Riskuj!

Soutěžní
Slovensko, 2022, 30 min

Účinkují:

Dušan Ambróš (moderátor)

Využi svoje vedomosti, riskuj a vyhraj! Traja súťažiaci, dve súťažné kolá a finále, dvanásť tém a šesťdesiat zaujímavých otázok z rôznych oblastí. Riskuj! si môžete zahrať aj vy doma pri televíznych obrazovkách. (TV JOJ)

TomX2

Jediný druh televíznych relácií, ktorý si vždycky schuti pozriem. Na legendárne Riskuj s geniálnym Jánom Rosákom sa to samozrejme nechytá, ale Ambróš je sympaťák a čo viac, pre mňa ako milovníka krčmových kvízov a vedomostných súťaží všeobecne je to úplná povinnosť. ()

Aljak

Teším sa každej jednej vedomostnej súťaži, ktorá sa dostane na TV obrazovky. Pôvodný formát Riskuj!, ktorý chodil na Nove sa mi síce páčil viac, ale ani toto nie je vôbec zlé, no skôr mi to pripomína Pokušenie, ktoré chodievalo na Markíze. Každopádne, súťaž je to fajn a obohacujúca. Otázky sú občas pomerne ťažké (najmä tie finálové), ale aspoň človek pri sledovaní nadobudne nové poznatky. Dušan Ambróš ako moderátor sa mi až tak nepozdáva, ale stále lepšie ako keby to moderoval nejaký Šoko, Adamec alebo niekto obdobný... 3* ()

borec999

Vedomostná relácia určená skôr masám, než vyslovenej cieľovke ktorá sa o vedomostné relácie zaujíma. Otázky sú totiž na formát vedomostnej relácie často až príliš jednoduché. Plus mi trochu vadí, že súťažiaci nemajú zaručený rovnaký priestor na odpovede a vyhrá často ten kto má rýchlejšiu ruku (teoreticky môže byť v štúdiu človek, ktorý vie viac, len sa nedostane k slovu). Moderátor je však sympaťák, výsledný dojem nie je zlý, ale podobne ladený Duel mi príde o triedu lepší a mám ho radšej jednak kvôli spravodlivejšiemu konceptu súťaže i vyššej náročnosti otázok. ()

oasismanik

Som veľkým, dlhoročným fanúšikom akýchkoľvek vedomostných súťaži v našich televíziách napriek tomu, že je ich už výrazne menej ako kedysi (legendárny Milionár, Pokušenie atď...). Toto nové Riskuj! pôsobí ale príšerne odflaknutym dojmom, je to málo dynamické, bez nápadu, taký Duel na RTVS je na výrazne lepšej úrovni v každom smere. Trochu ma vyrušuje tykanie moderátora (moderátor je ale celkovo veľké pozitívum) každému súťažiacemu, ale zrejme to je len ďalší dôkaz toho, že táto súťaž ani nechce pôsobiť nejakým serióznym dojmom, čo samozrejme nemusí byť nutne negatívum. Dám ale za 3, vedomostných súťaží nie je nikdy dosť. ()