Šerifové

U.S. Marshals

Šerifovia

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1998, 126 min

Při jedné banální automobilové nehodě je zraněn Mark Roberts (Wesley Snipes). V nemocnici se ale zjistí, že Mark vystupuje pod falešnou identitou, a patrně jde o dvojnásobného vraha z jednoho nevyřešeného případu z New Yorku. Při jeho převozu (přeletu) do vězení ale dojde k havárii, a Markovi se podaří uprchnout. To ale nemůže nechat šéf týmu US Marshalls, Samuel Gerard (Tommy Lee Jones) jen tak, a vydává se na dlouhé pronásledování. Ale během akce se začínají objevovat nové souvislosti, které ukazují, že pachatelem mohl být i někdo jiný ... Po fenomenálním úspěchu Uprchlíka se Tommy Lee Jones rozhodl vstoupit do stejné řeky znovu, jen s jiným "Uprchlíkem". Harrisona Forda vyměnil za Wesleyho Snipes, a jedeme dál - je ale pravda, že Šerifové jsou mnohem akčnější a spletitější, nicméně i tak jakoby svému bráškovi z oka vypadli. Tommy Lee Jones jako hlavni polda je skvělej a Wesley Snipes mu taky odstudu nedělá. Fajn kousek, pokud máte chuť na příjemnou akčňárnu...(23.12.2008)

• Patrac999

"Budou tam hořící vrtulníky a přes ně budou skákat hořící motorky....." Asi se mi moc nelíbí "čistokrevný" akční filmy jako třeba hard boiled nebo skála, kde úplně všechno vybuchuje a hoří (třeba lékárnička) a hraje si na strašně vážný se "skutečným" poselstvím. To už radši 300, kde tvůrci ví, že to žádnou myšlenku nemá.(6.1.2011)

Další díl bude o tom, jak Wesleyho Snipese honí po Argentýně americký daňový úřad. Chlápci s IRS totiž nejsou takový měkoty jako US Marshals, takže se konečně dočkáme pořádnýho akčního nářezu: střílení z kulometu, hon na člunech, tanky, lodě, vrtulníky... Menší exploze, monstrózní výbuchy, tisíce mrtvých v příkopech u cesty a na konci přijde ke slovu taktická ruční atomovka. To by bylo, aby Wesley ty daně nakonec nezaplatil.(29.12.2010)

Ked to mam porovnat s utečencom tak je tento výtvor lepší. Poviem prečo: Viac akce, viac vzrušenia, scénar je o vela nápaditejší a dobrá zápletka Len ma štve že nikto neocenil Tom Wooda (Newman) . Ani ho tu nemajú. Tommy lee je skvelý. Vyzerá namyslene, ale to sa mi na nom páči. časť v ktorej zabili Newmana ma pravdu povediac dojala a zároven aj mrzela. Dávam ***** hviezd(26.8.2006)

Film byl celkem dobrý, jediné co tomu chybělo, byl Ford, Snipes prostě pro mě není člověk, na kterém se dá stavět film. Jinak jsem se ale tradičně usmíval Tommymu, který slyší trávu růst a vůbec není nic, co by nevěděl, nebo si nespočítal, v tomhle pokračuje od jedničky.................moje hodnocení = 6,5 z 10.(16.11.2014)

• - Mark J. Sheridan (Wesley Snipes) nosí hodinky značky 1996 Swatch Irony Chrono "Vernissage" YCS101. (dyfur)

• - Postavu Marka Sheridana, kterou hraje Wesley Snipes, měl původně hrát Samuel L. Jackson. (JORDY)

• - Spoiler: Když si Gerard (T. Lee Jones) v závěru filmu v nemocnici bere od Roycea (R. Downey Jr.) pistoli, kterou Royce zastřelil jeho kolegu Newmana, ukazuje na stopu po vybroušeném čísle. Když se však podíváme na detailní scénu, kdy tuto zbraň drží Royce u hlavy prchajícího Marka, žádné číslo tam vidět není. (Robbi)