poster

Jakub a obří broskev

 • Česko

  James a kouzelná broskev

 • Velká Británie

  James and the Giant Peach

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1996, 79 min

Režie:

Henry Selick

Předloha:

Roald Dahl (kniha)

Hudba:

Randy Newman

Producenti:

Denise Di Novi, Tim Burton

Střih:

Stan Webb
(další profese)
 • Dever
  **

  Soundtrack Randy Newman: 1. My Name Is James ,2. That's the Life ,3. Eating the Peach ,4. Family ,5. Main Title [Instrumental] ,6. Clouds [Instrumental] ,7. Spiker, Sponge, and a Rhino [Instrumental] ,8. Magic Man [Instrumental] ,9. Giant Peach [Instrumental] ,10. Into the Peach [Instrumental] ,11. James Make Some Friends [Instrumental] ,12. The Peach Rolls [Instrumental] ,13. All at Sea/That's the Life (Reprise) [Instrumental] ,14. 100 Seagulls and One Shark [Instrumental] ,15. Lullaby [Instrumental] ,16. James' Dream [Instrumental] ,17. Way off Course [Instrumental] ,18. The Rhino Attacks [Instrumental] ,19. Empire State Building [Instrumental] ,20. New York City [Instrumental] ,21. Spiker and Sponge Come to America [Instrumental] ,22. A Place Where Dreams Come True [Instrumental] ,23. Good News ,(10.5.2011)

 • D.Moore
  ****

  Dahlovu předlohu, kterou film soudě dle spousty rozhořčených komentářů nehezky zneuctil, jsem nečetl, a tak jsem se prostě kochal fantazijní animovanou jízdou pod taktovkou Henryho Selicka, říkal si, jak by se mi tenhle film líbil coby dítěti (zřejmě moc) a podupával si do rytmu skočných písní a Newmanovy bezva hudby. Hrané pasáže byly moc pěkně stylizované, ale vadil mi v nich prkenný představitel hlavního hrdiny (dokonce víc než ohavné tetičky či ještě ohavnější pavouk). Milý oddech. A dostal jsem chuť na broskve.(27.8.2012)

 • togaf
  ***

  Animovaná část byla moc dobrá, každý z brouků měl vlastní charakter a svou nezastupitelnou úlohu v dobrodružství. Hraná část už byla slabší, zvlášť tetičky byly silně přehnané. No a pak to Jakubovo rozumování o městě snů NYC...A osobně se mi ani nelíbila příhoda s podmořskými piráty, která v knize není a která nahrazuje vynechanou příhodu s mračňáky. Tak nevím proč to tvůrci udělali. Přišli jim mračňáči málo akční? Nicméně Dahl umí napsat příběh pro děti a Selick ho poměrně úspěšně natočil.(25.5.2011)

 • decouble
  ***

  Celková struktura vyprávění dobrá, animace pěkná, ale vyloženě se mi nelíbily ty hrané pasáže (hlavně na začátku). Spíše než studiovou stylizovaností působily dojmem laciné televizní produkce z 80. let. Možná měly připomínat filmy ze 30. a 40. let (tedy dobu, ve které se příběh odehrává), ale vypadají spíše jako nedomrlý mix Tima Burtona a filmu noir. A to dost narušuje kouzlo pohádkovosti animovaných pasáží.(2.1.2011)

 • reygadas
  *****

  Zaujímavo poňatá rozprávka z pera Roalda Dahla, ktorá v istom smere odkazuje aj na predošlú spoluprácu Tima Burtona a Henry Selicka. Táto dvojica vytvorila spoločne v tom istom zložení, ako v prípade tejto rozprávky, t.j. Tim Burton produkcia a Henry Selick réžia v roku 1993 rozprávku s podobne bizarnou atmosférou pod titulom Predvianočná nočná mora, ktorá v sebe niesla už všetky Burtonove estetické prvky, pretože tá bola dokonca jeho autorským dielom. V tejto novšej spolupráci dvoch spomínaných autorov sa nesie odkaz v duchu Predvianočnej nočnej mory aj v malej epizódnej úlohe, kde nechali rovnako dobre a nezabudnuteľne vyniknúť Jacka Skellingtona v úlohe ducha, ako inak, už nebohého piráta. Kostlivec Jack, ako hrdina Predvianočnej nočnej mory opäť zanechal dobrý dojem a nepochybne aj nový hrdina James. Krásna rozprávka, tak pre malých, ako aj veľkých a nepochybne bude aj pôžitkom pre gurmánov, lebo aj ja som slintal za tými veľkými a šťavnatými sústami broskyne.(19.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace