Ve volném pokračování úspěšného hitu Uprchlík se tentokrát pronásledovaným mužem, kterého má za úkol dostihnout Sam Gerard, stane černoch Mark Warren, známý pod jménem Mark Roberts, který je na základě záznamu bezpečnostní kamery podzemních garáží a pistole nalezené v jeho voze obviněn z dvojnásobné vraždy. Cestou k newyorskému soudu se ho ve vězeňském letadle pokusí zabít podplacený vězeň. Mark se ubrání, letadlo havaruje a on unikne. Sam Gerard dá dohromady tým a chystá se vyrazit po uprchlíkových stopách. Proti své vůli však musí přijmout také agenta z ochranky diplomatických služeb, nepříjemného a sebevědomého Johna Royce. Na okamžik se jim podaří Marka obklíčit v bažinách, ale podaří se mu uniknout. Gerard mezitím zjistí, že v garážích střílel v sebeobraně a všechny důkazy na něj byly narafičeny. Royceův nadřízený musí přiznat, že Mark, ve skutečnosti Mark Sherridan, byl agentem, kterého CIA používala na špinavou práci. Zatímco Gerard se svými lidmi pokračuje v pátrání, Mark se setká se svou přítelkyní Marií, které řekne, že je nevinen. Pustí se do sledování čínského atašé Čchena, který je ve skutečnosti špionem přebírajícím od amerického zrádce informace o utajovaných skutečnostech USA. Gerard si uvědomuje, že v celém případu něco nehraje, a začne o Markově vině pochybovat. (TV Nova)

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $57,167,405Tržby Celosvetovo $102,367,405║ Aj keď po kvalitách Utečenca moc toho nezostalo pre toto voľné pokračovanie ale určitý štandart si to udrží a tak môžeme sledovať aspoň slušný priemer, ktorý sa dá pozrieť aj viac krát bez toho aby nudil. /videl v kine: 65%/ ()

Gemini

Šerifové jsou skvělý film, který tentokrát nestojí ani tak na postavě uprchlíka, ale hlavně na Lovci Samu Gerardovi. Příběh je tentokrát záhadnější než v Uprchlíkovi a míří až na nejvyšší místa tajných služeb USA. Akční scény jsou špičkově natočené, obzvlášť honička v bažinách je nezapomenutelná - některé záběry by stálo za to zvěčnit jako fotografie (nebo spíš plakáty). Pro mě rozhodně klasika a příklad dobře natočeného thrilleru - tak jako "první díl". Jo a hudbu dělal Jerry Goldsmith;) 80% ()

tron

„Radšej sa ho nebudeme pýtať, aký mal let.“ Keď som na tom bol v 90. rokoch v kine, pripadali mi Šerifovia ako strašne nezáživný, mdlý a rutinný rip-off/spin-off megahitu Utečenec. Tommy Lee Jones nestíha (naboso, ani v kostýme sliepky) a jeho federálny šerif Gerard je len slabým tieňom postavy, za ktorú získal pred 5. rokmi Oscara. Wesley Snipes sa do úlohy absolútne nehodí. Zďaleka najzábavnejší herecký výkon podávajúci Robert Downey sa tu objavil vlastne omylom a ani scéna s putami nás nezbaví pocitu, že si toho bol dobre vedomý. A treba dodať, že oproti Utečencovi je to fakt slušný prepad kvality. Napriek istej stereotypnosti a neprekvapivosti však po desaťročiach, ktoré od jeho premiéry ubehli, celkom solídne baví. Výrazným spôsobom nudiť by ste sa určite nemali napriek tomu, že scenár už asi ani väčšie klišé byť nemohol. Akčných scén je málo a sú miestami až televízne, ale ďakujem aspoň za vydarenú pasáž z močiarov a slušné opakovania najslávnejších momentov z legendárnej jednotky (dopravná nehoda, skok, retrospektívy, Gerardov akčný preslov na začiatku lovu). Sklamal ma Gerardov tím, ktorý pripomína skôr partiu z maturitného večierka, než špičkových profesionálov. Vážne netuším, ako do takto vystavaného príbehu preboha chceli zakomponovať Fordovu postavu z prvej časti (našťastie sa im na to Ford vybodol a tak museli prepísať scenár). Kino Považan NMnV 1998 ()

Shit

Tady je vidět zjevná snaha o zopakování úspěchu uprchlíka s Hrrisonem Fordem, sice toho uprchlíka vyčórovali jak se jen dalo, ale trošku zapoměli na Harrisona a jelikož se Wesley na tohle moc nehodil, tak to je docela problém. Sice zůstal Tommy Lee Jones, ale ten na to sám nestačil a proto to dapadlo, tak jak to dopadlo ()

choze

Jelikož mě už originál neoslnil, nepřijde mi tenhle spin off až tak špatný. V popředí se tu ocitá Sam Gerard-výborný Tommy Lee Jones, takže až tak nevadí, že nový uprchlík-profík nevzbuzuje ani zdaleka tolik sympatií jako ten starý-obyčejný člověk. Sice tomu chybí nějaká zapamatovatelnější akční scéna, ale je to dost hektické, aby se člověk většinu času nenudil a osvěžuje to i zápletka s tajnou službou. ()

• Vyšetřovací tým Gerarda (Tommy Lee Jones) je z většiny stejný jako ve filmu Uprchlík (1993) s Harrisonem Fordem, i tam se v týmu objevili Joe Pantoliano, Daniel Roebuck a Tom Wood. Tím ale podobnosti filmů nekončí. Po havárii na začátku filmu je Mark (Wesley Snipes) odvezen do Chicago Memorial Hospital, v níž pracoval Dr. Richard Kimble (Harrison Ford) ve filmu Uprchlík (1993). Stejné je i samotné jméno hlavního vyšetřovatele Sama Gerarda, tak se jmenoval vyšetřovatel i ve filmu Uprchlík (1993). (headshot)