Cerveno Selo – Červená Ves – v okrese Leskovac je i za hranicemi Srbska vyhlášená pěstováním i zpracováním červené papriky. Jedním z pěstitelů je Jovan Ičič s manželkou, kteří ve velkém vyrábějí ajvar a sušenou papriku. Milan Stojanovič popisuje, jak se papriky zpracovávají a jak se paprika svázaná do velkých „náhrdelníků“ přírodně suší na slunci. Ičičova žena pak svým hostům uvaří plněné papriky a vaječnici s paprikou. Oba hosté si pochvalují, že konečně, po všech těch hostinách v restauracích ochutnali domácí jídlo. Další zastavení je v Ďáblově městě, což je přírodní památka nedaleko Kuršumliji. Tvoří ji 202 zemních pyramid a sloupců 12 až 15 metrů vysokých, zakončených balvany. K jejich původu se váže zajímavá legenda. V Bělehradě naši cestovatelé navštíví srbskou mešitu Barjakli Džamija, postavenou v roce 1423. Je jednou z nejstarších mešit v Evropě a zároveň poslední srbskou mešitou z původních 273 mešit v Srbsku, které vzaly za své v bývalém režimu. Po bohaté hotelové snídani se s Georgem vzápětí dostaneme na výstavu Kosmické rytmy přední srbské malířky a výtvarnice Mileny Mijovič Durutovič, zatímco Mirek navštíví Muzeum Nikoly Tesly. Jsou zde vystaveny Teslovy přístroje i osobní předměty. Dovídáme se, že Srbové Teslu považují za největšího srbského vědce, který, když už jsme u jídla, miloval celerový salát a vejce. Před vystavenou urnou s Teslovým popelem se nakonec Mirek uctivě ukloní. (Česká televize)