Jakub a obří broskev

Stan Webb

Scénografie:

Harley Jessup
  • Dever

Soundtrack Randy Newman: 1. My Name Is James ,2. That's the Life ,3. Eating the Peach ,4. Family ,5. Main Title [Instrumental] ,6. Clouds [Instrumental] ,7. Spiker, Sponge, and a Rhino [Instrumental] ,8. Magic Man [Instrumental] ,9. Giant Peach [Instrumental] ,10. Into the Peach [Instrumental] ,11. James Make Some Friends [Instrumental] ,12. The Peach Rolls [Instrumental] ,13. All at Sea/That's the Life (Reprise) [Instrumental] ,14. 100 Seagulls and One Shark [Instrumental] ,15. Lullaby [Instrumental] ,16. James' Dream [Instrumental] ,17. Way off Course [Instrumental] ,18. The Rhino Attacks [Instrumental] ,19. Empire State Building [Instrumental] ,20. New York City [Instrumental] ,21. Spiker and Sponge Come to America [Instrumental] ,22. A Place Where Dreams Come True [Instrumental] ,23. Good News ,(10.5.2011)

Animovaná část byla moc dobrá, každý z brouků měl vlastní charakter a svou nezastupitelnou úlohu v dobrodružství. Hraná část už byla slabší, zvlášť tetičky byly silně přehnané. No a pak to Jakubovo rozumování o městě snů NYC...A osobně se mi ani nelíbila příhoda s podmořskými piráty, která v knize není a která nahrazuje vynechanou příhodu s mračňáky. Tak nevím proč to tvůrci udělali. Přišli jim mračňáči málo akční? Nicméně Dahl umí napsat příběh pro děti a Selick ho poměrně úspěšně natočil.(25.5.2011)

Jakkoli se mi líbí naivní provedení animované části, přece jen už je poněkud old school. Příběh je dobrý a vtipně potměšilý, Roald Dahl se nezapře. Nicméně, televizní výprava a chudičkost snímku mi překážely v tom, abych si film plně užila. SHRNUTÍ: Když za tebou tety přijedou po oceánském dnu, vsaď se, že jsou to pořádné čarodějnice.(11.1.2021)

• majo25

Jedna z najslabších poloanimovaných disneyoviek. Niekto by nazval plná fantázie, ja hovorím uletená. Hlavne hraná časť je zlá až fraškovitá, nehodná Disneyho. Animovaná je o niečo lepšia, je dobrodružná a trochu divoká, aj keď postavičky majú k sympatickosti ďaleko, humor je divný a nejakú pointu okrem nájdenia si kamarátov som akosi nezachytil.(31.10.2019)

• moviefilm

Toto je ale naozaj najinfantilnejšia a najnudnejšia animovaná rozprávka, akú som kedy videl. A ani celú som ju nevidel, vzhľadom na to, že po polhodine mi praskli nervy. Ak chcem nájsť jediný klad, tak jeden by sa našiel-Newmanova hudba. Ale to je celé. Až ma zaráža, že to režíroval Selick a produkoval Burton! A to som knihu ako dieťa čítal a celkom sa mi páčila... P.S.:Pozdravujem českých prekladateľov. :-D(25.3.2010)