Muž, považovaný za bezohledného a tajemného vraha (Wesley Snipes) je na útěku před zákonem a snaží se zjistit, díky komu byl obviněn ze dvou vražd, spáchaných v New Yorku. nemá však mnoho času... zkušený šerif Sam Gerard (Tommy Lee Jones) a jeho muži jsou mu na stopě. Nelítostné pronásledování začíná... (Warner Home Video CZ)

Radiq

Partička maršálů si zasloužila víc pozornosti, než měli v Uprchlíkovi, což je fajn. Co už není tak fajn, tak ta podezřelá podobnost - falešné obvinění, převoz vězňů, pokus o útěk a následná nehoda, očištění jména, odvážnej skok z budovy na vlak (jak odvážnej skok z přehrady). Zajímavé bylo, že Wesley Snipes nebyl obyčejnej občan, ale postupně zjištujeme jeho roli v nějaké konspiraci a taky dlouho nevíme, jestli není opravdu hajzl, protože se s tím moc nesere. Bohužel když se pak objevil v převleku s parukou, kterou jakoby ukradl Vincentu Vegovi, zůstal jsem na něj v šoku hledět, chch. Přesto mě to ale docela bavilo... je to takovej průměrnej akční snímek. Možná bych se nezlobil i za další pokračování, ale přežiju i bez něj. ()

MM_Ramone

Tommy Lee Jones je v službách amerického zákona, ako skúsený lovec zločincov na úteku, stále dobrý. Predvádza tu svoj osvedčený herecký štandart. No bohužiaľ už nenaháňa nikoho tak charizmatického ako bol Harrison Ford, ale je na stope gambatého Wesley Snipesa. Už to ani zďaleka nie je taká zábava ako pri "Utečencovi". Zbytočné voľné pokračovanie filmu, ktorý ďaľšiu časť rozhodne nepotreboval. "Šerifovia" boli pre mňa sklamaním na plnej čiare. ** ()

Derek

dnes uz viac menej zabudnute pokracovanie skveleho "Uprchlika" ktory vystrelil Tommy Lee Jonesa a jeho postavu serifa Gerarda az k oskarovym vavrinom. US Marshals tento raz proti nemu stavia dalsieho nevinneho odsudenca Wesleyho Snipesa (skoda ze je ho vo filme dost malo) ktoremu sa podari utiect v najlepsej akcnej scene filmu. zvysok uz tak dobru akciu neprinasa i ked sa na to dobre pozera (goldsmith a bartowiak su zarukou slusneho standardu) je to viac menej predvidatelna nuda... ()

sniper18

Voľné pokračovanie kultového Utečenca, ktoré ale mňa bavilo o niečo viac. Film má síce jeden výraznejší zápor, neobsahuje ani jedinú sekvenciu, ktorá by sama o sebe bola skutočne zapamätaniahodná, či už akčnú, alebo aj akúkoľvek inú, takže v priebehu opakovaného sledovania sa nemám na čo konkrétne tešiť, ale celkovo sa na to pozerá veľmi dobre, po celý čas si udržuje nielen slušnú úroveň, aj aj napriek dĺžke dobré tempo, dej je zaujímavý, pričom nechýbajú ani nejaké tie zvraty, mňa to jednoducho baví. Môže za to určite aj obsadenie, Tommy Lee Jones sa pre takéto úlohy skvelo hodí, trochu sklamaním je ale Wesley Snipes, ktorý mi tu aj napriek dôležitosti úlohy prišiel dosť nevýrazný a navyše aj akčne úplne nevyužitý a pritom priestor tu na to bol, neviem, prečo mu neposkytli pár súbojov s agentmi, to málo, čo sa tu nájde nestojí vôbec za pozornosť. A všetky vedľajšie postavy mi prišli úplne ideálne, dokonca ma bavil aj Robert Downey Jr., v tých dobách sa na neho ešte dalo pozerať bez toho, aby som k nemu cítil odpor. Akcia vo svojej kategórii aj napriek nevýraznosti, zase nie je najhoršia, určite sa tu mohli nájsť aj nejaké plnohodnotné súboje a prestrelky, ale inak všetky tie naháňačky a úniky na poslednú chvíľu sú celkom obstojné a pre potreby filmu to aj celkom stačí. A režijne je to pravá druhá polovica deväťdesiatych rokov, jej štýl mi v podobných filmoch vyhovuje najviac. Takže Šerifovia sa pre mňa síce nestali žiadnou žánrovou klasikou, aj keď priestor tu na to bol, potrebovalo by to hlavne poriadne využiť Snipesa, ale aj tak mám tento film celkom rád a raz za pár rokov sa k nemu rád vraciam. 72% ()

nash.

Konečně jsem se dostal k pokračování slavného Uprchlíka. Není to úplně promarněný čas, ale na druhou stranu, žádná sláva to taky není. Tommy Lee Jones se s chutí a elánem snaží dát divákům ještě víc toho nejlepšího z Gerarda a Robert Downey Jr. je fajn obohacením, jenže Baird a Wesley Snipes z toho prostě dělají tuctovou akční rutinu s béčkovou příchutí. Aniž by dodali nápady, energii nebo cokoli, co by film z jejich strany udrželo na vlně nebo ho alespoň vysekalo z podprůměru. Myslím, že mi brzy bude muset spravit chuť dr. Kimble. ()

• Filmári si preštudovali videá a fotografie leteckých nešťastí, aby videli, ako sa lietadlo pri havárii rozpadne. (Arsenal83)
  • Mark J. Sheridan (Wesley Snipes) nosí hodinky značky 1996 Swatch Irony Chrono "Vernissage" YCS101. (dyfur)