)

Takový Uprchlík přes kopírák, který to o sobě naštěstí ví. O postavu uprchlíka tentokrát téměř vůbec nejde a šerif po zkušenosti z prvního filmu už skoro předpokládá, že honí nevinného a někde bude nějaké to spiknutíčko. Ale pokud člověk neočekává inovativní dílo a příliš nevzpomíná na děj Uprchlíka, je to dobře plynoucí film, u kterého se nenudí.(21.3.2011)

Film byl celkem dobrý, jediné co tomu chybělo, byl Ford, Snipes prostě pro mě není člověk, na kterém se dá stavět film. Jinak jsem se ale tradičně usmíval Tommymu, který slyší trávu růst a vůbec není nic, co by nevěděl, nebo si nespočítal, v tomhle pokračuje od jedničky.................moje hodnocení = 6,5 z 10.(16.11.2014)

• - Spoiler: Když si Gerard (T. Lee Jones) v závěru filmu v nemocnici bere od Roycea (R. Downey Jr.) pistoli, kterou Royce zastřelil jeho kolegu Newmana, ukazuje na stopu po vybroušeném čísle. Když se však podíváme na detailní scénu, kdy tuto zbraň drží Royce u hlavy prchajícího Marka, žádné číslo tam vidět není. (Robbi)

• - Wesleymu Snipesovi se nelíbilo natáčení scén ve vodě, protože neumí plavat. (JORDY)

• - Tým U.S. Marshalls se v New Yorku v hotelovém pokoji koukali na film Bullittův případ (1968). (JohnSmith)