Reklama

Reklama

Jonny, Magnus a Tuva se znají od dětství. Jonny je Magnusův nejlepší přítel. Magnus je Tuvin manžel. Tuva je Jonnyho milenka. Všechno klape až do dne, kdy se Jonny rozhodne situaci definitivně vyřešit - a ve stejnou chvíli ho začne někdo neznámý pronásledovat. Je to někdo z jeho přátel? Vstoupil snad do hry někdo další? Komedie o tom, že nic není tak, jak se zdá, a že v životě máme nakonec většinou na výběr. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (22)

K.B.L. 

všechny recenze uživatele

Netradiční film na který se velmi dobře koukalo, byl vtipný, uměl překvapit (tím mám na mysli se leknout - obvzláště v kinosále to byla parádička) a i člověka lehce zasáhnout. Po hudební stránce se mi film zalíbil též. SPOILER: jen teda chudáka bezdomovce mi bylo fakt líto. Ten tam ostrouhal nejvíc! ()

Faye 

všechny recenze uživatele

„Na venkově musí člověk vzít za vděk vším, co se nabízí, ať se mu to líbí nebo ne. Jsou tu omezené možnosti. Proto si lidé myslí, že život tam je méně komplikovaný. To je úplně špatně. Člověk si tak jako tak musí vybrat. A když si vybereš špatně, tak nastanou problémy.“ Jonny se kromě podnikání s žížalami snaží být stále dobrým kamarádem Magnuse, ten se pokouší být dobrým manželem Tuvy a ta by ráda i nadále spala s Jonnym. A někdy život přináší překvapení „Nic není takové, jak člověk čeká. A nic není, jak si člověk myslí.“ Lehká a příjemná komedie s opět výborným Akselem Hennie. ()

Reklama

Jordan 

všechny recenze uživatele

severskú kinematografiu jednoducho zbožňujem a Lienov film nasledujúci po Jonnym (Otravný chlap) je podľa mňa jedno z najlepších severských diel aké som v poslednom čase videl (rozhodne najlepší film, ktorý som zhliadol počas MFF Bratislava 2006), od Jonnyho Vanga som preto čakal viac. Nie je to zlý film, má svoje čaro a pár pekných momentov . . . len som čakal viac a mrzí ma to. Človek by nemal porovnávať - ale po "Otravnom chlapovi" nemôžem inak . . . Každopádne veľmi sympatická postava mi bol malý Gunnar ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jonny Vang není úplně obyčejnej kluk uprostřed norské vysočiny. Má plán a ten je pěstovat žížaly a vydělat na tom prachy. V prostředí krásné norské přírody, kde se počasí mění každým dalším záběrem, mu to ale neusnadní jak vztah s jeho kamarádem a kamarádovou manželkou, tak ani okolní dluhy, které má, kam se podívá. Jenže Jonny je naštěstí velkej sympaťák a tak mu od začátku do konce přejete trošku toho lidského štěstí, na které samotný film nabádá. No a jelikož je Jonny i tak trošku pošuk, můžete počítat s tím, že se místy i fajnově nasmějete. A to nepočítám nekonečné taneční kreace, který herec Aksel Hennie předváděl. Aksel celkově v tomto debutu předvedl, že je naprosto skvělý herec, na kterého jen tak nezapomenete. Prostředí, postavy, hudba jak z westernů. To všechno činí z tohoto filmu 80 minut více než slušné zábavy. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Můžu dostat pivo?“ - „Dlužíš mi!“ - „Dlužím všem. Nemůžu dostat pivo?“ Jonny Vang, protřelý, nesmlouvavý byznysmen s…ehm, žížalami. Jonny má i přes tíživou finanční situaci jasný podnikatelský sen, takže neochota, naschvály okolí a nějakého to pohlazení rýčem po hlavě či pár nábojů ze vzduchovky na citlivých místech ho nemohou odradit. Stejně jako pocuchání pracovního auta matkou požadující eutanazii či milenčina „radostná“ novina. Jenže někdy je toho už na jednoho příliš… Syny Norska mě Lien příliš nenadchl, ale dal jsem mu druhou šanci, což se vyplatilo. Už úvodní promluva spolu s pokrevním bratrstvím mě rozesmály. Bavily mě i samotné postavy, ať už politováníhodná nula Jonny, jeho kamarád Magnus, samoty se bojící matka, příslušník soustředící se spíš na opravu svého domku než policejní práci, dvojice parchantů ze servisu a další. Tragikomické vtípky docela fungovaly, soundtrack byl parádní, možná jen škoda toho zvážnění, které ale naštěstí celkové atmosféře zas tolik neublížilo. Celkově dám slušné 4*. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v norských městech Fåvang a Heidal. (Cheeker)

Reklama

Reklama