poster

Šerifové

 • USA

  U.S. Marshals

 • Slovensko

  Šerifovia

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1998, 126 min

 • Slartibarkfast
  ***

  Upozornění! Komentář může být lehce politicky nekorektní a může obsahovat bojler! Ptákovina Šerifové je věrná kopie filmu Uprchlík a ačkoli byste si nejspíš řekli, že se průběh bude alespoň trochu lišit, pletete se. Bohužel, tady to neplatí. Scénář prakticky přes kopírák, jen jeden obrovský rozdíl tu skutečně je. Černochovi byste nikdy nefandili při útěku, i kdyby byl nevinný. Obzvláště pak Snipesovi. Tedy.. co to plácám, chtěl jsem samozřejmě napsat, že tentokrát vězeň uprchl daleko rafinovaněji a dokonce z letadla! Jinak je to celé sterilní a nezáživné. Třeskutě vtipné hlášky Sama Gerarda už znáte z předchozího filmu, takže stále čekáte na něco nového, ale když se v obou filmech nahání zločinec, asi to o moc jiné být nemůže. Zkrátka, ve vyloveném rybníčku nahazuje už jen blbec. Tak honem natočte ještě pár filmů, neboť dopravních prostředků tu ještě pár máme a Tomy Lee stárne velice rychle. Osobně jim však nedávám mnoho nadějí na úspěch, neboť kvalita jde očividně rapidně dolů. 50%(15.1.2017)

 • mzss1
  ****

  Ze začátku připomínám, že je tento film podobný Uprchlíkovi, kde hrál hlavního hrdinu Harrison Ford. Uprchlík byl o něco lepší než toto, ale ne o moc. Tak film má skvělý příběh, který dokáže zaujmout od začátku do konce. Má ale nějaké logické nedostatky a ne moc přesvědčivě vysvětlen závěr, což je chybou. Ještě tak mohl být lepší úvod, trochu svižnější, ale nevadí, po dvaceti minutách filmu zhruba, dky se zřítí letadlo je film už lepší a lepší. Nějaké mezery a nedostatky se najdou, ale není to nic extra závažné. Co se týče akce, pár přestřelek, nějaký souboj, závěrečný hlavně: Jones vs Snipes, ale spíš se i líbilo zběsilé pronásledování během celého filmu, takže o napínavosti není nouze. Chybí ale trocha nostalgie, ale dá se bez toho obejít. Vyjmenoval jsem pár záporu, neloičnosti, lepší úvod, záběr, přidat nostalgii atd, takže je co vytknout bohužel no. Ale zase obrátím list. Hudba od Goldsmitha je hodně vydařená, dá se hezky poslouchat po celý čas filmu. Co se týče hereckého obsazení, to je obrovský klad filmu. Wesley Snipes rozhodně zaujal, ikdyž jsem od něj čekal více soubojl a že se bude prát (to jsem zvyklej u něj, respektivě téměř u všech jeho béčkových filmů se slušně pere), ale nevadí. Tommy Lee Jones mě zaujal ještě víc, pro mě přímo exceloval. Jasně v něm byla cítit autorita. Po celý čas snímku mě neuvěřitelně bavil, měl i pár dobrých hlášek. Robert Downey Jr. také potěšil, vůbec bych nepoznal, že je to on, je to k neuvěření, že tento herec ztvárňuje v současné době Marvelovského hrdinu Iron Mana. Zbytek herců v pohodě. Takže celkově jsem dost spokojen, čekal jsem méně. Vyjmenoval jsem pár záporů, ale to bylo spíše tak k vylepšení, respektivě k vytvoření nejvyšší dokonalosti filmu. Takže i přes tyto zásadní zápory jsem si film užil a celkově je to hodně slušný, výrazný naprůměr. Já ho hodnotím velmi slušně na 79% = ****(29.3.2013)

 • Patrac999
  **

  "Budou tam hořící vrtulníky a přes ně budou skákat hořící motorky....." Asi se mi moc nelíbí "čistokrevný" akční filmy jako třeba hard boiled nebo skála, kde úplně všechno vybuchuje a hoří (třeba lékárnička) a hraje si na strašně vážný se "skutečným" poselstvím. To už radši 300, kde tvůrci ví, že to žádnou myšlenku nemá.(6.1.2011)

 • SallyZen
  ***

  Dal bych i ty čtyři hvězdy, ale jak tu bylo už mnohokrát zmíněno, je to menší vykrádání Uprchlíka. Sice tady je lepší záporák než v "The Fugitive", ale tam měli Forda, který bohužel nejezdil fordem, ale pořád utíkal, utíkal a já mu fandil. Snipes je o třídu horší uprchlík a neseděl mi tu. Přesto kriminálka, kterou stojí za to vidět. 70%(8.8.2011)

 • Blackberry
  ****

  Jednoznačne ten lepší príbeh Tommyho Lee Jonesa, ktorému výrazne dopomohol Wesley Snipes. Alebo je to naopak?! Keďže som nevidel prvý diel Šerifov, považujem tento za výborne zvládnutý. Dokonca v tomto istom čase bežal na inom programe film V dráhe strely s Clintom Eastwoodom, ale mňa postupne získal tento film. Chvalabohu, v tomto období (1998) náš dabing zažíval zosobňovanie hercov dabingu s hlavnými postavami filmov. Bol som preto veľmi potešený, keď som započul pri oboch hlavných hercoch ich "skutočné" hlasy, ktoré môžeme kľudne označiť za navždy spojené s týmito hercami. Ale to je už o inom. Pre mňa slušný nadpriemer.(1.1.2008)

 • - Spoiler: Když si Gerard (T. Lee Jones) v závěru filmu v nemocnici bere od Roycea (R. Downey Jr.) pistoli, kterou Royce zastřelil jeho kolegu Newmana, ukazuje na stopu po vybroušeném čísle. Když se však podíváme na detailní scénu, kdy tuto zbraň drží Royce u hlavy prchajícího Marka, žádné číslo tam vidět není. (Robbi)

 • - Vyšetřovací tým Gerarda (Tommy Lee Jones) je z většiny stejný jako ve filmu Uprchlík (1993) s Harrisonem Fordem, i tam se v týmu objevili Joe Pantoliano, Daniel Roebuck a Tom Wood. Tím ale podobnosti filmů nekončí. Po havárii na začátku filmu je Mark (Wesley Snipes) odvezen do Chicago Memorial Hospital, v níž pracoval Dr. Richard Kimble (Harrison Ford) ve filmu Uprchlík (1993). Podobné je i samotné jméno hlavního vyšetřovatele Sama Gerarda, přičemž vyšetřoval ve filmu Uprchlík (1993) se jmenoval Sam Gerhard. (headshot)

 • - Po havárii na začiatku je Mark (Wesley Snipes) prenesený do Chicago Memorial Hospital. Je to tá ista nemocnica, v ktorej pracoval Dr. Richard Kimble (Harrison Ford) s filmu The Fugitive. (Seag)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace