Jakub a obří broskev

Stan Webb

Scénografie:

Harley Jessup
  • moviefilm

Toto je ale naozaj najinfantilnejšia a najnudnejšia animovaná rozprávka, akú som kedy videl. A ani celú som ju nevidel, vzhľadom na to, že po polhodine mi praskli nervy. Ak chcem nájsť jediný klad, tak jeden by sa našiel-Newmanova hudba. Ale to je celé. Až ma zaráža, že to režíroval Selick a produkoval Burton! A to som knihu ako dieťa čítal a celkom sa mi páčila... P.S.:Pozdravujem českých prekladateľov. :-D(25.3.2010)

Zaujímavo poňatá rozprávka z pera Roalda Dahla, ktorá v istom smere odkazuje aj na predošlú spoluprácu Tima Burtona a Henry Selicka. Táto dvojica vytvorila spoločne v tom istom zložení, ako v prípade tejto rozprávky, t.j. Tim Burton produkcia a Henry Selick réžia v roku 1993 rozprávku s podobne bizarnou atmosférou pod titulom Predvianočná nočná mora, ktorá v sebe niesla už všetky Burtonove estetické prvky, pretože tá bola dokonca jeho autorským dielom. V tejto novšej spolupráci dvoch spomínaných autorov sa nesie odkaz v duchu Predvianočnej nočnej mory aj v malej epizódnej úlohe, kde nechali rovnako dobre a nezabudnuteľne vyniknúť Jacka Skellingtona v úlohe ducha, ako inak, už nebohého piráta. Kostlivec Jack, ako hrdina Predvianočnej nočnej mory opäť zanechal dobrý dojem a nepochybne aj nový hrdina James. Krásna rozprávka, tak pre malých, ako aj veľkých a nepochybne bude aj pôžitkom pre gurmánov, lebo aj ja som slintal za tými veľkými a šťavnatými sústami broskyne.(19.5.2011)

Animovaná část byla moc dobrá, každý z brouků měl vlastní charakter a svou nezastupitelnou úlohu v dobrodružství. Hraná část už byla slabší, zvlášť tetičky byly silně přehnané. No a pak to Jakubovo rozumování o městě snů NYC...A osobně se mi ani nelíbila příhoda s podmořskými piráty, která v knize není a která nahrazuje vynechanou příhodu s mračňáky. Tak nevím proč to tvůrci udělali. Přišli jim mračňáči málo akční? Nicméně Dahl umí napsat příběh pro děti a Selick ho poměrně úspěšně natočil.(25.5.2011)

• majo25

Jedna z najslabších poloanimovaných disneyoviek. Niekto by nazval plná fantázie, ja hovorím uletená. Hlavne hraná časť je zlá až fraškovitá, nehodná Disneyho. Animovaná je o niečo lepšia, je dobrodružná a trochu divoká, aj keď postavičky majú k sympatickosti ďaleko, humor je divný a nejakú pointu okrem nájdenia si kamarátov som akosi nezachytil.(31.10.2019)

• drankeryth

Najprv som si myslel, ze to moze byt zaujimave, pretoze zaciatok filmu bol hrany, ale ako sa ten maly chlapec dostal do tej obrovskej broskyne, tak uz sa to nejako premenilo na nejaky klon babkoveho a animovaneho filmu, co uz mi aj trosku vadilo. Pisu, ze je to aj muzikal, je to pravda, ale nastastie tych pesniciek tam nebolo vela, comu som len rad:) Ani neviem preco som to pozeral, pretoze je to skor urcene skor malym detom, ale aj mna to obcas pobavilo. Hlavne ten mechanizovany zralok a na dalekom severe pod vodou utopene vraky lodi, kde na jednej piratskej lodi vycinali nejaky duchovia piratov, alebo ze by to boli zombie??? Tieto prvky boli dobre, ale vacsinou ma to nudilo. Pri konci sa to znova premenilo na hrany film. Skoda, ze tak nebol vymysleny cely film v hranom zmysle vypovediac dej plavby na broskyne s Jamesom a jeho podivnymi kamaratmi, prasivym hmyzom:)(11.3.2012)